40 Kampen. De toestand van het oude raadhuis is goed te noemen; ook de verwarming liet gedurende den winter niets te wenschen over. Leeuwarden. Het brandvrije archief voldoet zeer goed. Het hulparchief boven gemeenteschool no. 2 laat, als bergplaats van archieven, veel te wenschen over. St. Maartensdijk. Het oud-archief wordt ter secretarie en in de voorzaal in het raadhuis bewaard. Langs den zuide lijken gevelmuur van dit gebouw zijn eenige kasten getimmerd; bovendien is een zestal kasten in de beide zalen geplaatst. De bestaande bergplaatsen zijn in den loop van den zomer met eenige kasten uitgebreid. Eene afzonderlijke archiefkamer be staat dus niet. De verwarming is voldoende; electrisch licht is aanwezig. Eenige losse stukken bevinden zich in eene kast, geplaatst op den zolder boven de secretarie, die met vochtig is, zoodat voor de stukken geen nadeelige gevolgen te verwachten zijn. Middelburg. In den toestand kwam geen verandering. Nijmegen. De toestand der lokalen is onvoldoende, maar eene belangrijke verbetering, waarvoor een bedrag op de be grooting voor 1923 gebracht is, is te wachten. Poortvliet. De archiefkamer boven de trouwzaal van het Raadhuis is niet vochtig, maar zij wordt niet kunstmatig ver warmd, zoodat zij in den winter niet voor het verrichten van schrijfwerk kan worden gebruikt. Plaatsgebrek dreigt. Rotterdam. De beschikbare ruimte is niet groot meer. Bij de inspectie werden de reddings- en brandbluschmiddelen in goede orde bevonden. Tholen. De toestand der bergplaatsen is niet bevredigend te noemen. De kasten zijn te nauw, om alle stukken naar be- hooren te kunnen rangschikken. De muur waartegen deze zijn getimmerd, is vochtig. Het archieflokaal wordt niet kunstmatig verwarmd. Utrecht. Het archiefgebouw verkeert in goeden staat van onderhoud. Vlaardingen. In de benedenverdieping van het raadhuis werden twee localen, door verplaatsing van het kantoor van den gemeente-ontvanger vrijgekomen, voor het archief bestemd. Beide vertrekken zijn vochtig, vooral de bewaarplaats. Langs de wanden daarvan bestonden reeds stellingen, welk aantal nog uitgebreid zal worden. V 1 i s s i n g e n. Eene groote verbetering is tot stand gekomen 41 door de electrificeering van het gebouw. In den loop van het jaar is een bliksemafleider aangelegd. Zierikzee. In het begin van het jaar werden rekken of kasten in het archieflokaal gemaakt, welke eene bergruimte van 84 strekkende meter aanbieden. Boven in een der kasten zijn in daarvoor gemaakte doozen de honderdtallen schepenbrieven gelegd. Beschrijving der verzamelingen. Alkmaar. Aan den inventaris der oude rechterlijke en notariëele archieven wordt gewerkt. De inventaris van het Hofje Splinters ligt voor den druk zoo goed als gereed. De inventarisatie van het Provenhuis van Paling en van Foreest vordert goed en zal in den loop van 1923 gereed komen. Amersfoort. Met de omwerking van het nieuw-archief volgens het decimale registratuurstelsel werd voortgegaan. Deze is gevorderd tot 1836, zoodat het archief vanaf dat jaar tot heden volgens genoemde methode is ingericht. Amsterdam. Een begin werd gemaakt met de inventari satie van het archief van het Armenhuis en van het archief van Ransdorp, De inventarisatie van de laden der Weeskamer vorderde eenigzins. Ook werd begonnen met de vervaardiging van een register op de executiekwijtscheldingen, ter aanvulling van de gereed gekomen registers op de kwijtscheldingen van willig ver kochte perceelen. De afschriften uit de doopboeken zijn over de jaren 1726 1730 op kaart gebracht; er is begonnen met de serie 1721 —1725. Arnhem. De beschrijving is voortgezet. Behalve aan den inhoud der „laden" is aan de rekeningen gewerkt a. de serie der stadsrekeningen over de jaren 1353—1813 met de daarin gevonden losse bescheiden b. de oude schatcedeelen en daartoe betrekkelijke stukken; c. de rekeningen en stukken betreffende de stadsaccijnzen en de waag d. de fortificatierekeningen e. de stukken, betreffende de serviesgelden de registers van ordonnantiën, afgegeven op onderschei den stadsrekenplichtige ambtenaren g. de rekeningen en andere stukken betreffende het spinhuis en de stads- leer- en spinschool

Nederlandsch Archievenblad | 1924 | | pagina 26