156 der St. Jacobs-parochie echter is op het overschrijven na voltooid. Middelburg. De inventaris der notarieele archieven kwam voor den druk gereed. Roermond. Wegens buitengewone drukte ter gemeente-secretarie kon niet worden gewerkt aan de verdere ordening en catalogiseering van het archief. Rotterdam. Het bewerken en drukken van een catalogus der in het archief aanwezige portretten van bekende Rotterdammers kwam zoo goed als gereed; in het begin van 1917 zal de catalogus kunnen worden uitgegeven. De reeds vroeger vervaardigde fiches van het „Quohier van 't Cleyn Familiëngeld van het jaar 1674" werden alphabetisch geor dend en ingebonden, waardoor een soort adresboek van 1674 ver kregen is. Het archief van de commissie voor de viering van het eeuwfeest van Nederlands Onafhankelijkheid werd geïnventariseerd. De inventaris der handschriften werd met een achttal nummers uitgebreid. Indices werden gemaakt op het register van buitenlandsche paspoorten 1837—1851. Het door de secretarie-afdeeling Financiën op het archief gede poneerde duplicaat van het register del- op naam staande obligatiën der gemeente werd bijgehouden. De van het Pensioenbureau, van het Bureau der Plaatselijke Financiën en van het Bureau van den Directeur der Algemeene Begraafplaats overgenomen registers werden ingedeeld. Schiedam. De inventarisatie der rechterlijke en notarieele archieven werd voltooid. Sneek. De nieuwe ordening van het archief is voortgezet, doch nog niet voltooid. Utrecht. Met het maken van een alphabetischen index op de thans reeds meer dan veertig deelen tellende agenda van het archief, die een duidelijk overzicht geeft van het voorgevallene bij de orde ning en beschrijving der gemeente-verzamelingen, is een aanvang gemaakt. Het werk is tot het jaar 1895 gevorderd. De inventaris van de archieven der Vereenigde gods- en gast huizen is nagenoeg voltooid. De ten vorigen jare ondernomen beschrijving van het archief van de Armen-noodhulp is voltooid en de beschrijving van de archieven der gasthuizen van St. Maarten, H. Apostelen, St. Antonie en St. Job, die van het gasthuis Leeuwen- berch en van de Zuylens-kameren zijn ondernomen en afgewerkt. De geheele collectie is thans beschrevener zal echter nog een rubriek „Onbekenden" aan toegevoegd moeten worden. De catalogus van de laatste afdeeling van het archief is bijna gereed. 157 De oude archiefstukken uit het archief van het Krankzinnigen gesticht werden geordend en geïnventariseerd. De bewerking van de middeleeuwsche registers van certificatiën en procuratiën is nagenoeg afgeloopen. De bewerking der Decreetboeken (registers van executorialen verkoop van huizen) van 1577—1808 is in gang. Van de dertien deelen zijn er reeds drie bewerkt. Een geheele verplaatsing van alle archieven van het depot bleek noodzakelijk in verband met de nummering der aanwinsten, na de publicatie der inventarissen voor het archief verkregen. Deze vrij lastige werkzaamheid is (met behulp van eenig tijdelijk hulppersoneel) tot stand gebracht. Een beschrijving der oude stadszegels werd opgesteld en gedrukt. Venlo. Het volgend jaar zal de inventaris van het archief waar schijnlijk in druk verschijnen. Daarna zal in de gemeente-verslagen geregeld melding worden gemaakt omtrent den toestand van het archief. Vlaardingen. Er werd voortgegaan met het maken van klappers op de doopboeken, die gereed kwamen. Het klapperen der huwelijksafkondigingen is nu begonnen. VI i ss in gen. De archivaris klaagt over de weinige uren, dat het archief is opengesteld. Arbeid rechtstreeks van belang voor het archief moest daarom ook te vaak achterwege blijven. Aanwinsten. Amsterdam. Op 22 Januari werd het proces-verbaal getee- kend, waarbij de notarieele archieven in bruikleen werden ontvangen. De stukken van de administratie over het fonds van het voor malig Korenmolenaarsgilde, looptnde tot 1905, werden onder archief beheer gesteld. Ten geschenke werden ontvangen verschillende archivalia uit de 19e eeuw betreffende de voormalige schutterij. Arnhem. Door schenking werd een kleine verzameling charters betrekkelijk schaarweiden in het Arnhemsche broek verkregen. Deventer. Door koop werd verkregen een register, bevattende de straatwetten der Overstraat d.d. 1602, 1695, 1703 en 1788 bene vens eenige resolutiën der straatbroeders en aanteekeningen betref fende hunne verkiezingen. Bovendien werd een kaart van Deventer, in 1799 door P. van Woestenberg geteekend, aangekocht. 's-Gravenhage. Van het Algemeen Rijksarchief werden eenige notarieele protokollen overgenomen. Haarlem. Van de stadsbibliotheek werden in overleg met den bibliothecaris naar het archief-depot overgebracht de archieven van de afdeeling Haarlem van de Maatschappij van Nijverheid, van de

Nederlandsch Archievenblad | 1917 | | pagina 34