1918/1919. No. 4. Orgaan van de VEREENIGING VAN ARCHIVARISSEN in Nederland. Bijdragen voor dit tijdschrift te zenden aan Dr. K. HEERINGA te Middelburg. Concept-gemeentelijke archiefverordening Art. 1. In de gemeentelijke archiefbewaarplaats worden bewaard a. de archieven van de besturen der gemeente, van hare ambtenaren, commissiën, instellingen en bedrijven tot een door Burgemeester en Wet houders voor alle archieven te zamen of voor elk archief afzonderlijk vast te stellen jaar, dat echter niet vroeger mag zijn dan 1814. b. de archieven van opgeheven gemeentelijke takken van dienst of gemeentelijke instellingen; c. de archieven van de colleges en personen, wier rechten of functiën op de onder a of b genoemde colleges of personen zijn overgegaan; d. de archieven, welke de gemeente van het Rijk, besturen van openbare lichamen of bijzondere personen in bewaring of ten geschenke ontvangen heeft. Art. 2. De in de gemeentelijke archiefbewaarplaats overgebrachte archieven worden beheerd door den archivaris 2). L) Dit concept is door de op 30 Juni 1917 benoemde commissie bij het bestuur ingezonden. Het hierop volgende concept eener instructie voor den gemeentearchi varis is afkomstig van Prof. mr. R. Fruin'. Het is de bedoeling van het bestuur, deze stukken op de eerstvolgende jaarvergadering in behandeling te brengen. Red. 2) Ingeval geen gemeentearchivaris wordt aangesteld, leze men hier: den secretaris. Goedgekeurd bij Kon. besl. van 29 Sept. 1891. De abonnementsprijs van liet Ned. Archievenblad bedraagt per jaargang 4.50; voor het buitenland 5.25. De jaargang loopt van Sept.—Aug.

Nederlandsch Archievenblad | 1918 | | pagina 1