136 gemaakt op de oudste resolutieboeken van den Raad en de Gezworen Gemeente over de jaren 1595—1640. In aansluiting aan reeds bestaande registers heeft men een overzicht verkregen over de besluiten, welke door de stedelijke regeering over het tijdvak 1595—1795 genomen zijn. Leiden. De bewerking van het archief der Gedeputeerden ter Dagvaart werd ten einde gebracht. Twee deelen van de protocollen van notaris Van der Woert werden bewerkt, vervolgens nog eenige deelen naar een eenvoudiger systeem, doch in beide gevallen bleek deze beschrijving, hoe gewenscht ook, te tijd- roovend, om voortgezet te worden. Op vier deelen placcaten en ordonnantiën, 1458—1593, en op twee deelen met bescheiden betreffende de waterverversching, 1592—1711, zijn registers gemaakt. Aan de beschrijving van het in 1923 in bruikleen ont vangen archief der Remonstrantsche gemeente werd begonnen. Het rechterlijk archief werd genummerd en opgeborgen volgens den daarvan gemaakten inventaris. Ook het archief der Weeskamer werd genummerd. De bijlagen op de tresoriersreke- ningen werden nagezien en in portefeuilles geborgen. Het op fiches brengen der doop- en begrafenisregisters werd geregeld voortgezet. St.-Maartensdijk. Alle stukken van 1811—1922 zijn ge boekt. Middelburg. Voltooid werd de voorloopige beschrijving van de derde afdeeling, de archieven van stedelijke (gemeentelijke) commissiën en instellingen bevattend. Een inventaris, sedert in druk verschenen, van de in bruikleen van het Rijk ontvangen doop-, trouw- en begraafboeken werd bewerkt. Poortvliet. De vroeger opgemaakte inventaris van het oud-archief tot 1811 werd omgewerkt en met eene geschied kundige beschrijving der gemeente voorzien. De inventaris na 1811 werd bijgewerkt. Rotterdam. Geïnventariseerd werden: het archief van de Wisselbank, enkele gilde-archieven, de familiearchieven Van Tey- lingen en Veltcamp-Helbach. Indices werden gemaakt op de protocollen van de notarissen J. DuvFFHuysEN, A. Pythius, G. van der Looy Houthoff en G. van der Hout. Verder op het trouwboek der Ned. Herv. kerk 1646—1650. Van den inventaris van kaarten en teekeningen in het stadstimmerhuis werden de oudste kaarten tot 1850 in een afzonderlijk register ingeschreven. Tholen. De losse stukken zijn gedeeltelijk geordend, ge ïnventariseerd en in portefeuilles gesloten. 137 Utrecht. Op drie deelen transporten en plechten en één jaar raadsnotulen zijn indices vervaardigd. Twee kloosterarchieven zijn geïnventariseerd. Vlaardingen. Met het inventariseeren van het archief na 1813 werd regelmatig voortgegaan. Vlissingen. De kisten „met chaotischen inhoud" zijn geheel onderzocht en op kaart gebracht. De stukken zijn ingedeeld, waar ze thuis behoorden, terwijl zij nog twee commissoriale archieven bleken te bevatten, te weten 1°. het archief van de Commissie „Bienfaisance et Hospices 1808-1815; 2°. het archief der „Vlissingsche Vischreederij", 1845-1847. Zierikzee. Voltooid is een alphabetisch register op het begraafboek der Sint Lievens Monsterkerk van 1527-1572 en een soortgelijk register op de begraafboeken dier kerk van 1695-1760. Als supplement op vroeger vervaardigde lijsten is een alphabetische lijst der in de kerk begraven kinderen van 1760—1800 opgemaakt. V. Aanwinsten. Alkmaar. Door bemiddeling van het Rijksarchief in de provincie Noord-Holland werden eenige notariëele stukken ont vangen. Verder verwierf de archivaris een nog ontbrekend ge deelte van het archief van de stichting Jhr. Floris van Jutphaes te Alkmaar, 1640—1821, benevens eenige kleinere aanwinsten. Amsterdam. De protocollen der Amsterdamsche notarissen van 1811 -1842 werden van het Rijk overgenomen. Het archief der Huiszittenhuizen werd naar het dépot overgebracht. Alle archieven van oude stedelijke instellingen zijn hiermede onder archiefbeheer gebracht. Delft. Het archief van de Ridderlijke Confrérie „Diletto ed Arme" werd in bruikleen overgenomnn. Deventer. De doop-, trouw- en begraafregisters werden van het Rijk in bruikleen overgenomen. Het oud-archief van het St. Geertruiden-Gasthuis werd in het dépot der gemeente overgebracht, evenals het archief van het opgeheven muziekgezelschap „Unis par les sons de la musique", opgericht in 1794. Van particuliere zijde werd eene afrekening van stadsgelden van 1635 verworven. Dordrecht. Ten geschenke zijn twee processtukken be treffende eene procedure over de aanwassen in de Heerlijkheid Merwede ontvangen.

Nederlandsch Archievenblad | 1925 | | pagina 19