188 Art. 2. Zij tracht dit doel te bereiken door: a. het houden van bijeenkomsten; b. het doen van stappen bij 3e bevoegde autoriteiten c. andere daartoe strekkende wettige middelen. Art. 3. Zij heeft haar zetel te 's-Gravenhage. Art. 4. Leden zijn die leden der vereeniging van archivarissen in Nederland, welke in dienst zijn van gemeente, waterschap, veenschap of veenpolder. Art. 5. Tot de afdeelingsvergaderingen hebben alle gewone, correspondeerende en eereleden der in art. 4 genoemde vereeniging toegang. Stemrecht hebben slechts de gewone leden, welke lid der afdeeling zijn. Art. 6. De kosten der afdeeling worden bestreden a. uit het bedrag, hiertoe jaarlijks door het bestuur der vereeniging van archivarissen in Nederland beschikbaar gesteld; b. zoo noodig uit omslagen of jaarlijksche bijdragen der leden van de afdeeling c. andere inkomsten. Wanneer de afdeelingsvergadering tot een hoofdelijken omslag of jaar lijksche bijdrage besluit, die de som van 2.50 voor eenig lid te boven gaat, is daartoe de goedkeuring der algemeene ledenvergadering der ver eeniging van archivarissen in Nederland vereischt. Art. 7. Het afdeelingsjaar vangt aan op 1 Mei. Art. 8. Het bestuur bestaat uit 3 leden, op de jaarvergadering te kiezen uit en door de leden; deze wijzen tevens den voorzitter aan. Het bestuur zelf wijst den secretaris-penningmeester aan. De bestuursleden mogen niet langer dan 3 achtereenvolgende jaren zitting nemen. De jaarvergadering wijst bovendien uit de leden een plaatsvervangend bestuurslid aan ter voorziening in een tusschentijds ontstane vacature. Art. 9. Het bestuur vergadert zoo dikwijls de voorzitter het bijeenroept ter plaatse, door hem te bepalen. 189 Voor elke vergadering wordt minstens 8 dagen te voren aan het door het bestuur der Vereeniging van archivarissen in Nederland gedelegeerd lid kennis gegeven met vermelding der te behandelen onderwerpen. Art. 10. De afdeeling vergadert ten tijde en ter plaatse door het bestuur te bepalen. Minstens eenmaal 's jaars en wel in den regel op denzelfden dag en dezelfde plaats als de algemeene vergadering van de Vereeniging van archi varissen in Nederland, wordt een algemeene jaarvergadering gehouden, waarin de voorzitter verslag uitbrengt en de penningmeester rekening en verantwoording over zijn beheer aflegt. Het bestuur is verplicht een afdeelingsvergadering te beleggen binnen één maand nadat een daartoe strekkend, van minstens tien leden uitgegaan en met redenen omkleed verzoek het bestuur bereikt. Art. 11. Alle oproepingen tot vergaderingen worden door het bestuur tenminste twee weken van te voren verzonden met mededeeling der punten van be handeling. Deze punten worden vastgesteld door het bestuur, dat echter verplicht is in het bij het voorgaand artikel lid 3 bedoelde geval de punten, door de daar genoemde leden opgegeven, in de agenda op te nemen. Bovendien is elk lid bevoegd punten voor de agenda der eerstvolgende vergadering aan het bestuur in overweging te geven. De vergadering kan met twee derde der uitgebrachte stemmen ook andere punten in behandeling nemen. Art. 12. Het bestuur is bevoegd ook buiten de vergaderingen stemmingen over zaken te doen plaats hebben. De regeling van een dusdanige stemming wordt telkenmale door het bestuur zelve vastgesteld. De uitschrijving eener zoodanige stemming wordt nietig geacht, jndien binnen twee weken daarna een verzoek als bedoeld bij art. 10, lid 3, het bestuur heeft bereikt. Art. 13. Voor zooverre dit reglement niet anders bepaalt, geschieden stemmin gen bij volstrekte meerderheid van stemmen. Stemmingen over personen geschieden met ongeteekende briefjes. Art. 14. Bij staking van stemmen wordt een voorstel geacht te zijn verworpen.

Nederlandsch Archievenblad | 1921 | | pagina 10