160 Staten van Holland, werd afgestaan aan het Rijk onder vervanging door een copie. 's-Hertogenbosch. Aan het Rijksarchief in Noordbrabant werd een aantal niet tot het archief der gemeente behoorende beschei den overgedragen. Leiden. Enkele stukken, voorkomende onder de notarieele archieven, bleken niet tot de protokollen der Leidsche notarissen te behooren en werden in overleg met den Algemeenen Rijksarchivaris, na verkregen machtiging, aan het Algemeen Rijksarchief teruggezonden. Rotterdam. Aan den Bewaarder der Hypotheken en van het Kadaster werden afgedragenRegisters van eigendomsovergangen van gebouwde en ongebouwde eigendommen, 1812—1832. Schiedam. Aan het Algemeen Rijksarchief zijn eenige stukken overgedragen, behoorende tot een notarieel archief van elders en tot het archief van den gaarder van 's lands lasten in de Heerlijkheid de Heyde of s-Gravenambacht en een stuk van den gaarder van s lands lasten in de Heerlijkheid Deyffelsbroek. Aan den Bewaarder der Hypotheken te Rotterdam werden ook eenige stukken toegezonden. T i e 1. Een groot aantal registers uit het kerkelijk archief, datee rend tusschen 1582 en 1811, werden aan het Rijksarchief in Gelder land in bewaring gegeven. Vlaardingen. Ingevolge K. B. van 17 Juli 1915, St. no. 334 werden aan den Bewaarder der Hypotheken en van het Kadaster toegezonden eenige registers en aangiften van eigendomsovergang van gebouwde en ongebouwde eigendommen van 1813 tot 1833. Vlissingen. Eenige deelen, betrekking hebbende op de Zeeuwsche admiraliteit van 1575 tot 1577 en behoorende in het Admiraliteitsarchief, zullen aan het Rijksarchief in Zeeland worden afgestaan. w_ MOLL. Bibliographie der werken van Nederlandsche Archivarissen over 1917 door Prof. dr. H. Brugmans. J. H. Been. De drie matrozen van Michiel de Ruyter. Geïllustreerd door J. H. Isings Jr. 2e dr. Alkmaar, Gebr. Kluitman. Gr. 8°. ,In dez? bibliographie zijn niet opgenomen: 1". De verslagen, door ver schillende archivarissen krachtens hun instructie uitgebracht, met de daarbij behoorende bijlagen. 2°._ Studiën van geringen omvang, boekbeoordeelingen, ook "e bijdragen m het Nieuw Nederlandsch Biographisch Woordenboek. 3'1. De artikelen, opgenomen in het Nederlandsch Archievenblad, die gemakkelijk in de inhoudsopgave zijn na te zien. Ter voorkoming van abuizen blijft de samen steller met nadruk aandringen op toezending van overdrukken ten behoeve van deze bibliographie. 161 Een reiskameraad uit de 17e eeuw. Met illustraties van Jan Wiegman. Nijmegen, Robijns en Co.'s drukkerij (Alkmaar, Gebr. Kluitman). Gr. 8°. Koning van Israël. Maassluis, J. Waltman. 8°. Paddeltje, de scheepsjongen van Michiel de Ruyter. Geïllustreerd door J. H. Isings Jr. 2e dr. Alkmaar, Gebr. Kluitman. Gr. 8°. Simeon in den tempel. Maassluis, J. Waltman. 8°. M. van der Staal. Op leven en dood. Geschiedenis van den grooten oorlog. Met een beschrijving der voorgeschiedenis van Joh. H. Been. Afl. 6065. Rotterdam, Drukkerij „Libertas". Met portr., afb. en schetsk. Gr. 8°. Het jaar van den zeilwagen. Nieuwe Gids, XXXII, 2, 390 vlg. W. J. J. C. Bijleveld. De Kerk te Oegstgeest. Met illustratie. Jaarboekje voor geschiedenis en oudheidkunde van Leiden en Rijnland, 1917, 57 vlg. Twee vraagstukken omtrent het geslacht Sloet. Maandblad van het genealogisch-heraldisch genootschap „De Nederlandsche Leeuw", XXXIV, 313 vlg. Het geslacht Van Nispen te Leiden in de 17e eeuw. T. a. p. XXXV, 106 vlg. De Nederlandsche tak van het geslacht Van Heek. T. a. p. XXV, 166 vlg. R. Bijlsma. Het bedrijf van de Magellaansche Compagnie. Rotterdamsch Jaar boekje. Tweede reeks. V, 26 vlg. Rotterdam's waterstad-nijverheid, 1588 1648. T. a. p. 45 vlg. Rotterdamsche koopvaarders op Westen in 1605. T. a. p. 55 vlg. Rotterdam's oudste plateel- en tegelbakkers. Oud-Holland, XXXV, 56 vlg. A. C. Bondam. De Millingsche tiend. Besluit der Tiendcommissie in het tweede Tiend district te Arnhem, ingevolge artikel 39 der Tiendwet 1907, St.bl. 222. Fol. L. G. N. Bouricius. De derde spoorweg Amsterdam-Zuid-Holland. De Ingenieur, XXXII, 370 vlg. 's Lands kruithuis buiten Delft. Buiten, XI, 28 vlg. Modern archiefbeheer. Tijdschrift voor administratief recht, LXIX, no. 3531. Joh. C. Kramer, Delftsche, Hof van Delftsche en Vrijenbansche straat namen. Verzameld en geschiedkundig toegelicht onder toezicht en met een inleiding van L. G. N. Bouricius. Delft, J. Waltman Jr. 8°.

Nederlandsch Archievenblad | 1917 | | pagina 36