134 IV. Beschrijving der verzamelingen. Alkmaar. Krachtig wordt er gewerkt aan de inventarisatie van de oude rechterlijke en notariëele archieven en de kerkelijke doop-, trouw-, en begraafboeken. De huwelijksacten van 1769 1806 zijn uit een aan de Evangelisch Luthersche gemeente toebehoorend trouwregister overgeschreven. Dit geschiedde ook met een gedeelte van het trouwregister der R.C. St. Laurenskerk en wel over de jaren 1805—1811. Amsterdam. De inventarisatie van het archief van het Armenhuis werd beëindigd, evenals die van het oud-archief van Ransdorp. Ook van de oud-archieven van Nieuwendam met Zunderdorp en van Buiksloot kwam een voorloopige inventaris tot stand. Het register op de executie-kwijtscheldingen werd voortgezet. Aan het lexicographisch register op de namen, voorkomende in de notariëele protocollen, werd geregeld voortgewerkt, evenals aan het in kaartsysteem brengen van de doopregisters; de serie van 1726—1730 kwam gereed. Delft. Op de Handelingen van den Gemeenteraad van 1856—1901 wordt een klapper gemaakt. De ficheering der huwe lijken bereikte het jaar 1604. De klappering van „de Delftsche Courant" vorderde tot midden 1874. Een register op het 1e Crimi- neelboek van 1536— 1600 is voltooid en van zeer veel belang voor de geschiedenis der Reformatie en voor die van den Spaanschen opstand. Deventer. Er zijn lijsten vervaardigd van de rekeningen der weidegraven, hoofd-, brug-, straat-, wegen- en artilleriemeesters; elk van deze lijsten werd voorzien van eene korte geschiedenis dezer ambten zelf. Dordrecht. De doopkaartencoilectie werd uitgebreid tot 1631. De geheele verzameling van 1572 1630 werd alphabetisch lexicographisch gerangschikt. Het eerste trouwregister der Her vormde Kerk werd bewerkt tot 1593. De klappers op de trouw registers van 1612—1655 kwamen gereed. Het register van het begraven pro deo 1700—1805 werd uitgeschreven tot 1780 en met het uitschrijven van het register der dooden, aanvangende bij 1636, werd een begin gemaakt. De notariëele protocollen, 1811—1842, werden nader geïn ventariseerd en bleken niet in alle opzichten volledig. Gouda. Bij de ordening van ongeïnventariseerde bescheiden zijn belangrijke stukken te voorschijn gekomen. 135 Begonnen is met het klapperen der huwelijksproclamatieboeken deze arbeid is gevorderd tot het jaar 1654. s-G r a v e n h a g e. Er zijn in 1923 458 boedels, behoorende tot het archief der weeskamer, geordend. Het archief van de Feestcommissie bij de Inhuldiging van H. M. de Koningin en dat van de Vereeniging „die Haghe", welke beide in wanorde verkeerden, zijn geïnventariseerd. De klapper op de inschrijvingsbilletten voor den actie-handel van 1720 werd geheel voltooid en geordend. Hiermede is als het ware een adresboek van 's-Gravenhage vóór 200 jaren verkregen, waarin stellig tweederde der bewoners opgenomen is. Aan den klapper op de begrafenissen werd voortgewerkt; de jaren 1772—1780 en 1800—1805 werden behandeld. De collectie menu's van wijlen den heer Th. Morren werd geregeld en bijgewerkt, terwijl verscheidene aanwinsten ingevoegd werden. Ook de op de Haagsche geschiedenis betrekking hebbende wetenschappelijke aanteekeningen van genoemden historicus wer den geordend. De Vereeniging „die Haghe" zal in den aanvang van 1924 een volledigen klapper op alle notariëele protocollen tot 16/0 voltooid hebben. In 1923 kwamen wederom 24 deelen gereed. Groningen. De archieven van de Stedelijke Waag en Boterhal en de vereeniging „Werkmanssteun" werden geïnven tariseerd. Van het archief der Centrale Keuken werd een nieuwe inventaris opgemaakt. Haarlem. Geordend werden: stukken, afkomstig uit het archief van het Pietershuis en uit dat van de „Commissie tot de huishoudelijke Directie of Regenten van het vergroote Sint Joris Proveniershuis die reeds vroeger door schenking verworven werden^ Verder het archief van de afdeeling „Haarlem en Om streken van de Nederlandsche Vereeniging tot bevordering der Koepok-inenting, ontbonden in 1922. Het op fiches brengen der notariëele protocollen werd voortgezet. Kampen. Op de los- én lijfrentebrieven zijn naam- en plaatsregisters vervaardigd. Op de momberboeken, 1666-1699, zijn naamregisters vervaardigd, die alphabetisch gerangschikt zijn. De persoons- en plaatsregisters op de eerste vijf deelen der Charters en Bescheiden zijn uitgezocht. Leeuwarden. De ingekomen stukken over 1917 werden geordend en ingebonden. De indices op de patronimica, voor komend in de doopboeken der Hervormde kerk, werden bewerkt van 1603 1643, zoodat de klapper voltooid is. Er is een register

Nederlandsch Archievenblad | 1925 | | pagina 18