24 Ten slotte kan ik nog mededeelen, dat ik volgens mijne belofte, in de laatste vergadering in den Haag gedaan, aan het departement ter sprake heb gebracht, of hetgeen in de bijeenkomsten der Rijks archivarissen is behandeld, niet gemaklijker en spoediger ter kennisse van de belangstellenden in het algemeen en de gemeentearchivarissen in het bijzonder zou kunnen worden gebracht, dan tot heden. Er is nu besloten, dat van de notulen dier bijeenkomsten meer overdrukken dan tot dusverre zullen worden gemaakt, en dat die overdrukken, dadelijk nadat zij voor „afdrukken" gegeven zullen zijn, zullen worden verspreid. Het duurt toch nog meer dan een jaar, voordat de'juiste inhoud van het verhandelde in de bijeenkomst ter kennisse van belang hebbenden en belangstellenden komt. Voor den niet al te snellen gang van zaken aan onze departementen schijnt dat spoedig genoeg. In elk geval kan men zich vóór dien tijd door eene mededeeling in het Archievenblad van de onderwerpen, die ter sprake zijn gekomen, op de hoogte stellen. Is er iets bij, dat iemand bijzonder interesseert, dan zal zeker een dergenen, die de bijeenkomst hebben bijgewoond,' gaarne de gewenschte inlichtingen verschaffen. R. FRUIN. Afdeeling van Rijksarchiefambtenaren. STATUTEN. Art. 1. De vereeniging draagt den naam van Vereeniging van Archiva rissen ter behartiging van de materieele belangen der Rijksarchief- Ambtenaren (afdeeling der Vereeniging van Archivarissen in Nederland). Art. 2. De vereeniging heeft haar zetel in 's-Gravenhage. Art. 3. De vereeniging stelt zich ten doel de bevordering van de belangen van het Nederlandsch archiefwezen en van de daarbij werkzame ambte naren in 's Rijks dienst. Zij tracht dit doel te bereiken door: a. het houden van bijeenkomsten; b. het doen van stappen bij de bevoegde autoriteiten; c. andere daartoe strekkende wettige middelen. 25 Art. 4. De vereeniging is aangegaan voor den tijd van 28 jaar en 54 dagen, te rekenen van 23 April 1921. Art. 5. Leden der vereeniging zijn de gewone leden van de Vereeniging van Archivarissen in Nederland, die in s Rijks archiefdienst werkzaam zijn, voor zoover zij individueel in het lidmaatschap bewilligen. Het lidmaatschap der vereeniging gaat verloren door het verlies van het lidmaatschap der Vereeniging van Archivarissen in Nederland. Art. 6. Het bestuur der vereeniging bestaat uit 3 leden, uit en door de leden gekozen. De wijze van verkiezing en de verdeeling der functies worden bij huishoudelijk reglement nader geregeld, met dien verstande, dat niemand onafgebroken langer dan 3 jaar bestuurslid kan zijn. Art. 7. Ten minste eenmaal per jaar houdt de vereeniging een vergadering. In die vergadering brengt de voorzitter verslag uit, doet de penningmeester rekening en verantwoording van zijn beheer en worden de bestuursverkiezingen gehouden. Overigens vergadert de vereeniging zoo dikwijls het bestuur het noodig oordeelt of ten minste 10 leden het met redenen omkleed verzoek aan het bestuur daartoe doen. Art. 8. De geldmiddelen der vereeniging bestaan uit: a. bijdragen uit de kas der Vereeniging van Archivarissen in Nederland b. zoo noodig uit omslagen of jaarlijksche bijdragen der leden, krachtens besluit der ledenvergadering, welk besluit de goedkeuring behoeft van het bestuur der Vereeniging van Archivarissen in Nederland. Art. 9. Voor zoover niet anders is bepaald, geschieden stemmingen bij volstrekte meerderheid van stemmen. Stemmingen over personen geschieden steeds schriftelijk, met ongeteekende briefjes. N.B. Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 19 September 1921, no. 83.

Nederlandsch Archievenblad | 1929 | | pagina 18