36 De volgende; inventarissen verschenen in drukAsperen, Z.-H., Harmeien, Veldhuisen en Vollenhove. De van Oud- en Nieuw Reyer- waard teruggevonden stukken zijn beschreven; de vorige inventaris is reeds in 1918 verschenen. Gemakshalve is voor het geheel wederom de alphabetische volg orde in acht genomen, met uitzondering van rubriek C. Op verzoek van den redacteur van het Nederlandsch Archievenblad is de rang schikking der verslagen aan Gedeputeerde Staten aangepast aan de volgorde der provinciën in de Verslagen omtrent 's Rijks Oude Archieven. A. Gemeente-archieven. I. Personeel. Alkmaar. In de raadszitting van 2 Februari 1922 werd aan mejuffrouw C. E. C. Bruining wegens gezondheidsredenen eervol ontslag verleend als archivaris der gemeente. De Raad benoemde den heer N. M. Dresch in de zitting van 27 April 1922 tot opvolger. De klerk Th. P. H. Wortel werd met ingang van 1 Sep tember 1922 vast aangesteld. Amsterdam. Aan den archivaris, mr. W. R. Veder, werd met ingang van 1 Mei 1922 op zijn verzoek eervol ontslag ver leend; in zijne plaats trad dr. J. C. Breen. Den 19en October 1922 overleed de commies C. J. Gimpel. Gorssel. Met ingang van 1 April 1922 werd de heer jhr. H. H. Roêll tot archivaris dezer gemeente benoemd. 's-Gravenhage. De heer mr. W. Moll werd tot archivaris benoemd, nadat dr. H. E. van Gelder reeds met ingang van 1 Januari 1918 van de dagelijksche leiding van het archief ont heven was. De heer N. J. Pabon trad 1 Januari 1922 als wetenschap pelijk assistent in functie. De heer H. J. Mumsen was van 1 Februari tot 1 Juli als volontair werkzaam. In Juni werd aan het jongmaatje-ambtenaar E. VAN Beynum ontslag verleend; in zijne plaats werd W. Boes aangesteld. Groningen. Jonkvrouwe J. Feith is sedert 1 December 1922 als volontaire werkzaam. 's-Hertogenbosch, Het dienstverband van den tijdelijken beambte C. W. Muller is met een jaar verlengd. Kampen. Mejuffrouw H. P. Gluysteen werd den 7en Augustus 1922 tot volontaire aangesteld. Leiden. Aan mejuffrouw A. E. Chavannes werd toestem- 37 ming verleend, om als volontaire aan het archief werkzaam te zijn. St. Maartensdijk. De archivaris van Poortvliet en Tholen, de heer C. Hollestelle, is belast met het ordenen en inventari seeren van het oud-archief dezer gemeente. Rotterdam. Met ingang van 12 Juni 1922 is de heer dr. C. R. Vermaas, als volontair aangenomen. Schiedam. De archivaris, de heer N. J. M. Dresch, kon in het begin van 1922 zijne gewone werkzaamheden wegens eene vrij ernstige ongesteldheid niet geregeld verrichten. Kort na zijn herstel werd hij tot archivaris der gemeente Alkmaar benoemd. In zijne plaats trad de heer dr. C. R. Vermaas, conrector aan het gymnasium. Utrecht. Het dienstverband van den tijdelijken charter meester, dr. C. D. J. Brandt, werd voor het jaar 1922 verlengd. Toestand der verzamelingen. Alkmaar. Indien er over meer ruimte in het archiefdépöt zou kunnen worden beschikt, ware het mogelijk de losse papieren en charters op andere wijze dan in een ladenkast te bewaren, waardoor de losse stukken beter bijeen gehouden en beschadiging der zich aan de charters bevindende zegels voorkomen zouden worden. Amersfoort. In 1922 is een begin gemaakt met de restau ratie van charters, die daarvoor in aanmerking komen, waartoe deze naar het rijksarchief in Utrecht ter bewerking gezonden zijn. Amsterdam. Bij een bezoek betuigde de Provinciale Inspecteur zijne tevredenheid over den toestand van het oud archief. In de binderij werd voortgegaan met het herstellen van boeken, plattegronden, prenten en registers. De jaargangen van de Amsterdamsche Courant werden aangevuld en verbeterd. Den Briel. De materieele toestand is voldoende. Deventer. De toestand der deelen en stukken is in het algemeen voldoende. De rekeningen van den timmermeester werden hersteld. Dordrecht. De toestand der archieven blijft zeer goed. De noodige herstellingen aan registers, boeken en prenten werden verricht. Eindhoven. In de jaren 1920 en 1921 werd in de ver slagen de aandacht op den ongunstigen toestand, waarin de archieven der vereenigde gemeenten in het algemeen verkeerden, gevestigd.

Nederlandsch Archievenblad | 1924 | | pagina 24