6 inspecteur van de gemeente- en waterschapsarchieven, in Groningen, tevens belast met de waarneming dezer beide functies in de pro vincie Drente, te Groningen. Pol, E. J. van de (II), commies aan het Algemeen Rijksarchief te 's-Gravenhage. Regt, W. M. C. (II), archivaris der gemeente Alphen a/d. Rijn. Riemsdijk, van (II), onderwijzer aan een O. L. S. te Schiedam. Rosmalen, P. J. van (II), commies aan het Algemeen Rijksarchief te 's-Gravenhage. Schilfgaarde, Mr. A. P. van (I), belast met de inventariseering van het archief van het huis Bergh, te Arnhem. Schoengen, Dr. M. (I), rijksarchivaris in Overijsel, te Zwolle. Schuuring, Mej. W. (II), assistente van den Archivaris der Ned. Her vormde Kerk, te 's-Gravenhage. Schuylenburg, Mr. W. C. (I), archivaris der gemeente Utrecht. Sigal Jr., M. C. (II), archivaris der gemeente Vlaardingen. Smit, j. (II), adjunc'-commies aan het Algemeen Rijksarchief te's-Gra venhage. Smit, Mr. J. P. W. A. (I), rijksarchivaris in Noordbrabant, en provin ciaal inspecteur van de gemeente- en waterschapsarchieven in Noordbrabant, te 's-Hertogenbosch. Soest, Mej. M. J. van (II), adjunct-commies aan het Rijksarchief in Utrecht, te Utrecht. Unger, Dr. W. S. (I), archivaris der gemeente Middelburg. Verburgt, J. W. (II), adjunct-archivaris der gemeente Leiden. Vermaas, Dr. C. R. (II), archivaris der gemeente Schiedam. Visscher, Mej. R. (II), archivaris der gemeente Leeuwarden. Waard, C. de (II), oud-commies aan het Rijksarchief in Zeeland, te Middelburg. Waerden, M. van der (II), archivaris der gemeente Eindhoven. Welcker, Mej. C. j. (II), archivaris der gemeente Kampen. Wiersum, Dr. E. (I), archivaris der gemeente Rotterdam, Wijhe, J. M. van (II), volontair aan het Algemeen Rijksarchief te 's-Gravenhage. IJperlaan, Mej. J. (II), assistente aan het gemeente-archief te Delft. Zeper, Dr. S. A. Waller (I), rijksarchivaris in Friesland en provinciaal inspecteur van de gemeente- en waterschapsarchieven in Friesland, te Leeuwarden. Zwarts, Jac. (II), te Delfzijl. Cuvelier, Dr. J., Algemeen Rijksarchivaris van België, te Brussel. Goovaerts, A., Oud-Algemeen Rijksarchivaris van België, te Brussel. Graham Botha, C., Hoofd van het Archiefwezen in de Unie van Zuid- Keussen, Prof. Dr. H., te Keulen. Laer, A. j. F. van, Archivaris van den Staat New-York, te Albany. OpoCensky, Dr. Jan., archivaris van het Ministerie van Buitenlandsche Zaken, te Praag. Paczkowski, Prof. Dr. Joseph, Algemeen Rijksarchivaris van Polen, te Warschau. Stein, H., conservateur aan de Archives Nationales en professeur aan de Ecole des Chartes, te Parijs. Westrin, Dr. Th., oud-rijksarchivaris van Zweden, te Stockholm. Verslag van de drie-en-dertigste jaarvergadering. De vergadering werd gehouden op Zaterdag 27 September 1924 in de Raadszaal ter Stadhuize te Gouda, die daartoe welwillend door het Gemeentebestuur was afgestaan. Aanwezig waren 34 leden. De Burgemeester van Gouda, de Heer U. J. Mi|S, en de Secretaris, tevens waarnemend archivaris, de Heer G. J. J. Pot, vereerden de vergadering met hunne tegenwoordigheid. Nadat de Voorzitter, Prof. Mr. R. Fruin, de beide genoemde heeren welkom had geheeten, bracht deze het jaarverslag uit, het welk in dit blad is afgedrukt op voorstel van Mr. Bouricius. Tot correspondeerd lid werd benoemd Dr. A. Sildnik, archivaris van Estland. Dr. Heeringa bracht verslag uit over de rekening van den pen ningmeester en stelde daarbij een kleinen finantiëelen achteruitgang vast, in verband waarmede de Voorzitter mededeelde, dat het Bestuur voornemens was het Archievenblad te beperken tot den omvang, waartoe in 1922 was besloten. Naar aanleiding van de vraag of tot toelating van de archiva rissen der departementen van algemeen bestuur tot de vereeniging kan worden overgegaan, werd besloten, aan het Bestuur over te laten, een commissie te benoemen tot het doen van een meer omlijnd voorstel te dezer zake. Over eventueele progressie in de contributieheffing ontspon zich een gedachtenwisseling, waaraan, met den Voorzitter, werd deelgenomen door de Heeren J. Smit (den Haag), Dresch, Bouricius 7 CORRESPONDEERENDE LEDEN Afrika te Kaapstad. Vittani, G., te Milaan.

Nederlandsch Archievenblad | 1924 | | pagina 9