De redactie er van wordt telkens voor drie jaren door de algemeene vergadering opgedragen aan een redacteur, die bij zijn aftreden terstond herkiesbaar is. Hij woont de bestuursvergaderingen der vereeniging bij en heeft daar, zoo hij niet tevens bestuurslid is, eene adviseerende stem. Het tijdschrift is tegen betaling ook voor niet-leden verkrijgbaar. Art. 20. In de vereeniging bestaan twee afdeelingen, eene tot het behartigen van de materieele belangen der Rijksarchiefambtenaren en eene tot behar tiging van die der archiefambtenaren in dienst van gemeente, waterschap, veenschap of veenpolder. Art. 21. Tot de afdeelingsvergaderingen hebben alle gewone leden der veree niging toegang. Stemrecht hebben in de vergadering van de afdeeling van Rijksarchief ambtenaren de leden, die in 's Rijks archiefdienst werkzaam zijn, in de vergaderingen van de afdeeling van archiefambtenaren in dienst van ge meente, waterschap, veenschap of veenpolder de leden, die in archiefdienst van gemeente, waterschap, veenschap of veenpolder werkzaam zijn. Art. 22. Elke afdeeling regelt zelve hare werkzaamheden en de samenstelling van haar bestuur. Zij is bevoegd hare statuten, welke niet met de statuten of met het reglement der vereeniging in strijd mogen zijn, aan de Koninklijke goed keuring te onderwerpen. Hare besluiten behoeven niet de goedkeuring van de algemeene vergadefing. Art. 23. Jaarlijks wordt door het bestuur der vereeniging op voorstel van het betrokken afdeelingsbestuur de begrooting van de uitgaven van elke afdeeling voor het volgende jaar vastgesteld. Art. 24. Het bestuur van elke afdeeling kan zich in het bestuur der vereeniging doen vertegenwoordigen door een zijner leden. Die afdeelingsvertegen- woordigers worden voor drie jaren benoemd, zijn niet terstond herkiesbaar en wonen de bestuursvergaderingen der vereeniging met adviseerende stem bij. Het bestuur der vereeniging kan zich in elk afdeelingsbestuur doen vertegenwoordigen door een zijner leden, die de vergaderingen van het afdeelingsbestuur rhet adviseerende stem bijwoont. Art. 25. Tot ontbinding der vereeniging kan niet anders worden overgegaan dan door een meerderheid van drie vierde der gewone leden. Bij ontbinding wordt het archief der vereeniging aan het Algemeen Rijksarchief aangeboden, terwijl overigens het bij art. 1702 van het Burgerlijk Wetboek bepaalde zal moeten worden in acht genomen. Art. 26. Wijzigingen in dit reglement kunnen slechls worden aangebracht bij besluit van twee derde van de ter vergadering aanwezige gewone leden, uitgezonderd in art. 25 al. 1, waarvoor de daar aangegeven meerderheid noodig is. MEDEDEELINGEN VAN HET BESTUUR. Nieuwe leden. Volgens art. 5 en 7 van het Reglement zijn door het Bestuur als gewone leden aangenomen Mej. H. H. P. Rijperman en de Heeren H. Brouwer, A. 't Hart, C. Hollestelle, B. Lonsain, E. J. van de Pol, P. J. van Rosmalen en J. Smit. Ouderdomsrente. Bij het Bestuur is ingekomen een schrijven van den Raad van Arbeid te Rotterdam met verzoek onzen leden mede te deelen, dat personen, die na 2 December 1919 65 jaar zijn geworden, geene kostelooze ouderdomsrente zullen genieten, tenzij zij krachtens de Invaliditeitswet verzekerd zijn, of tenzij zij een vrijwillige ouderdomsver- zekering hebben gesloten. NAAMLIJST DER LEDEN van de Vereeniging van Archivarissen in Nederland, aangevuld met de namen van hen, die, zonder lid van de Vereeniging te zijn, het radicaal van wetenschappelijk archiefambtenaar der eerste of der tweede klasse bezitten1). N.B. Met een zijn aangegeven de namen van hen, die geen leden der Vereeniging zijn. (I) achter den naam beteekent: in het bezit van het radicaal van weten schappelijk archiefambtenaar der eerste klasse. (II) achter den naam beteekent: in het bezft van het radicaal van weten schappelijk ambtenaar der tweede klasse. Aangenomen is de toestand op 1 November 1920. Het is zeer wel mogelijk, dat aan den samensteller dezer lijst de namen van enkele personen, die 18 September 1919 in het bezit waren van een vaste en geldige aanstelling tot archivaris, adjunct archivaris, hoofdcommies, commies-chartermeester, commies of adjunct-commies aan het archief van een gemeente, een waterschap, een veenschap, een veenpolder of een onderdeel er van, en dus krachtens art. 9 en 10 van het Kon. Besluit van 2 September 1919 (St.bl. 551) het radicaal van wetenschappelijk archiefambtenaar der eerste of der tweede klasse bezitten, ontgaan zijn. De redacteur houdt zich voor mededeel ing dienaangaande aanbevolen. 4 5

Nederlandsch Archievenblad | 1920 | | pagina 8