146 en aanvulling van de wet van den 17en |uni 1918 (Staatsblad No. 378) tot regeling van het Archiefwezen alsnog aan de bovenvermelde bezwaren zal worden tegemoet gekomen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De SecretarisDe Burgemeester M. SMEDING. WYTEMA." Nieuwe leden van het Historisch Genootschap. - Als naar gewoonte geven wij hier de namen van hen, die dit jaar uit archiefkringen tot lid zijn benoemd. Het zijn de Heeren Mr. V. H. L. DUMOULtN te Vught, Ds. H. MAKKINK te Alkmaar, F. C. VAN DER MEER VAN KliFFELER te 's-Gravenhage en M. VAN DE VENNE te Houthem (L.). Rijks- en Provinciale archieven. Archief van het Kabinet van de Koningin. - Bij Kon. Besluit van 4 Januari 1928, nr. 5. is, gelet op art. 1 1 van de Archiefwet 1918, het volgende bepaaldt „Art. 1Het zoogenaamd Geheim Archief van Ons Kabinet tot en met het jaar 1840 zal met inbegrip der agendas, indices en klappers worden overgebracht naar de Algemeene Rijksarchiefbewaarplaats. Art. 2. Van de overdracht van het in artikel 1 vermeld archief zal een door den Directeur van ons Kabinet en den Algemeenen Rijksarchivaris te teekenen proces verbaal in drievoud worden opgemaakt, waarvan een exemplaar bestemd is voor Onzen Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en een voor elk der beide onder teekenaars. Art. 3. Met wijziging in zooverre van Onze Besluiten van 5 Februari 1913, nr. 71) en van 25 Februari 1922, No. 20, 2) zullen allen tot het archief van Ons Kabinet behoorende en in de Algemeene Rijksarchiefbewaarplaats berustende stukken, geheime zoowel als niet-geheime, vrijelijk ter raadpleging kunnen worden gegeven aan ieder, die zich vooraf verbonden heeft er niets uit of over te publiceeren zonder vooraf daaitoe de machtiging van den Algemeenen Rijksarchivaris te hebben verkregen." Gemeente- en waterschapsarchieven. Hoogheemraadschap van Delfland. Dijkgraaf en Hoogheemraden hebben benoemd tot Adjunct-commies, belast met het beheer van het archief Mej. A. E. CHAVANNES, Wetenschappelijk archiefambtenaar der tweede klasse. Kerkelijke en andere archieven. Gereformeerde Kerken. In de Generale Synode van verleden jaar is Dr. I H. RiIYS te Lisse tot Adviseur voor de archieven benoemd, en is Dr. H. KaA|AN te Utrecht hem als secundus toegevoegd. In De Heraut van 19 Februari 1.1. heeft Dr. RUYS een eerste mededeeling in dezen gedaan. Buiteniandsche archieven. Notarieele archieven in Frankrijk. Van belangstellende zijde werd er onze aandacht op gevestigd, dat de Senaat definitief heeft aangenomen een wetsontwerp, waarbij de overbrenging der notariëele archieven die minstens 125 jaar oud zijn, naar de nationale en departementale archieven wordt voorgeschreven. Afgesloten 29 Maart 1928. Zie Versl. omtrent 's Rijks Oude Archieven 1913, 42. 2) Zie alsvoren 1922, I, 67.

Nederlandsch Archievenblad | 1928 | | pagina 42