130 lokalen voldoende zou zijn, bleek echter ijdel, zoodat ook van 28 April tot 3 Mei weer gesloten werd. Er werden maatregelen ge troffen, dat de werkzaamheden in den tusschentijd door de ambte naren onafgebroken konden worden voortgezet, waartoe de tijdelijke overbrenging van het bureau naar de Bestuurskamer in de Laken hal de gelegenheid bood. De onderzoekers konden bescheiden raadplegen in de Universiteits-bibliotheek en in de Openbare Lees zaal „Reuvens". De inrichting van het gebouw geeft geen aanleiding tot op merkingen. Alleen wordt meer en meer de behoefte gevoeld aan meerdere ruimte voor het opbergen der aanwinsten. Maastricht. De lokalen werden behoorlijk onderhouden. Middelburg. Waar de op het raadhuis in de verschillende archieflokalen beschikbare plaatsruimte reeds bijna geheel bezet is, zullen de rechterlijke en notarieele archieven van na 1811 tot resp. 1838 en 1842 niet in bruikleen kunnen worden gevraagd. N ij m e g e n. De toestand der lokalen bleef onveranderd en laat in meerdere opzichten te wenschen over. Gebrek aan ruimte zal het niet mogelijk maken de oude nota rieele en rechterlijke archieven van het Rijk in bruikleen te ontvangen. Rotterdam. Ook in 1919 is, ter besparing van kolen, in het depót niet gestookt. Gevolg hiervan was, dat de brandleiding in het depót bevroor, wat echter zonder ernstige ongelukken kon verholpen worden. Ernstig gebrek aan ruimte doet zich in het archiefdepót telken jare meer gevoelen. Schiedam. Het gebrek aan voldoende bergruimte voor het nieuw-archief is ^ïog steeds niet verholpen. Ook is nog niets gedaan ter bestrijding van champignon in een der benedenvertrekken. Utrecht. Het archiefgebouw, dat Rijks-eigei dom is, bevindt zich bij voortduring in goeden staat van onderhoud. Vlaardingen. De archieven zijn in een aantal niet vlak bij elkaar gelegen localiteiten opgenomen. Natuurlijk geeft dit allerlei moeilijkheden. De archivaris hoopt hierin binnenkort ver betering te verkrijgen. IV. Beschrijving der verzamelingen. Alkmaar. De catalogiseering der bibliotheek maakte be perking van het archiefwerk noodzakelijk. De index op de afdeeling Papieren en Perkamenten van den inventaris werd voortgezet, ter wijl de aanwinsten geregeld werden beschreven en geinventariseerd. 131 Amsterdam. De inventariseering van het notarieel archief werd voltooid. De inventaris bestaat uit 19,080 nummers, bevattende 511 protocollen van alle notarissen, die tusschen 1578 en 1811 aan gesteld zijn binnen het rechtsgebied der stad. De beide kaarten- klappers die op personen en die op zaken werden uitgebreid tot onderscheidenlijk ongeveer 51.000 en 4.500 kaarten. De nieuwe regeling en inventariseering van het archief van de Thesorie tot 1844 werd voltooid. Tal van stukken, afkomstig uit het 2e deel van den gedrukten inventaris werden ingedeeld in de afdeeling Lands- en Gewestelijk Bestuur. Een belangrijke verzameling registers en stukken, afkomstig uit de nalatenschap van de heeren Mrs. Brugmans, stadsadvocaten, werd geregeld, evenals een nog uitgebreider handelsarchief, afkomstig van de firma's Brants en Neufville Brants. Een uit de 2e helft der 17e eeuw dagteekenende collectie han delsmissiven van den koopman B. Burlamachi werd geordend. De kaartencollectie van de afschriften uit de doopboeken werd over de jaren 1721 1725 voortgezet en van 1726 1730 gedeelte lijk lexicographisch geregeld. Arnhem. De algemeene verschikking en regeling van het archief is voortgezet. Een deel der gilde-archieven en de oudste ingekomen brieven werden behandeld. Een indertijd ten geschenke ontvangen collectie van eenige duizenden losse bladen werd uitgezocht. Twee er uit samengelezen repertoria op de notulen van den magistraat der stad over de jaren 1802/3 en 1804—1806 werden tot folio deelen samengebonden. Deze vullen het gemis aan klappers op de handelingen van het stadsbestuur in dat tijdvak op gewenschte wijze aan. De rest der losse stukken vond een plaats bij de collectie diverse aanwinsten van private handschriften en dergelijke, welke het aanhangsel van het oud-archief vormt Uit de tot een grooter aantal deelen verbonden bundels der bij het gemeentebestuur ingekomen brieven uit de jaren 1814—1817, kwamen een aantal oudere te voorschijn, welke op het oud-archief op hun plaats terechtgebracht zijn. B r i e 11 e. Met het maken en in het net schrijven van alpha- betische klappers op verschillende registers werd voortgegaan, evenals met het ordenen en inventariseeren van verzamelingen door verschillende genootschappen aan het archief afgestaan. Delft. Er werd een begin gemaakt met het op fiches brengen der nummers van de le afdeeling (1246 1795), teneinde een meer wetenschappelijke indeeling mogelijk te maken.

Nederlandsch Archievenblad | 1921 | | pagina 21