38 Het oud-archief werd afzonderlijk verzameld en opgeborgen. Betreffende het inventariseeren van het archief van vóór 1813 zijn besprekingen gaande met den Rijksarchivaris in Noord-Brabant. Thans heeft een meer overzichtelijke rangschikking van het geheel plaats gehad, elk stuk heeft zijne vaste plaats gekregen; de archieven der vereenigde gemeenten zijn één aaneengesloten geheel. Gouda. Het bindwerk der registers eischt hier en daar noodig herstel. Gedeeltelijk zal dit geschieden met rijkssteun. 's-G r a v e n h a g e. De toestand van de archieven is niet ongunstig. De serie der burgerschapboeken werd geheel nieuw gebonden en verder werden vele herstellingen verricht. Van de notarieele archieven laat de toestand zeer veel te wenschen over. Groningen. Met de materieele verzorging werd geregeld voortgegaan. Haarlem. De verzamelingen verkeeren in eenen bevredi genden toestand. Kampen. Het herstellen van het oud- en het nieuw-archief is onafgebroken voortgezet; 48 oude rekeningen en 231 deelen ingekomen stukken zijn herbonden. Verder zijn portefeuilles ge maakt voor de stukken, die het archief over Woning-, Hinderwet, enz. bevat. Leeuwarden. De archieven bevinden zich in goeden toestand. Leiden. Er werden 49 doopboekjes en 20 boeken met de namen der bruiden gebonden. Eenige honderden folio portefeuilles voor het opbergen van de bijlagen op de stadsrekeningen werden vervaardigd. Middelburg. In het jaar 1922 kwam hierin geen ver andering. Nijmegen. De archieven en verdere verzamelingen ver keeren in voorloopig voldoenden toestand. Rotterdam. De archiefverzamelingen en aanwinsten ver keeren over het algemeen in goeden toestand. De-rekestboeken der fabricage, welke tijdens eene verbouwing aan het Timmerhuis zeer door vocht geschonden waren, zijn nu zoo goed mogelijk - gerestaureerd. Utrecht. Het herstellen van de protocollen der notarissen wordt voortgezet. Vlaardingen. De archieven verkeeren in goeden staat. Na de verhuizing zijn de stukken gedeeltelijk van etiquetten voorzien. 39 Vlissingen. Een rek is gemaakt voor de berging der archieven van het Armwezen. Eveneens zijn 3 nieuwe rekken gemaakt voor de bij het archief behoorende bibliotheek. Bewaring der verzamelingen. Alkmaar. De bewaarplaats voor de verschillende afdee- lingen beantwoordt slechts aan matige eischen. Het nieuw-archief moest, na scheiding van het oud-archief, naar eene andere loca- liteit worden overgebracht. De daardoor vrijkomende ruimte zou dan kunnen worden benut voor betere berging van het oud-archief. Amsterdam. Het gebrek aan bergruimte blijft bestaan. In verband met de voorgenomen verbouwing van het gedeelte van het Raadhuis, waarin zich het meerendeel der lokalen voor de nieuwe archieven bevindt, werd besloten als tijdelijke bewaar plaats voor de nieuwe archieven aan te wijzen het gebouw der op 31 December 1921 opgeheven Bank van leening no. 9, Hee- renmarkt 10—12. Den Briel. De localiteit blijft onvoldoende door toenemend gebrek aan ruimte. Delft. Eene goede behuizing van de archieven moet tot betere tijden worden uitgesteld, daar aan verbouwing van de oude secretarie van Hof van Delft tot eens brandvrije archief bewaarplaats voorloopig niet te denken valt. Deventer. De toestand van de localiteiten is goed. De centrale verwarming werd op alleszins bevredigende wijze ver beterd. Dordrecht. Het gebouw bevindt zich in goeden toestand. Gorssel. De localiteit, waarin het archief geborgen is, bevindt zich in uitstekenden toestand. Gouda. Het gebouw behoeft gedeeltelijk reparatie; de kasten en rekken verkeeren in goeden staat. 's-G ravenhage. Het ruimtegebrek wordt steeds nijpender. Verscheidene gebouwen werden in den loop van 1922 bezocht en opgemeten, maar alle bleken veel te klein. Haarlem. De vertrekken, waarin de archieven bewaard worden, voldoen maar ten deele aan de te stellen eischen; brandvrij zijn ze niet. 's-Hertogenbosch, De archieflokalen beantwoorden aan de eischen. Eenige lekken van de centrale verwarming werden verbeterd.

Nederlandsch Archievenblad | 1924 | | pagina 25