154 Art. 20 aldus te doen luiden: In de vereeniging bestaan twee afdeelingen, eene tot het be hartigen der bijzondere belangen van het Rijksarchiefwezen en van de daarbij werkzame archiefambtenaren en eene tot behartiging der bijzondere belangen van het gemeentelijk archiefwezen, van den archiefdienst van waterschap, veenschap of veenpolder en de daarbij werkzame archiefambtenaren. Art. 21 vervalt. Art. 23 vervalt. Art. 24 als volgt te wijzigen: Het bestuur van elke afdeeling kan zich in het bestuur der ver eeniging doen vertegenwoordigen door een zijner leden. Die afdeelingsvertegenwoordigers worden op de jaarvergadering der afdeelingen benoemd. Zij wonen de bestuursvergaderingen der vereeniging met advi- seerende stem bij. Het bestuur der vereeniging kan zich in elk afdeelingsbestuur doen vertegenwoordigen door een zijner leden, die de vergaderingen van het afdeelingsbestuur met adviseerende stem bijwoont. Alkmaar, 27 Maart 1928. (w. g.) N. J. M. Dresch." Prae-advies van het Bestuur over de ingekomen voorstellen van meerderheid en minderheid der com missie, ingesteld tot het doen van voorstellen tot wijziging van het Reglement der Vereeniging. - Het Bestuur heeft zich over de beide ingekomen voorstellen der com missie ernstig beraden en besloten aan de ledenvergadering het hieronder volgende mede te deelen en te adviseeren. Met het voorstel der meerderheid, sub 1°., om n.l. in de artikelen 5, 7, 11, 18 en 19 eene wijziging aan te brengen, kan het Bestuur zich volkomen vereenigen. Ook het voorstel der meerderheid, sub 2°., verandering brengend in art. 5, 2e lid, vindt bij het Bestuur instemming. Tegen 3°. van hetzelfde voorstel ziet het Bestuur evenmin bezwaar. Wat betreft 4°. zou het Bestuur in afwijking van het meerder heidsrapport in de 5e alinea van art. 5 willen invoegen achter „het lid de woorden„aan den secretaris" terwijl dan als slot woorden moeten bijgevoegd worden: „aan het lid". 155 Bovendien zou van deze gelegenheid gebruik gemaakt kunnen worden om in hetzelfde lid „gewoon" te wijzigen in „gewone". Op art. 6 is zoowel een meerderheids- als een minderheids- voorstel ingediend. Het Bestuur ziet tusschen beide zoo weinig ver schil, dat het zich in deze van advies wenscht te onthouden. In art. 7 zou het Bestuur, een deel zoowel van het meerderheids als van het minderheidsvoorstel overnemend, willen lezen: „met zijn advies aan de eerstvolgende algemeene vergadering ter beslissing voorlegt". Het minderheidsvoorstel op art. 8 is, zooals door het Bestuur met instemming vernomen is, ingetrokken. Met het 7e punt van het meerderheidsrapport, voorstellend een wijziging in art. 10, kan het Bestuur zich vereenigen. Wat betreft de wijziging van art. 14 zou het Bestuur willen adviseeren de voorstellen van de meerderheid der commissie liever dan die van de minderheid aan te nemen. Wat de 2e alinea van art. 15 betreft, kan het Bestuur zich met het meerderheidsvoorstel vereenigen met dien verstande, dat het woord „ongeteekende" tusschen streepjes worde gezet, zulks om buiten twijfel te stellen, dat voor stemmingen over zaken geenszins geteekende briefjes noodig zijn. Wat het 10e punt van het meerderheidsrapport aangaat, na ernstige overweging heeft het Bestuur besloten aanneming van dit voorstel aan te raden, dus om de artikelen 20 tot en met 24 te doen vervallen. Mocht de ledenvergadering echter in dit opzicht de meening van het Bestuur niet deelen en de afdeelingen wenschen te behouden dan zou het, naar het oordeel van het Bestuur, aanbeveling verdienen om overeenkomstig het voorstel der minderheid het door haar ont worpen art. 20 voor het tegenwoordige in de plaats te stellen. Art. 23 echter zou het Bestuur in elk geval willen doen vervallen. Algemeene Vergadering. Voorloopig kan hier al vast worden medegedeeld, dat de algemeene vergadering alsmede de afdeelingsvergaderingen dit jaar op Zaterdag 29 September a.s. te Arnhem zullen worden gehouden. In hoofdzaak zullen op die vergadering aan de orde komen de Voorstellen van de Com missie tot Reglementswijziging en het naar aanleiding van die voorstellen door het Bestuur uitgebrachte Prae-advies, welke beide stukken hiervóór zijn afgedrukt. Nederlandsch Comité voor Geschiedkundige Weten schappen. Onze Vereeniging is toegetreden als lid van dit

Nederlandsch Archievenblad | 1928 | | pagina 5