114 Weliswaar doet de omvangrijke bezuinigingseisch ook in Indie zijn uitwerking gevoelen, en moet worden toegegeven dat de reus achtige verspreiding der archieven daar te lande en de moeilijke bezet ting daarvan met geschoold personeel nog geruimen tijd aan een goede ordening en een oordeelkundige bewaking der ambtelijke en histo rische bescheiden in den weg zullen staan, doch althans is het voordeel verkregen dat de aandacht der Indische Regeering op die aangelegenheid is gevestigd en* een Commissie is ingesteld, welke zich zal hebben uit te spreken over de wijze waarop, bij behoud der tegenwoordige localiteit, verdere achteruitgang van het Landsarchief te Weltevreden kan worden tegengehouden, terwijl het rapport dier Commissie te zijner tijd ter kennis van Zijne Excellentie den Minister van Koloniën zal worden gebracht. Waar het behoud der Indische archiefbescheiden ons Instituut mede zeer ter harte gaat, zal het ons Bestuur aangenaam zijn om, indien Uwe Vereeniging zulks mocht wenschen, in voorkomende gevallen zijn steun te verleenen in het belang van het behoud en de goede bewaring der Indische archieven. Het Bestuur van het Koninklijk Instituut voornoemd P. DE ROO DE LA FAILLE, Secretaris." Ons Bestuur heeft daarop geantwoord, dat het met belangstelling van dat schrijven kennis nam. Vijfentwintigjarig jubileum van den Ned. Oudheid kundigen Bond. Zooals bekend heeft onze zustervereeniging dit jubileum op 29 Februari 1.1. in de Ridderzaal te 's Oravenhage gevierd. Ons Bestuur was bij deze indrukwekkende plechtigheid op uitnoodi- ging van het Bestuur van den Ned. Oudheidkundigen Bond, bij verhin dering van den Voorzitter, vertegenwoordigd door het lid Dr. Lasonder. Overlijden J hr. W. G. Feith. Ook de Redacteur geeft hier ter plaatse met groot leedwezen kennis van dit zoo buitengewoon frappant sterfgeval. Als medewerker aan de Litteratuurkroniek en als schrijver van enkele ook voor de toekomst waardevolle boekbespre kingen zal de nagedachtenis van onzen veel te vroeg gestorven en voor de toekomst nog zoo veelbelovenden vakgenoot bij ons steeds in dankbare herinnering blijven. Bibliographie der werken van Nederlandsche archi varissen. Nu wij ons gelukkig weer iets ruimer kunnen bewegen is het ons voornemen in de eerste aflevering van den nieuwen jaar gang weder deze toch in vele opzichten nuttige bibliographie op te nemen en wel over de jaren 1921, 1922 en 1923 te zamen. Waar,

Nederlandsch Archievenblad | 1924 | | pagina 2