10 Soest, Mej. M. J. van (II), amanuensis aan het rijksarchief in Utrecht, te Utrecht. Unger, Dr. W. S. (I), archivaris der gemeente Middelburg. Veder, Mr. W. R. (I), archivaris der gemeente Amsterdam. Veen, Dr. J. S. van (I), chartermeester (hoofdcommies) aan het rijks archief in Gelderland, te Arnhem. Venne, J. M. van de (II), adjunct-commies aan het rijksarchief in Lim burg, te Maastricht. Visscher, Mej. R. (II), archivaris der gemeente Leeuwarden. Waard, C. de (II), commies aan het rijksarchief in Zeeland, te Middelburg. Welcker, Mej. C. J. (II), archivaris der gemeente Kampen. Wiersum, Dr. E. (I), archivaris der gemeente Rotterdam. Zeper, Dr. S. A. Waller (I), chartermeester (hoofdcommies) aan het rijks archief in Friesiand, te Leeuwarden. Cuvelier, Dr. j., Algemeen Rijksarchivaris van België, te Brussel. Goovaerts, A., oud-Algemeen Rijksarchivaris van België, te Brussel. Keussen, Prof. dr. H., adjunct-archivaris aan het stedelijk archief, te Keulen. Laer, A. J. F. van, archivaris van den--staat New-York, te Albany. Stein, H., hoofdambtenaar aan het rijksarchief, te Parijs. Vittani, G., hoofdambtenaar aan het rijksarchief, te Milaan. Westrin, Dr. Th., oud-rijksarchivaris van Zweden, te Stockholm. Verslag van de negen-en-twintigste jaarvergadering. De vergadering werd gehouden op Zaterdag 4 September 1920 in het stadhuis te Leiden. Aanwezig waren 30 leden. De voorzitter, Prof. Mr. R. Fruin, leest het jaarverslag voor, dat op verzoek van den heer Bouricius hierachter in zijn geheel is opgenomen. Vervolgens brengt de heer Lasonder verslag uit over de werkzaam heden van de Commissie voor de Archiefgids en de voorzitter over die van de Chronologische commissie. Uit het daarna bij monde van den heer Baart de la Faille uitgebrachte rapport van de kasnazieners blijkt, dat de inkomsten bedragen 1355.49, de uitgaven 993.48® en het batig saldo derhalve 382.00®. De penning- meesteresse, mej. Visscher, wordt gedechargeerd. Deze deelt mede, dat zij de gelden belegd' heeft op de Nutsspaarbank te Leeuwarden. De ver gadering keurt dit goed, en neemt daarmede de verantwoordelijkheid van die deponeering op zich. Mej. Visscher doet daarna nog eenige mede- deelingen over den financieelen toestand der Vereeniging, die niet gunstig 11 is. Wij zijn dit jaar ongeveer 300 achteruitgegaan. Ook de voorzitter wijst op de stijging der drukkosten van ons orgaan en op de verhooging der onkosten door de instelling der afdeelingen. Het is, zegt hij, dus geenszins uitgesloten, dat het Bestuur het volgend jaar met een voorstel tot contributieverhooging zal moeten komen. Op voorstel van het Bestuur worden de kosten, die de opgeheven Vereeniging van gemeente-archief ambtenaren heeft moeten maken, ten bedrage van rond f 33, voor rekening der Vereeniging genomen. De bestuursverkiezing heeft tot resultaat, dat de oude bestuursleden met nagenoeg alle stemmen worden herkozen, terwijl met 21 stemmen Dr. Lasonder tot redacteur van het tijdschrift wordt gekozen. Als plaats, waar de volgende vergadering zal worden gehouden, worden genoemd Middelburg en Zutphen. Na gehouden stemming wordt met 16 stemmen aan laatstgenoemde plaats de voorkeur gegeven. Tot kasnazieners benoemt de voorzitter de heeren Acquoy en Gimberg, tot hun plaatsver vanger den heer Martens van Sevenhoven. Vervolgens doet de voorzitter de mededeeling, dat het Bestuur tot Bestuursafgevaardigde voor de Afdeeling der Rijksarchiefambtenaren benoemd heeft Dr. Heeringa, en tot Bestuursafgevaardigde voor de Afdeeling der Gemeente- en waterschapsarchiefambtenaren Mr. Overvoorde. Ingekomen is een circulaire van het Bestuur van den Rechtstoestand-bond betreffende de wet op den rechtstoestand der ambtenaren. De voorzitter stelt voor deze circulaire van kennisgeving aan te nemen. Intusschen zal, naar aanleiding van een opmerking van Dr Van Gelder, het Bestuur de zaak nog eens onder de oogen zien, en verder naar goedvinden handelen. Vervolgens brengt de voorzitter nog een brief ter tafel van den Heer Ir. Donker Duyvis, waarin onze vereeniging wordt uitgenoodigd tegenwoordig te zijn bij een bijeenkomst over registratuurbelangen op heden. Wegens onze vergadering kon aan die uitnoodiging geen gevolg worden gegeven. Alsnu is aan de orde de paragraafsgewijze behandeling van het Rapport der registratuur-commissie, dat op blz. 50 vlg. van het Ned. Archievenblad 1919—1920 is opgenomen. Het rapport geeft vooral Mr. Bouricius aanleiding tot allerlei opmerkingen. Achtereenvolgens worden eerst elk der paragrafen afzonderlijk, daarna het rapport in zijn geheel aangenomen, wat betreft de paragrafen afzonderlijk met de volgende wijzigingen en bemerkingen In par. 8 wordt op voorstel van den heer Breen besloten te lezen in plaats van „overleg met den archivaris is hierbij gewenseht"„overleg met den archivaris behoort hierbij te geschieden". De tweede alinea van de toelichting bij deze paragraaf geeft den heer Bijlsma aanleiding tot enkele opmerkingen over het daar genoemde repertoire der dossiers. Op voorstel van den voorzitter wordt besloten den heer Bijlsma op te dragen deze CORRESPONDEERENDE LEDEN.

Nederlandsch Archievenblad | 1920 | | pagina 11