190 Art. 15. Wanneer bij een verkiezing geen volstrekte meerderheid verkregen wordt, wordt een tweede vrije stemming gehouden. Indien ook daarbij geen volstrekte meerderheid verkregen wordt, heeft een herstemming plaats tusschen hen, die bij de tweede stemming de meeste stemmen verkregen hebben. Indien bij de herstemming de stemmen staken, beslist het lot. Art. 16. Jaarlijks biedt het bestuur aan het bestuur der vereeniging van archi varissen in Nederland een begrooting van uitgaven ter vaststelling aan. Art. 17. Het bestuur doet zich door een zijner leden in het bestuur der ver eeniging van archivarissen in Nederland vertegenwoordigen. Art. 18. Wijzigingen in dit reglement kunnen slechts worden aangebracht bij besluit van twee derde der ter vergadering aanwezige afdeelingsleden. Verslag van de tweede afdeelingsvergadering op 3 September 1921 te Zutphen. Nadat de voorzitter de vergadering met een verslag over het afgeloopen jaar had geopend, wordt het hiervoren afgedrukte Reglement met een kleine wijziging goedgekeurd. Tot voorzitter der afdeeling wordt Dr. Breen gekozen, terwijl als bestuursleden de heer Dresch en Mr. Bouricius weder worden aangewezen, Mr. Moll zal bij eventëele vacature als plaatsvervangend bestuurslid optreden. Met een Hoofdelijken omslag van f 3,die toetreding tot de Centrale van Hoogere Gemeente-ambtenaren mogelijk maakt, blijkt iedereen het eens te zijn. Bij de rondvraag wees de heer Dresch op de uiteenloopende salaris regelingen de minst-bezoldigde archivaris was die der gemeente Tholen 110,—); de best-bezoldigde die van Rotterdam f 7700,—). De zaak werd aan het Bestuur overgelaten. De vergadering was niet druk bezocht. 191 NIET-OFFICIEEL GEDEELTE. STAAT VAN HET Nederlandsch Archiefwezen.1) 15 November 1921. N.B. De namen van de leden van de Vereeniging van Archi varissen in Nederland zijn gespatieerd gedrukt. (I) achter den naam beteekent: in het bezit van het radicaal van weten schappelijk archiefambtenaar der eerste klasse. (II) achter den naam beteekent: in het bezit van het radicaal van weten schappelijk archiefambtenaar der tweede klasse. RIJKSARCHIEVEN. Algemeen Rijksarchief te 's-Gravenhage. Algemeen Rijksarchivaris: Prof. Mr. R. Fruin (I). Secretaris (commies-titulair): Mr. J. A. G. Verspyck Mijnssen. Huishoudelijke dienst. Hoofdcommies: P. Berends (II). Leeszaal. Commies: P. J. van Rosmalen (II). Fotografisch atelier. Adjunct-commies: J. Smit (II). Bibliotheek. Klerk: Mej. E. H. de Gelder. Eerste Afdeeling. Hollandsche archieven tot 1572. Algemeen Rijksarchivaris, Wnd. Chef der AfdeelingProf. Mr. R. Fruin (I). Chartermeester Hoofdcommiezen: J. Bruggeman (II); J. K. Bondam (II). Deze staat bevat een zoo volledig mogelijke opgave van alle wetenschap pelijke archiefambtenaren der eerste en der tweede klasse in den lande, en bovendien ook van die ambtenaren, van wie mag verwacht worden, dat ze zich, om tot een hooger rang te kunnen worden bevorderd, voor een der examens zullen aanmelden. De redacteur zegt vriendelijk dank voor de van de meeste gemeente-archivarissen op zijn verzoek ontvangen opgaven, maar houdt zich tevens bij voortduring aanbevolen voor mededeeling van.elke wijziging in het aan een gemeente-archief verbonden personeel. Het komt toch herhaaldelijk voor, dat dergelijke mutaties niet in de groote bladen worden vermeld.

Nederlandsch Archievenblad | 1921 | | pagina 11