134 Charters en Bescheiden zijn die op twee verdere deelen voltooid, zoodat het zesde deel thans in bewerking is. Een klapper is vervaardigd op de drie doopboeken der Luther- sche kerk over de jaren 1647—1812. Op dezelfde wijze zijn de huwelijksproclamatiën der Mennonieten bewerkt. De inhoud der fiches is nog vollediger geworden door de gegevens, die de Doops gezinde gemeente alhier nog bezit en die zeer welwillend tijdelijk ter beschikking van de archivaris gesteld zijn. Ook de indices op de trouwregisters der R. C. Pastoorskerk zijn gereed gekomen, terwijl in den daarvoor beschikbaren tijd aan die op de doop registers der R. C. Pastoors- en Paterskerken gewerkt wordt. Om nasporingen in de transportregisters te vergemakkelijken, werd aan een index op de vier registers „Aangave in den 50en penning" begonnen. De afdeelingen Bevolking en Financiën van het nieuw-archief werden geheel geïnventariseerd. Ook de notulen van den Raad, van B. en W. en de uitgaande brieven van 1812 tot heden werden beschreven. Alleen de ingekomen brieven en het archief der afdee- ling Militaire Zaken wachten nu nog op inventarisatie. Leeuwarden. Ter aanvulling van de indices op de Dood boeken van Leeuwarden, welke zeer onvolledig zijn, werden er dit jaar alphabetische klappers gemaakt op de namen der begravenen, welke voorkomen in de „Registers der eigenaars van graven", 10 op het Jacobijner of Groot Kerkhof, 1779—1794; 2° op het Olde- hoofster Kerkhof, zuidzijde, 1779—1794; 3° op het Oldehoofster Kerkhof, noordzijde, 17791794; 4° binnen het emplacement van de voormalige Oldehoofsterkerk, 17791794 en 5U op het Olde hoofster Kerkhof en het Jacobijner- of Groot Kerkhof, 1808—181 1. Leiden. De vervaardiging van klappers op de Gerechts dagboeken werd vervolgd; 29 deelen, W. Z. Z., loopende over de jaren 16431699 kwamen gereed. Ook op de daarbij aan sluitende Burgemeestersdagboeken werden klappers gemaakt8 deelen A. H. over 15871657 werden behandeld. De fiches op de doopboeken van 17001811 werden ge ordend. De letters F, G, T en V kwamen gereed, terwijl enkele andere letters gedeeltelijk werden afgewerkt. De fiches op de at'estatieboeken over de letters HZ werden gealphabetiseerd. De serie is hiermede geheel gereed gekomen. De klappers beslaan 17 folio deelen met ongeveer 58000 fiches. De doopboeken der Luthersche gemeente over 16131811 werden op fiches gebracht, waarna een begin gemaakt werd met de doop boeken der Katholieke Kerken na 1700. 135 De in bruikleen gegeven archieven van de Israëlitische gemeente en den penningmeester der Leidsche Maatschappij van Weldadigheid werden beschreven en ingedeeld. Maastricht. De systematische kaartcatalogus van Lim- burgsche geschiedenis en plaatsbeschrijving werd voltooid, terwijl het bewerken der alphabetische klappers op de familienamen der oude kerkelijke registers werd voortgezet. De klappers op de doopboeken van de Sint Mathias-, later Sint Catharina-parochie zijn geheel voltooid. Die op de doopboeken der Sint Jan-, later Sint Jacob-parochie zijn reeds ver gevorderd. Het eerste deel, dat de namen van A tot en met D omvat, is geheel klaar. Middelburg. Het weeskamerachief werd ter hand ge nomen. Daarvan was een onvolledige lijst der deelen aanwezig, die is nagezien en bijgewerkttevens werden, om het zo' ken te vergemakkelijken, de nummers der aangiften, waarnaar de indices verwijzen, er achter gevoegd. De sorteering der tallooze losse boedels werd tot later uitgesteld. Met het vervaardigen van een voorloopigen inventaris van het archief van het gemeentebestuur werd een aanvang gemaakt. Dit archief is te splitsen in twee deelen, n.l. dat van de stadsgriffie en dat van de tresorie. Bij het einde van het jaar was de globale beschrijving van de deelen en banden van het archief der griffie beëindigd. De charters en losse stukken moesten toen nog be schreven worden. N ij m e g e n Nadat door den archivaris een overzicht over inrichting en inhoud van het archief was verkregen, moesten eerst de gevolgen der langdurige vacature worden weggewerkt. Enkele deelen van het archief werden voorloopig nieuw opgesteld. Met het ordenen der overal verspreide losse stukken is een begin ge maakt. Deze werkzaamheid vormt tevens een inleiding tot de beoogde inventarisatie van het geheel. Rotterdam. De inventaris der notarieele archieven, het vorig jaar gereed gekomen, zal als bijlage bij het verslag van den Algemeenen Rijksarchivaris omtrent 's Rijks oude archieven worden gedrukt. Geïnventariseerd werden de stukken, overgenomen van het Bureau voor het openbaar onderwijs, het Luthersche weeshuis, de afdeeling Rotterdam van het Nederlandsche Roode Kruis, de Han- delssocieteit en de Diaconie der Waalsche kerk. Indices werden gemaakt op het haardsteden-kohier Delfshaven 1600, op de kohieren der landen, huizen enz. in Schoonderloo van 1584

Nederlandsch Archievenblad | 1921 | | pagina 23