152 lieke statie van St. Anna werden de jaren 1650—1681 bewerkt. Het alphabetiseeren der doop-, trouw- en begrafenisfiches werd vervolgd. Het bewerken van de protocollen van den notaris Jacob Schoudt had geregeld voortgang. De jaren 1636—1637 kwamen nagenoeg gereed. Hilversum. Met ingang van 1 Febr. is met de ordening der stukken volgens het decimale registratuurstelsel van het Nederlandsche Registratuurbureau, met terugwerking tot 1851, een aanvang gemaakt. De heeren P. J. van Ravesteyn, J, Boerhout en J. Heek hebben zich belangeloos aangeboden, om het oud-archief te ordenen, te catalo- giseeren en zoo noodig te beschrijven, welk aanbod met waardeering werd aanvaard. Hoorn. Onder toezicht van den Rijksarchivaris in Noord-Holland wordt de inventaris van het archief gedrukt. Kampen. Met het vervaardigen van registers op de tien uit gegeven deelen „Charters en Bescheiden" werd een aanvang gemaakt. Leeuwarden. De vroeger aangelegde registers werden bijge houden en voortgezet. Een register werd gemaakt op de koopacten en de verhuringen uit de hypotheekboeken, welke niet in de consent- boeken voorkomen, met een klapper op de namen der koopers. Dit register loopt over de jaren 1589—1811. Leiden. Het drukken van den inventaris en regestenlijst der kloosterarchieven werd voorgezet en ten einde gebracht. Inleiding en registers werden er bijgevoegd. De reeds in 1916 begonnen beschrijving van de uitgebreide ver zameling bescheiden betreffende de textielnijverheid werd voortgezet en ten einde gebracht, waarna deze voorloopig werd geordend. De verzameling is thans voor het onderzoek toegankelijk, al zullen voor het definitief afsluiten van de beschrijving en het ter perse leggen van den inventaris nog enkele onderzoekingen vereischt zijn. In verband met de hooge drukkosten werd met het drukken van dezen lijvigen inventaris nog gewacht. Met het vervaardigen van inhoudsregisters op de Gerechtsdag boeken werd begonnen en de eerste drie deelen over 1567—1593 en de zeven deelen over 1785—1797 werden voltooid. De bewerking van de grootendeels in het latijn gestelde doop boeken der Roomsch-Katholieke kerken, waaronder een moeilijk lees baar doopboekje van de Fransche Katholieke kerk de Zon over de jaren 1654 1683, werd voortgezet. In het geheel zijn bijna 6000 fiches afgeschreven, waarna voor elke kerk de fiches werden ge- alphabetiseerd. De doopbriefjes van de Marekerk over de jaren 1741 1744 en 153 van de Loodskerk over 1741 1812 werden gecollationeerd; het doopboek van de laatstgenoemde kerk over 1701 1740 werd op fiches gebracht. Het collationeeren van de fiches der andere Hervormde doopboeken werd voltooid en nog enkele ontbrekende jaren uit de doopboeken der Marekerk werden op fiches gebracht. De geheele serie van doopboeken der Gereformeerde kerk is thans tot 1811 afgeschreven en gecollationeerd en tot 1700 gealphabetiseerd. Met het alphabetiseeren der ruim 110.000 fiches over de jaren 17001811 zal in 1918 begonnen worden. Het alphabetiseeren van de namen der Hervormde bruiden is door den klerk Jansen voortgezet over de letters S tot Z; dit register is thans geheel gereed. De indertijd afgeschreven fiches van de attestatieboeken van de vier Hervormde kerken over 16201865 werden gecollationeerd en aangevuld met de namen der gehuwde vrouwen. Met het alphabetiseeren der fiches werd een aanvang gemaakt; de letter A kwam gereed. Bij verschillende notarieele protocollen ontbraken de klappers op de namen. Met de vervaardiging dier ontbrekende klappers werd een aanvang gemaakt. Hiervan kwamen dit jaar gereed zeven registers op de voor- en achternamen der hoofdpersonen en 31 op de achternamen, waaronder lijvige deelen van meer dan 300 akten. Middelburg. De inventaris der Middelburgsche notarieele archieven verscheen in druk als bijlage van de verslagen omtrent 's Rijks oude archieven. Roermond. Wegens gebrek aan personeel kon niet worden gewerkt aan de verdere ordening en catalogiseering van het oud archief. Rotterdam. De ordening en beschrijving van de notarieele archieven werd voortgezet. De inventaris kwam nagenoeg gereed voor de inleiding wordt thans een onderzoek ingesteld naar de datums van admissie en de standplaatsen van alle Rotterdamsche notarissen, om zoodoende te trachten van de groote menigte verdwenen protocollen althans nog iets terecht te brengen. Het archief van de Naamlooze Vennootschap J. H. Henkes' Distilleerderij te Delfshaven werd geïnventariseerd. Indices werden gemaakt op de protocollen van de notarissen Jacob Westfrisius en Gerrit Jansz. van Woerden en op het register der resolutiën van B. en W. van 1876. Afschriften werden vervaardigd van het aan het Algemeen Rijksarchief toebehoorende Tweede kohier van den tienden penning te Rotterdam A° 1553 en van den in de Waalsche kerk aanwezigen „Inventaire des archives de l'Eglise Wal- lonne de Rotterdam", terwijl uit de ten archieve aanwezige kerke- rekeningen over het tijdvak 16271633, waarvan het doodregister

Nederlandsch Archievenblad | 1918 | | pagina 40