162 Joh. C. Breen. De Nassau's in de Nederlanden vóór Willem van Oranje. Uitgave van de Amsterdamsche Christelijke Oranje-Vereeniging. Amsterdam 1917. Het secretariaat van Amsterdam. Amstelodamum, maandblad IV, 25 vlg. Uit de geschiedenis van den Amsterdainschen wijnhandel. Vereeniging van Nederlandsche wijnhandelaren. Jaarboek, 1917, 131 vlg. C. E. C. Bruining. Marie Tesselschade Visscher. Onze eeuw, XVII, 2, 413 vlg. Twee hofjes te Alkmaar. Buiten, XI, 598 vlg. C. W. Bruinvis. De herstelde kerk te Egmond aan den Hoef. De Navorscher, LXVI 121 vlg. De Alkmaarsche wees. T. a. p. 326 vlg. Zie S. Muller Fz. H. P. Coster. Nog eensBeka, Chronicon Tielense en Annates Tielenses. Bijdragen voor vaderlandsche geschiedenis en oudheidkunde. Ve Reeks, IV, 226 vlg. De St. Catharina of Kruiskerk te 's-Hertogenbosch. Bulletin van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond. Tweede serie, X, 227 vlg J. L. van Dalen. De wijnhandel te Dordrecht. Vereeniging van Nederlandsche wijn handelaars. Jaarboek, 1917, 181 vlg. P. Doppler. Nécrologe de l'église collégiale de Notre-Dame a Maestricht, commencé vers 1307. Publications de la Société historique et archéologique dans le Limbourg. Nouvelle serie, XXXII, 241 vlg. A. Meerkamp van Embden. Goudsche vroedschapsresoluties betreffende dagvaarten der Staten van Holland en der Staten-Generaal, 1525 tot 1560. Bijdragen en Mede- deelingen van het Historisch Genootschap, XXXVIII, 98 vlg. 163 A. J. A. Flament. Het kasteel te Wittem (L.). Buiten, XI, 155 vlg. Limburgsche geschied- en oudheidkundige schetsen. Publications de la Société historique et archéologique dans le Limbourg. Nouvelle serie, XXXII, 3 vlg. Summiere inventaris van het archief der Evangelisch-Luthersche kerk (kerkeraad en diakonie) te Maastricht. T. a. p. 69 vlg. Het kasteel Nieuwburg te Gulpen. Buiten, XI, 472 vlg. De Limburgsche mergel en zijn bewerkers. Het huis, oud en nieuw, XV, 191 vlg. R. Fruin. Jacob van Deventer, Nederlandsche steden in de 16e eeuw. Platte gronden. Facsimile-uitgave met inleiding. Afl. 37. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff. Gr. fol. H. E. van Gelder. Zestiende-eeuwsche vrachtvaart-bescheiden. Economisch-Historisch Jaar boek, III, 124 vlg. De ontwikkeling van een nationaal monument. Elsevier's Geïllustreerd Maandschrift, XXVII, 191 vlg., 261 vlg., 353 vlg. Een Italiaansch reiziger over ons land in 1517. Oud-Holland, XXXY, 12 vlg. Christoffel Jansz. Meier, glasgraveur. T. a. p. 118 vlg. Kunstenaars werkende voor bisschop George van Egmond. T.a.p. 188 vlg. Nog iets over Benjamin Bolomey. T.a.p. 214 vlg. Het testament van P. C. Hooft. T. a. p. 224 vlg. De lotgevallen van een reizenden goudsmidsleerling. T. a. p. 239 vlg. C. J. Gonnet. De meester van den scherpen zwaarde te Haarlem. Bijdrage tot de geschiedenis der lijfstraffelijke rechtspleging. Uitgegeven door de Ver eeniging „Haerlem". Haarlem, De Erven F. Bohn. 8°. K. Heeringa. Gedenkschriften van Adriaan van Borssele van der Hooghe, heer van Geldermalsen. Archief Zeeuwsch Genootschap 1916, 67 vlg. Ook afzon derlijk: Middelburg, J. C. en W. Altorffer. 8°. De eerste Nederlandsche gezant bij de Verheven Porte. Oosthoek's Historische Bibliotheek VII. Utrecht, A. Oosthoek. 8°. Bronnen tot de geschiedenis van den Levantschen handel. II, 1661 1726. Rijks geschiedkundige Publicatiën 34, 's Graver.hage, Martinus Nijhoff. Roy. 8°. A. LE COSQUINO DE BuSSY.

Nederlandsch Archievenblad | 1917 | | pagina 37