2 Art. 5. Gewone leden zijn zij, die bij de vaststelling van dit reglement ge wone of buitengewone leden zijn. Als gewone leden kunnen voortaan door het bestuur worden aange nomen zij, die het radicaal van de eerste of tweede klasse der weten schappelijke archiefambtenaren volgens Koninklijk besluit van 2 September 1919 (Stbl. no. 551) bezitten, en zij, die bij besluit van de ter algemeene vergadering aanwezige gewone leden met hen worden gelijkgesteld. Tot correspondeerende leden kunnen buitenlandsche ambtgenooten worden benoemd op voorstel, van een der leden, bij besluit van de ter algemeene vergadering aanwezige gewone leden. Eereleden zijn zij, die op voorstel van het bestuur of van tenminste vijf leden met twee derde der uitgebrachte stemmen daartoe door de ter algemeene vergadering aanwezige gewone leden worden benoemd. Het gewoon lidmaatschap wordt verloren door opzegging, hetzij van de zijde van het lid, hetzij van de zijde der vereeniging. Art. 6. Tot de algemeene vergadering hebben alle gewone, correspondeerende en eereleden toegang. Correspondeerende en eereleden hebben echter op de algemeene vergadering slechts adviseerende stem. Art. 7. Zij, die gewoon lid van de vereeniging wenschen te worden, richten zich schriftelijk tot het bestuur, dat daarop dadelijk besluit, of het verzoek op de eerstvolgende algemeene vergadering ter sprake brengt. Art. 8. De gewone leden betalen eene jaarlijksche bijdrage van f 6.door den penningmeester tegen kwitantie in te vorderen. Art. 9. Het vereenigingsjaar vangt aan op 1 Mei. Art. 10. Opzegging van het lidmaatschap geschiedt bij aan het bestuur gericht schrijven, tenminste ééne maand vóór het einde van het vereenigingsjaar. Art. 11. Het bestuur bestaat uit vijf leden, door de algemeene vergadering te benoemen uit de leden, die in werkelijken archiefdienst zijn. 3 Uit het bestuur wordt een voorzitter gekozen door de algemeene ver gadering, en een secretaris en een penningmeester door het bestuur zelf aangewezen. Art. 12. Het bestuur vergadert, zoo dikwijls de voorzitter het bijeenroept ter plaatse door hem te bepalen. Art. 13. De leden van het bestuur treden jaarlijks af en zijn terstond herkies baar, met die beperking dat niemand onafgebroken langer dan drie jaren zitting heeft. Art. 14. Op een telkens door het bestuur vast te stellen dag wordt eene jaarvergadering gehouden, die zelve de plaats voor de eerstvolgende bepaalt. De oproeping daartoe wordt door het bestuur ten minste eene maand vooraf verzonden met mededeeling der punten van behandeling, waar omtrent de leden vooraf aan het bestuur opgave kunnen doen. De vergadering kan met twee derde der uitgebrachte stemmen ook andere punten in behandeling nemen. Art. 15. Voor zoover dit reglement niet anders bepaalt, geschieden stemmingen bij volstrekte meerderheid van stemmen. Stemmingen over personen geschieden met ongeteekende briefjes. Art. 16. Bij staking van stemmen wordt een voorstel geacht te zijn verworpen. Art. 17. Wanneer bij eene verkiezing geene volstrekte meerderheid wordt verkregen, wordt eene tweede vrije stemming gehouden. Indien ook daarbij geene volstrekte meerderheid verkregen wordt, heeft eene herstemming plaats tusschen hen, die bij de tweede stemming de meeste stemmen hebben verkregen. Bij "staking van stemmen beslist het lot. Art. 18. Op de jaarvergadering brengt de voorzitter verslag uit en legt de penningmeester rekening en verantwoording af over zijn beheer. Art. 19. Het tijdschrift verschijnt op onbepaalde tijdstippen voor rekening der vereeniging.

Nederlandsch Archievenblad | 1920 | | pagina 7