136 en 1599, op het register van uitgaande missives van den Civielen Staat 1812 en op het register van attestaties en verklaringen voor schepenen 18041808. Schiedam. Voortgegaan werd met de ordening van het nieuw-archief, voorzoover dit, in verband met de beperkte berg ruimte, mogelijk is. S n e e k. De alphabetische klapper op de akten der gemeente Sneek over de jaren 1658 1909 kwam in den loop van het jaar gereed. Zij bestaat uit drie deelen, waarvan het eene bevat een rangschikking naar de onderwerpen, het tweede naar de plaatselijke l'gging en het derde naar de namen der betrokken personen. In den loop van het jaar werd begonnen met het vervaardigen naar hetzelfde systeem van een doorloopend alphabetisch register op de notulen van den gemeenteraad over de jaren 1816 tot en met 1867. Utrecht. Met het aftreden van Mr. Muller is tevens een tijdperk in het bestaan van het archief afgesloten. Hij toch is er in geslaagd de inventarisatie van de in de archiefbewaarplaats opgenomen archieven geheel te voltooien. Als noodzakelijk gevolg daarvan treden thans de inventarisatie-werkzaamheden op den achter grond, die tot meerdere bruikbaarmaking van het archief op den voorgrond. De beschrijving van de zegels, voorkomende aan de oorkonden van de bij het stadsarchief bewaarde archieven, is voortgezet. Het op fiches brengen van den inhoud der z.g.n. Decreet boeken, de registers van gerechtelijke toewijzingen van onroerende goederen, die behoudens eenige lacunes over de jaren 1557 tot 1808 bewaard zijn gebleven, werd voltooid. Deze registers bevatten eigendomsovergangen, die in de transportregisters ont breken en vormen daarop dus een noodzakelijke aanvulling. De fiches moeten thans nog slechts naar de ligging der perceelen geordend worden. Aan den index op de agenda van het archief werd voort- gewerkt. Van 1895 werd tot 1912 gevorderd, zoodat ook dit werk bijna gereed is. De nieuwe benoemde chartermeester ving zijn werkzaamheden ter voorbereiding van de uitgave van het Ufrechtsche Oorkonden- boek aan volgens de aanwijzingen van den Rijksarchivaris in de provincie, onder wiens leiding deze onderneming staat. De be werking van de oorkonden loopende over de jaren 694—1000 kwam gereed. De tekst ligt persklaar en zal binnenkort als eerste aflevering van het oorkondenboek kunnen verschijnen. Voorts 137 konden nog een 50-tal nummers voor de tweede aflevering bewerkt worden. Vlaardingen. De inventaris van het oud-archief, dateerend uit 1912, werd op kaarten uitgeschreven, die in een kaartsysteem werden vereenigd. Met het samenstellen van een nieuwen inventaris van het archief na 1813 werd een aanvang gemaakt. De fiches op de huwelijken, het vorige jaar reeds gereed ge komen, werden gecontroleerd en zullen gebonden worden. De fiches op de begravenen uit de Rekeningboeken van de Kerkmeesteren zijn voor een groot deel gereeddit werk kwam door het vertrek der assistente echter stil te liggen. Alkmaar. Van het Natuur- en Letterkundig Genootschap „Solus nemo satis sapit" werd het archief in het gemeente-archief gedeponeerd. Amsterdam. Door schenking werd een belangrijke ver zameling registers en stukken, afkomstig uit de nalatenschap van de heeren mrs. Bruomans, stadsadvocaten, verkregen. Ook een zeer uitgebreid archief, afkomstig van de handelsfirma's Brants en Neufville Brants werd ontvangen. Deventer. Het archief van het ontbonden comité voor ontwikkeling en ontspanning van gemobiliseerde militairen te Deventer is door schenking verkregen. Gouda. Van het oud archief werden de registers van doop, huwelijk en overlijden van vóór 1813, zoowel van kerkdijken als van stedelijken oorsprong, van het stadhuis naar het gebouw van het oud-archief overgebracht. Reeds vroeger werden van den inhoud dezer registers lijsten opgemaakt. 's-G raven hag e. Een belangrijk register, behoorend tot het archief der confrérie Pictura werd door schenking verworven. Het bevat de rekeningen van 1731 tot 1780; hiermee zijn nu van dit archief alle deelen, waarvan het bestaan bekend is, weer samen gebracht. Een groot deel van het archief van het Plaatselijk Steuncomité 1914 werd ontvangen. Pas als de zaken geheel zullen zijn afge wikkeld, zal de rest verkregen worden en tot zoo lang kan met de ordening nog niet veel gevorderd worden. Groningen. Van de gemeente secretarie werden een aantal bescheiden, meest goedgekeurde rekeningen van gemeentelijke of aan het gemeente-bestuur rekenplichtige administratiën overgenomen. Aanwinsten.

Nederlandsch Archievenblad | 1921 | | pagina 24