126 Tenslotte verdient vermelding, dat verscheidene belangrijke archief werkzaamheden in 1919 werden voltooid. Het betreft voornamelijk klappers en men krijgt wel eens den indruk, dat vele archivarissen de bruikbaar- making hunner archieven aan de inventariseering doen voorafgaan. Zoo werd in 's-Gravenhage de klapper op de trouwboeken geheel voltooid, evenals te Leiden die op de attestatieboeken. In Sneek kwam men gereed met de klappers op de akten der gemeente over de jaren 1658—1909. In Amsterdam is de inventariseering van het notarieel archief ten einde ge racht. 1. Personeel. Alkmaar. De tijdelijke klerke mej. Vinke werd opnieuw voor een tijdelijke benoeming voorgedragen, toen met 1 October haar tijdelijke indienststelling ten einde liep. 's-Gravenhage. Met 1 Juni werd mej. A. Klijnstra tot wetenschappelijk assistent benoemd. Zij kwam in de plaats van mej. H. A. A. Palthe, die met 1 April op haar verzoek eervol ontslag had gekregen. Met ingang van 5 October werd E van Beynum aangesteld als jongmaatje. Bevorderd werd met 1 Januari 1920 mej. H. J. J. M. van Diepen, eerste klerk, tot hoofdklerk. Groningen. Met ingang van 1 Januari 1920 werd mej. C. S. W. Kroes als ambtenaar aan het archief verbonden. Haarlem. De heer B. W. Stubke, sedert 11 Juni 1917 als tijdelijke hulp werkzaam, werd vervangen door den heer A. C. Sandijck, die den 12en Mei 1919 op proef werd aangesteld. Jonkvr. J. H. van Spengler arbeidde ook nu weer geregeld gedurende de ochtenduren op het archief. Leiden. Door den adjunct-archivaris, den heer W. J. J. C. Bijleveld werd tegen 1 November eervol ontslag aangevraagd. In zijn plaats werd, met ingang van 15 Januari 1920 als weten schappelijk ambtenaar benoemd mej. mr. G. B. C. Breesnee, voor dien werkzaam aan het Rijksarchief in Noord-Brabant. Maastricht. Evenals verleden jaar was de vorige archi varis, de heer J. Nuyts, nog telkens ten archieve werkzaam. Middelburg. De binder, de heer Labrujeere, kreeg met ingang van 1 Januari 1920 een vaste aanstelling en zal voortaan geregeld ten raadhuize werkzaam moeten zijn. Nijmegen. Den 15en Juli aanvaardde de heer M. Daniels 127 het ambt van archivaris. Ander personeel is ten archieve niet werkzaam. Utrecht. Op 1 Januari 1919 trad mr. W. C. Schuylenburo op als archivaris in de plaats van dr. mr. S. Muller Fzn., die zich wegens het bereiken van de bij verordening vastgestelde uiterste leeftijdsgrens genoopt zag op 31 December 1918 den gemeente dienst te verlaten. De vacature ontstaan door de benoeming van den commies chartermeester tot archivaris, werd niet weder vervuld. Dr. A. C. Bouman werd voorloopig voor één jaar als charter meester aan het gemeente-archief benoemd, dit in verband met zijn medewerking aan de uitgave van een Utrechtsch oorkondenboek. Vlaardingen. De heer J. Hoogendijk Kzn., sedert 16 Januari 1909 archivaris, overleed 22 Februari 1919. Als zijn op volger werd met ingang van 1 April 1919 de heer M. C. Sigal Jr. benoemd. Mejuffrouw A. P. Noordhoek, sedert eenige jaren halve dagen ten archieve werkzaam, was na het overlijden van den archivaris voor geheele dageri aangesteldzij verliet 20 September haar werk kring om in een anderen over te gaan. De vacature bleef voor loopig onvervuld. Toestand der verzamelingen. Arnhem. Met het verbeteren van den toestand der deelen en losse bescheiden werd voortgegaan. B r i e 11 e. De toestand der archieven kan voldoende genoemd worden. Delft. Met het veranderen der meestal slechte portefeuilles van het archiefgedeelte 18131895 in meer doelmatige is voort gegaan, zij het door den nood gedrongen langzamer dan wel gewenscht is. Deventer. De zoo noodige herstelling van de in het depót berustende manualen van de cameraars is in het afgeloopen jaar ter hand genomen en op alleszins bevredigende wijze uitgevoerd. Groningen. De materiëele verzorging der op de archief bewaarplaats ten stadhuize aanwezige bescheiden werd krachtig ter hand genomen. Een groot aantal portefeuilles en stevig inpak papier werden aangeschaft. 's-G ravenhage. Een aanzienlijk aantal registers van de weeskamer werd hersteld. H a a r 1 e m. De archiefverzamelingen verkeeren in goeden staat. De perkamenten banden van een aantal notarieele proto-

Nederlandsch Archievenblad | 1921 | | pagina 19