182 diging om de plechtigheid in de Sorbonne bij te wonenmaar ik meen uitdrukking te hebben gegeven aan Uw aller wensch, toen ik telegraphisch de hoop uitsprak, dat de tweede eeuw van de Ecole des chartes even veel vrucht voor de archieven moge afwerpen als de eerste. Afdeeling van Rijksarchiefambtenaren. Reglement. Art. 1. De afdeeling, krachtens art. 20 van het reglement van de Vereeniging van archivarissen bestaand ter behartiging van de materieele belangen der rijksarchief-ambtenaren, tracht dit doel te bereiken door a. het houden van bijeenkomsten b. het doen van stappen bij de bevoegde autoriteiten; e. andere daartoe strekkende, wettige middelen. Art. 2. Zij heeft haar zetel te 's-Oravenhage. Art. 3. Leden der afdeeling zijn de gewone leden der Vereeniging van archivarissen, die in 's Rijks archiefdienst werkzaam zijn. Zij alleen hebben stemrecht in de afdeelingsvergaderingen, waar overigens alle gewone leden der Vereeniging toegang hebben. Art. 4. De kosten worden bestreden a. uit bijdragen van de kas der Vereeniging van archivarissen; b. zoo noodig uit omslagen of jaarlijksche bijdragen, door het bestuur van de leden te heffen krachtens besluit der afdeelingsvergadering, welk besluit de goedkeuring behoeft van het bestuur der Vereeniging van archivarissen. Art. 5. Het afdeelingsjaar vangt aan op den datum, waarop het vereenigings- jaar der Vereeniging van archivarissen aanvangt. Art. 6. Het bestuur der afdeeling bestaat uit drie personen, op de jaarverga dering te. kiezen uit en door de ledendeze wijzen tevens den voorzitter aan. Het bestuur zelf wijst den secretaris en den penningmeester aan. De jaarvergadering verkiest bovendien een eerste en een tweede plaatsvervangend bestuurslid ter voorziening in tusschentijds ontstaande vacatures. 183 Art. 7. Het bestuur vergadert, zoo dikwijls de voorzitter het bijeenroept ter plaatse, door hem te bepalen. Indien het bestuur der Vereeniging van archivarissen zich in het afdeelingsbestuur door een adviseerend lid doet vertegenwoordigen, is geen vergadering van het afdeelingsbestuur geldig, als niet het adviseerend lid tijdig te voren schriftelijk is opgeroepen met vermelding der agenda. Art. 8. De leden van het bestuur treden jaarlijks af en zijn terstond herkies baar met die beperking, dat niemand onafgebroken langer dan drie jaren zitting heeft. Art. 9. De afdeeling vergadert ten tijde en ter plaatse, door het bestuur te bepalen. Ten minstens eenmaal 's jaars, en wel in den regel op den dag en in de gemeente, waar de jaarvergadering der Vereeniging van archivarissen wordt gehouden, houdt de afdeeling hare jaarvergadering, waarin de voor zitter verslag uitbrengt en de penningmeester rekening en verantwoording van zijn beheer aflegt. Het bestuur is verplicht eene afdeelingsvergadering te beleggen binnen eene maand, nadat een daartoe strekkend, van ten minste tien leden uit gegaan en met redenen omkleed verzoek het bestuur heeft bereikt. Art. 10. Alle oproepingen tot vergaderingen worden door het bestuur ten minste twee weken vooraf verzonden met mededeeling van de punten van behandeling. Deze punten worden vastgesteld door het bestuur, dat echter verplicht is in het bij art. 9, 3e lid voorzien geval de punten, opgegeven door de daar genoemde leden, in de agenda op te nemen. Bovendien is elk lid bevoegd punten voor de agenda der eerstvolgende vergadering aan het bestuur in overweging te geven. De vergadering kan met twee derde der uitgebrachte stemmen ook andere punten in behandeling nemen. Art. 11. Het bestuur is bevoegd om ook buiten de vergaderingen stemmingen over zaken te doen plaats hebben. De regeling van eene dusdanige stem ming wordt telkenmale door het bestuur zelf vastgesteld. De uitschrijving van deze stemming wordt nietig geacht, indien binnen twee weken daarna een verzoek, als bedoeld bij art. 9, 3e lid, het bestuur heeft bereikt.

Nederlandsch Archievenblad | 1921 | | pagina 7