12 Cuvelier, Dr. J., Rijksarchivaris-Generaal van België, te Brussel. Graham Botha, C., Hoofd van het archiefwezen in de Unie van Zuid- Afrika, te Kaapstad. Keussen, Prof. Dr. H., oud-archivaris der stad Haarlem. Laer, A. J. F. van, archivaris van den staat New-York, te Albany. Opopensky, Dr. Jan, archivaris van het Ministerie van Buitenlandsche Zaken, te Praag. Paczkowski, Prof. Dr. Joseph, oud-Directeur van het Algemeen Rijks archief van Polen, te Posen. Sildnik, Dr. A„ archivaris van Estland, te Dorpat. Stein, Henri, oud-conservator aan de Archives Nationales en professeur aan de Ecole des Chartes, te Parijs. Striedinger, Dr. Ivo, archivdirektor aan het Bayrische Staatsarchiv te München. Vittani, Giovanni, Directeur van het Staatsarchief en professor aan de universiteit, te Milaan. Westrin, Dr. Th., oud-eerste archivaris aan het Algemeen Rijksarchief van Zweden, te Stockholm. MEDEDEEL1NGEN VAN HET BESTUUR. Verbetering in het Verslag van de Buitengewone vergadering op 28 Januari 1928. De Heer Dresch verzoekt ons, naar aanleiding van de opmerking van Mr. Overvoorde op blz. 147 van den vorigen jaargang, aan het door hem volgens blz. 68, r. 12 v.o. van dien jaargang in de vergadering van 28 Januari gesprokene de volgende aanvulling toe te voegen: „De Heer Dresch wil die wees kamerarchieven aan de gemeenten laten, en zeker aan die met een eigen archivaris. Worden de archieven echter verwaarloosd, dan kunnen die, ingevolge de nu reeds bestaande bepalingen in de Archiefwet, door het Rijk worden opgevorderd." Verbetering. Op blz. 211 van den vorigen jaargang, blz. 5 v. o. te lezen „Chartermeester (commies): Mr. R. van Royen (1)". Nieuwe leden. Het Bestuur heeft als nieuwe leden aan genomen de Heeren H. Dommisse te Maassluis, en Mr. B. van 't Hoff te 's-Gravenhage. Mededeelingen van den Penningmeester. Deleden, die hun contributie over 1928/1929 ad f7.50 nog niet hebben betaald, worden verzocht dit vóór 1 Maart a. s. te doen door storting of overschrijving op de postrekening nr. 109779 van Dr. H. P. Coster te Groningen. Na dien datum zal over het bedrag van het 13 lidmaatschap, verhoogd met de invorderingskosten, per postkwitantie worden beschikt. Leden, die zulks wenschen kunnen tegen betaling van f 0.25, te storten of over te schrijven op bovengenoemde postrekening een afdruk bekomen van de Statuten en het Huishoudelijk Reglement, die voor in deze aflevering zijn opgenomen. Mededeeling van den Redacteur. Door bijzondere omstandigheden, die het wenschelijk maken deze eerste aflevering van den nieuwen jaargang iets vroeger af te sluiten dan gebruikelijk is, moeten eenige Kleinere Bijdragen, eenige Boekbesprekingen en het Literatuuroverzicht, bewerkt op de wijze als in de laatste aflevering van den vorigen jaargang is aangegeven, tot de volgende aflevering blijven liggen. Verslag van de zeven-en-dertigste Algemeene Vergadering. De vergadering had plaats op Zaterdag 29 September 1928, des namiddags half twee, in Musis Sacrum te Arnhem. Op de presentielijst teekenden 43 leden. De Voorzitter opende de vergadering met een rede, die hier achter volgt. Ingekomen is een schrijven van de Sachsische Landesbibliothek te Dresden, verzoekende een gratis exemplaar van het Archievenblad. Op voorstel van het Bestuur wordt besloten daarop niet in te gaan. Wel vestigt de Voorzitter de aandacht van de leden op het denkbeeld van Dr. Wiersum, om, mochten er leden zijn, die hun exemplaar willen missen, dat voor het beoogde doel te willen afstaan. Verder zijn ingekomen twee brieven, betrekking hebbende op den „Archiefgids", een van Dr. Lasonder, waarin hij wegens drukke werk zaamheden bedankt als lid van de betreffende Commissie, een van het eenig overgebleven lid van die Commissie Dr. Meilink, waarin hij als zijn meening te kennen geeft, dat de „Archiefgids" het best kan bewerkt worden door de archivarissen van de betreffende bewaar plaatsen zelf, maar, waarin hij tevens voorstelt met het oog op de eenheid in de bewerking een Commissie van Redactie door het Bestuur te laten benoemen. Dit voorstel wordt bij acclamatie aan genomen. Vervolgens wordt, op voorstel van den Voorzitter, Dr. N. Japikse, de nieuw opgetreden Directeur van het Koninklijk Huisarchief volgens art. 5, al. 2 van het Regiement tot lid der Vereeniging benoemd. Namens de Kascommissie brengt Mr. van Schilfoaarde verslag CORRESPONDEERENDE LEDEN f

Nederlandsch Archievenblad | 1929 | | pagina 12