204 Rijksarchieven. Bijeenkomst Rijksarchivarissen. Op deze' bijeenkomst, die dit iaar weder op 9 juni in het Algemeen Rijksarchief werd gehouden, kwamen onder meer de volgende punten ter sprake: de wenschelijkheid van de overbrenging der gaarders- archieven naar de Rijksbewaarplaatsende wenschelijkheid van het blijven heffen van een vergoeding voor het opnemen van gemeente- en waterschapsarchieven in Rijks bewaarplaatsen; en de wenschelijkheid, dat bij de instelling eener staatscommissie wordt bepaald, dat het archief dier commissie bij hare opheffing wordt overgebracht naar het betreffende departement. Over het eerste punt zie men thans nader het artikel van Dr. MEILINK in deze aflevering. Algemeen Rijksarchief. Overleden is de heer J. J. DE GELDER, die tot zijn aftreden eenige jaren geleden gedurende vele jaren als Portier bij het Algemeen Rijksarchief in dienst was. Rijksarchief in Gelderland. Wij maken hier goed een door ons geheel onwillekeurig gepleegd verzuim door in de vorige aflevering niet te vermelden dat de heer A. OLTMANS met ingang van 1 Mei l.l. is bevorderd van commies tot hoofdcommies. Gemeente- en Waterschapsarchieven. Gemeente 's-G ravenhage. De N. R. C. van 22 Augustus 1.1. bevat onder den eenigszins misleidenden titel: Museumruimte, het in archiefkringen reeds lang tegemoet geziene voorstel van B. en W. tot inrichting van het gebouw der op geheven lagere scholen A en B aan het Rijswijksche Plein No. 38 ter huisvesting van het oud-archief, de historisch-topografische bibliotheek, de letterkundige ver zameling en de overige verzamelingen, welke thans in het van de N. V. Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen gehuurde perceel Zwarte Weg No. 6 gebrekkig zijn onder gebracht. Het voorstel is in de gemeenteraadsvergadering van 24 Augustus d.a.v. zonder discussie aangenomen. Gemeente Leeuwarden. Mej. R. VlSSCHER herdacht op 15 Juni l.l. haar 25-jarig jubileum als gemeente-archivaris. Behalve dat blijkens de Leeuwarder Courant haar, mede van de zijde van den Burgemeester en het personeel van de gemeente-secretarie, veel belangstelling ten deel viel, werd ook nog in ruimeren kring de aandacht gevestigd op dit feit door een sympathieke herdenkingsavond, voorzien van een voortreffelijk gelijkend portret, van de hand van JOHANNA W. A. NABER in de Groene Amsterdammer van 13 Juni l.l. Wij kunnen aan dit bericht thans nog toevoegen, dat het H. M. de Koningin behaagd heeft, ter gelegenheid van het bezoek van de Koninklijke Familie aan Leeuwarden op 8 September, Mej. VlSSCHER te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Varia. De geheimzinnige ambtgenoot. In De Navorscher van 1925, afl. 7 en 8, wordt op blz. 174, noot 2, melding gemaakt van Mr. F. N. HUART, „commies aan het Rijksarchief te Leeuwarden." Is een onzer lezers iets omtrent dien ambtgenoot bekend, of heeft hij wellicht verwantschap met den „comics" aan diezelfde instelling, waarvan sprake is in de bijdrage van Dr. S. A. WALLER ZEPER: De archivaris in de titulatuur in dit tijdschrift, jaargang 1919/1920, blz. 208? (Afgesloten 9 September 1925).

Nederlandsch Archievenblad | 1925 | | pagina 20