132 133 De rechterlijke archieven bevatten eenige registers, die op Rijkskosten dienen te worden opgeknapt. Zierikzee. De materiëele toestand is goed. Bewaring der verzamelingen. Alkmaar. Door aankoop van het belendend Hanze-gebouw en den daarachter gelegen tuin zal het ongetwijfeld mogelijk zijn, dat door verbouwing als anderszins in het ruimtegebrek verbetering zal komen. Ook afdoende vernieuwing der centrale verwarmingsinstallatie is in voorbereiding. Amsterdam. D.e archieflokalen ten Raadhuize, die de nieuwe archieven bevatten, zijn einde April ontruimd. Het perceel Heerenmarkt 10-12, de opgeheven bank van leening no. 9, is door den Dienst der Publieke Werken ingericht; het aangewezen gebouw voldoet zeer goed. De bergruimte is reeds bijna geheel gevuld. Ook in het gebouw van het oud-archief moet steeds met de ruimte gewoekerd worden. Bijtrekking van het thans als openbare school gebruikte aangrenzend perceel blijft gewenscht. Delft. Eene aangevraagde, tijdelijke ruimte voor archief bergplaats is niet beschikbaar gesteld. Slechts de in enkele kluizen en de in het archieflokaal in den toren van het Raadhuis aanwezige archiefbestanddeelen zijn brandvrij geplaatst; het overige ook dat in het archiefgebouw zelf is niet voldoende of in het geheel niet tegen brandgevaar beveiligd. Deventer. De in het vorig jaar verbeterde centrale ver warming bleek ook bij groote koude voldoende te zijn. Dordrecht. De buitenmuur in het werkvertrek van den archivaris, zoowel als die in de leeszaal, vertoont uitslag van vocht. Daartegen is geen voorziening genomen. Gouda. Aan de geuite wenschen inzake aan te brengen herstelling en verbeteringen van het gebouw is geheel voldaan. Electrische verlichting is aangelegd, nieuwe kasten tot berging van archivalia benevens eenige onontbeerlijke meubelen zijn aangemaakt. 's-Gravenhage. Het archief heeft met plaatsgebrek te kampen. Haarlem. De vertrekken, waarin de archieven bewaard worden, liggen vrij ver van elkaar, wat een groot bezwaar blijft. Ook in het gebrek aan ruimte zal moeten voorzien worden. Kampen. In de naaste toekomst dreigt plaatsgebrek. Leeuwarden. Het brandvrije archieflokaal voldoet aart de eischen, welke daaraan worden gesteld. De bezwaren tegen het hulp-archief boven gemeenteschool no. 2. als bergruimte zijn zooveel mogelijk ondervangen. St.-Maartensdijk. Het oudste gedeelte van het archief berust te Middelburg en is in het Gistpoortgebouw, behoorende tot het Rijksarchief aldaar, ondergebracht. Het latere gedeelte, van 1811 —1851, bevindt zich in het gemeentehuis van St. Maar tensdijk. Nijmegen. De goede verwachting omtrent verbetering der archieflokalen kwam niet tot vervulling. De waterleiding in en om het gebouw blijft ernstige reden tot ongerustheid geven. Tot tweemaal toe ontstond hevige lekkage. Rotterdam. Op het platte dak, zoowel van het voor als van het achtergebouw, werd een nieuwe grindbedekking aangebracht. De fundeeringen zijn bij een onderzoek met het oog op voorkomende scheuren in de wanden der verbindingsgang tusschen voor- en achtergebouw in goeden staat bevonden. Op een gedeelte van een terrein aan de Robert-Fruinstraat, bestemd voor uitbreiding van de archiefbewaarplaats, is een aanvang gemaakt met den bouw van een schakelhuis met bijkantoor ten behoeve van het Gemeente-electriciteitsbedrijf. T hol en. In den toestand der bergplaatsen, zijnde eenige tegen een buitenmuur getimmerde kasten, werd geen verbetering gebracht. De oude charters zijn geborgen in een ijzeren zooge- genaamde privilegiekist, terwijl het archief der voormalige wees- en boedelkamer eene veilige bergplaats heeft gevonden in een daarvoor bestemde kast. Bij de in de maand November 1923 in gebruik genomen drinkwaterleiding heeft de Directie ervoor gezorgd, dat in de in de nabijheid van het Raadhuis loopende buizen een voldoend aantal brandkranen aangebracht zijn, om in geval van brand onheil te kunnen beperken. Utrecht. Eene nieuwe huurovereenkomst ten aanzien van het voor het gemeente-archief in gebruik zijnde gedeelte van het Rijksarchiefgebouw is 1 Juli 1923 ingegaan. Gebouw, meubilair, brandblusch- en reddingsmiddelen zijn in goeden staat van onderhoud. Vlissingen, De in 1922 betrokken lokalen voldoen goed, De groote kluis in de benedenverdieping is voor de notariëele archieven ingericht. Zierikzee. Het lokaal is droog en kan goed gelucht worden.

Nederlandsch Archievenblad | 1925 | | pagina 17