48 Alkmaar. Aan het Algemeen Rijksarchief te 's-Gravenhage zijn de navolgende archivalia, sedert 1869 in bruikleen, terug gegeven 1. Rekeningen van de hoofd- en ondergaarders der gemeene middelen, 1750—1805. 46 deelen. 2. Rekeningen van de imposten op de wijnen en bieren 1545, 1553, 1555. 3 deelen. 3. Staten en verantwoordingen van de secretarissen van Alkmaar van den impost op den 40sten penning, enz. 1801-1805. 5 deelen. 4. Idem suppletoire staat 1805. 1 deel. 5. Suppletoire staat en verantwoording van den impost op de collaterale successie, 1805. 1 stuk. 6. Idem (nadere suppletoire staat) 1805. 1 stuk. Amsterdam. Enkele stukken, die tot de archieven van Breda en Delft behoorden, werden aan die archieven terug gezonden. Delft. De in 1869 in bruikleen verkregen archiefstukken, waaronder de gaarderboeken van na 1750, werden door den Algemeenen Rijksarchivaris opgevorderd. Gouda. Alsvoren. Verder werden nog toegezonden een deel en een bundel (50 losse nummers) notariëele protocollen in het archief aangetroffen, resp. van notaris yan Beest, i 1636 en notaris van Zelderen van Beveren, 1747. 's-Gravenhage. Gaarderboeken enz. als bij Delft. Groningen. Een nader onderzoek bewees, dat de in het vorig jaar aangeboden rekeningen van Rudolf de Mepsche, heer van Faan, beter in het rijksarchief op hunne plaats waren. Zij werden derhalve aan den heer rijksarchivaris der provincie Gro ningen ter hand gesteld. Leeuwarden. De kantonrechterlijke archieven, 1838 1879, zijn naar het archiefdépöt van het kantongerecht overgebracht. Rotterdam. Gaarderboeken enz. als bij Delft. Zutphen. Aan den heer mr. A. C. Bondam te Arnhem werd het handschrift van P. Bondam „Noten en Aanmerkingen op het Charterboek van Gelderland, deel I, lste afd. in eigendom afgestaan, nadat duidelijk gebleken was, dat de uitvoerders de^ uiterste wilsbeschikking van den heer A. baron Schimmelpenninck van DER Oye dit ten onrechte aan het archief der gemeente Zutphen ten geschenke gezonden hadden. 49 Sc hi el and. Het gemeenelandshuis is verplaatst naar den Eendrachtsweg no. 75 en 76 te Rotterdam. Schouwen. Geen bijzonderheden omtrent het archief. Walcheren. In het verslag komen geen mededeelingen over het archief van den polder Walcheren voor. Ark el. Het Algemeen Rijksarchief nam 18 Juli 1822 alleen het oud-archief van den Burgerlijken Stand, maar geen gaarders- archief over. A speren. De gereedgekomen inventaris is afgedrukt in Verslagen omtrent 's Rijks oude Archieven, 1922, bijlage XI, blz. 215 vgl. Het archief berust nog te 's-Gravenhage, om verder materieel verzorgd te worden. Asperen (Polder). Het bestuur heeft ordening met bijstand der provincie aangevraagd. In 1923 zullen de stukken worden opgezonden. Bergschen hoek. Als bij Arkel. D e n B o m m e 1, als bij Arkel. Van regeling van het oud-archief door den daartoe door de provincie aangewezen ambtenaar is afgezien, daar slechts weinig stukken van vóór 1814 aanwezig waren. Den Briel, De bewaargeving der oude Burgerlijke Stands archieven had bij proces-verbaal van 21 December 1922 plaats. Omtrent de registers der overledenen is nog geene beslissing genomen. Everdingen. Als bij Arkel. Haastrecht (Hooge Boezem achter). Het archief van dit waterschap is door het Algemeen Rijksarchief in be waring ontvangen. Het oud-archief is indertijd door prof. mr. R. Fruin beschreven (zie Verslag omtrent oude gemeente-, water- schaps- en veenderij-archieven in de provincie Utrecht 1896, bijlage 2, blz. 623 vlg.), terwijl van het nieuwe archief door de Verliezen. B. Waterschaps-archieven. C. Verslaoen aan Gedeputeerde Staten in de verschillende provinciën. Zuid-Holland. In het hierna volgende zijn de namen van de gemeenten en waterschappen, in 1922 in het bezit waren van een eigen archivaris vet gedrukt.

Nederlandsch Archievenblad | 1924 | | pagina 30