5.8 zijn nog te Beverwijk achtergebleven vroedschapsrekeningen, memorialen van burgemeesters en thesauriersrekeningen. Ze zijn met het nieuwere in zeer goede orde geborgen in een ruime, aangebouwde archiefkamer, die echter niet brandvrij is. Bloemendaal. Het weinige oud-archief is hoofdzakelijk geborgen in de niet groote kluis; de rest met-het nieuw-archief in een vertrek naast de secretarie en op de burgemeesterskamer. Het oud-archief is door den archiefklerk nieuw geordend; de regeling van het nieuwe zal in aansluiting daaraan geschieden. Edam. Van het oud-archief bestaat een gedrukte inventaris door den heer Dozy. Het is met verschillende registers nieuw- archief goed geborgen in een speciale archiefkamer. Verdere losse stukken van het nieuw-archief staan op zolder; de orde daarvan laat te wenschen over. Er waren ook nog stukken onder, die in het oud-archief dienen te worden ingevoegd. Een kluis is niet aanwezig. Haarlemmerliede en Spaarnwoude. Het oud-archief is op zolder in kasten geborgen, waarin de orde te wenschen overliet. Het nieuw-archief behalve de registratuur in de vrij ruime kluis. Door den archief-klerk is op verzoek van het gemeentebestuur in het oudere gedeelte de orde hersteld, met handhaving van den inventaris van Doorninck (tot 1814) en voor het latere van een gevonden oude inventariseering. Haarlemmermeer. Deze jonge gemeente bezit alleen nieuw-archief. Daarvoor bestaat een zeer ruime, brandvrije be waarplaats. Het archief wordt decimaal geordend. Alleen ont breekt een ijzeren afsluitdeur, terwijl de Burgerlijke Standregisters op de secretarie in eene muurkast geborgen worden. Heemskerk. Het oud- en nieuw-archief is in kasten in de burgemeesterskamer, de raadkamer en op zolder geplaatst. Het oud-archief wordt ten Rijksarchieve in Noord-Holland geheel nieuw geregeld, terwijl de ordening van het nieuwe in aansluiting daaraan door het secretariepersoneel zal plaats hebben. De bevolkingsregisters e. d. worden in een kleine kluis op de secretarie bewaard. Heemstede. Voor archiefbergplaats bestaat alleen een kleine inwendig met hout beschoten kluis, zoodat verreweg het meeste der bescheiden op rekken op zolder eene plaats vond. Intusschen is het daar keurig verzorgd, in portefeuilles geborgen en beschreven. Drie Iaden met oudere, losse stukken zullen waarschijnlijk naar het rijksarchief overgebracht worden en in den inventaris ingewerkt worden. 59 Monnikendam. Het belangrijke oud-archief is droog, maar niet brandvrij geborgen in een rij kasten op zolder. Er bestaat een zeer summiere beschrijving van. Schoten. Het oud-archief bevindt zich voornamelijk in eene bovenkamer en op een afgeschoten ruimte op zolder. De orde laat te wenschen over. Spaarndam. Het oud-archief is in muurkastjes op de secretarie en de kleine raadzaal geborgen. Sommige stukken hebben vroeger door vocht geleden, maar thans is de berging vrij voldoende. Naast eenige registers zijn de stukken chrono logisch in omslagen blijkbaar volgens de inventarisatie van Doorninck geordend. Uitgeest. Het oud-archief wordt te Haarlem nieuw be schreven en door den binder onder handen genomen, daarna zal het terugkeeren. Vel sen. De archiefbewaring is uitnemend in orde. De bewaarplaats voldoet aan alle eischen in beton gebouwd, ijzeren deur, hard-glasramen en ijzeren luiken. Het oud-archief is door van Doorninck beschreven. Ook het nieuwe is geïnventariseerd en aan bijhouding wordt streng de hand gehoudenook wordt er geregeld gebonden. Weesp. Het oud-archief bevindt zich in eene afzonderlijke kamer op de bovenverdieping van het stadhuis; het nieuwe in een ander ruim vertrek op diezelfde verdieping in goede orde. Het oud-archief is geborgen in ruime afgesloten muurkasten en een loketkastje. Het werd indertijd door dr. Scheltema beschreven; in 1914 is deze inventaris gecopieerd en eenigermate aangevuld. In de bergplaats zijn later nog eenige archieven opgenomen, o.a. van het Burgerweeshuis, een polder, eene weerbaarheids- vereeniging. Weesperkarspel. Het archief is vlak naast de slaap kamer van den gemeentebode geplaatst. Van het oud-archief bestaat een inventaris, de orde is eenigszins verbroken. Wijk aan Zee en Duin. Het oud-archief is indertijd met het op het rijksarchief aanwezige door den heer van Doorninok beschreven. Het is thans met ministerieele toestemming aan Wijk aan Zee teruggegeven, geheel nieuw beschreven en tegen geringe jaarlijksche vergoeding in de rijksbewaarplaats in dépot genomen. Het nieuw-archief is in voorbeeldige orde opgesteld in een speciaal archiefkamertje. Zandvoort. Op den zolder bevindt zich eene ruime, maar

Nederlandsch Archievenblad | 1924 | | pagina 35