246 Het eerste punt der agenda was de afbakening der grenzen tusschen archiefbewaarplaats en museumde vergadering was van meening dat archiefstukken in een museum niet op hunne plaats zijn, dat kaarten geene archiefstukken zijnde en afbeeldingen bijeen behooren, overigens zoowel in eene archiefbewaarplaats als in een museum kunnen worden geborgen. Het tweede punt betrof de beperking in de uitleening van archivalia. Hieromtrent werden enkele voorstellen gedaan en de wenschelijkheid uit gesproken, dat de Minister eenige nadere voorschriften zou geven. In de derde plaats hield de vergadering zich bezig met de maatregelen, welke zouden kunnen voorkomen, dat stukken bij de verzending of in gebruikgeving aan bezoekers niet in de volgorde blijven liggen, waarin zij iri de pakken en omslagen bewaard worden. Eene bevredigende oplossing der vraag werd niet gevonden. Het laatste punt der agenda gold de voorloopige inventarissen. Men achtte het gewenscht dat deze ten behoeve van de gebruikers der archieven in enkele exemplaren zouden worden getypt, maar meende dat zij niet behoorden te worden gedrukt, om verwarring te voorkomen. Groningen. Burgemeester en Wethouders hebben tot gemeente archivaris benoemd Dr. H. P. Coster, commies bij het rijksarchief in Noordbrabant. Rotterdam. Het Consistorie der Waalsche kerk te Rotterdam heeft zijn archief in bruikleen aangeboden aan het archief der gemeente Rotterdam. Middelburg. Burgemeester en Wethouders hebben, met ingang van 1 Juli, tot gemeente-archivaris benoemd Dr. W. S. Unoer, aldaar. Het archief te Namen heeft veel te lijden gehad van den brand, die gewoed heeft bij het innemen van de stad in 1914. Uit een nauw keurig onderzoek is nu gebleken, dat bijna al de parochiale archieven, waarvan er waren die dagteekenden van uit de 14e eeuw, verloren gingen. Onder het puin van het afgebrande stadhuis heeft men nog enkele ge havende overblijfselen gevonden. Ook de zeer bekende stempel van de graven van Vlaanderen, een juweel van graveerkunst uit de 14e eeuw, is verloren gegaan. De schilderijen van Frans Kegeljan, die zoo nauwkeurig het oude Namen weergaven, zijn insgelijks vernield. (N. Rott. C, 25 Mei 1918). De jaarvergadering der vereeniging van archivarissen in Nederland zal gehouden worden te 's-Gravenhage op Zaterdag 7 September 1918.

Nederlandsch Archievenblad | 1917 | | pagina 33