150 Vlaardingen, Over het gebrek aan een werkkracht voor het geregeld voortgaan inet het vervaardigen van klappers wordt geklaagd. De vrijwillige hulp, die daaraan werkzaam was, is met 1 Januari 1017 gestaakt. II. Toestand der verzamelingen. Arnhem. Met de herbinding en herstelling van deelen van het archief is, zooveel de vrije tijd van den binder bij het Rijksarchief toeliet, voortgegaan. Een aantal stukken zijn in portefeuilles geplaatst, terwijl eenige kaarten en banden werden hersteld. Assen. Het archief, voorzoover aanwezig, is behoorlijk voorzien van etiketten en geregeld naar het jaar van herkomst. Dordrecht. Enkele collecties, als die der gilden en schutterijen, werden opnieuw van nummers voorzien, daar de oude papiertjes het opzoeken zeer belemmerden. Eindhoven. Vele stukken, die op den zolder waren ondergebracht en thans werden nagezien, bleken door vochtigheid te hebben geleden, terwijl andere in een staat van groote vervuiling verkeerden. Goes. De archieven bevinden zich in goeden staat. Gouda. Gebouw en archief verkeerden in goeden staat. Haarlem. Het archief verkeert over het algemeen in goeden staat. Leeuwarden. De archieven bevinden zich in goeden toestand. Leiden. De toestand der verzamelingen is in alle opzichten bevredigend. In verband met de mogelijkheid, dat ook ons land in den oorlog betrokken zoude worden, werden maatregelen genomen om binnen een kort tijdsbestek de belangrijkste stukken in veiligheid te kunnen brengen. Rh eden. Het archief verkeert in vrij goede orde. Rh enen. Het archief is geheel in orde en wordt geregeld bijgehouden door den archivaris. Rotterdam. De archieven verkeeren over het algemeen in goeden staat. Alle uit het Raadhuis en uit andere bureaux overge nomen stukken werden nagezien en opgeknapt. Ook de notarieele archieven blijven nog veel verzorging eischenvoor verdere herstel ling daarvan heeft het Rijk de toegestane subsidie met ƒ200 verhoogd. Vlaardingen. De verzamelingen zijn in goeden staat. III. Bewaring der verzamelingen. Dordrecht. De overbrenging der verzamelingen naar het nieuwe gebouw aan het Stek kon door verschillende omstandigheden, als ongenoegzame droogte en inrichting, nog niet plaats hebben. Eindhoven. Oude stukken, op onvoldoende wijze op den zolder opgeborgen, werden op rekken geplaatst in een meer geschikte 151 ruimte op den zolderzooveel doenlijk werden zij gesorteerd en gereinigd. Wegens gebrek aan ruimte moest met deze nog primitieve berging genoegen worden genomen. 's-Gravenhage. Omtrent het gebouw en de inrichting valt niets bijzonders te vermelden. Het Ned. Economisch-Historisch Archief maakte ook gedurende dit jaar gebruik van de ervoor beschikbaar gestelde ruimten. Haarlem. Met de uitvoering der reeds vroeger gemaakte plannen tot den bouw van een kamer voor den archivaris en enkele andere verbouwingen werd een aanvang gemaakt. De menigte stukken, die van de secretarie-afdeelingen werd overgenomen, deed het ruimtegebrek bedenkelijk worden. Voorziening hierin zal wellicht spoedig noodzakelijk worden. Eenige meubelen werden aangeschaft, terwijl een eenvoudige gasverlichting werd aangebracht in verband met de uitbreiding ook over den namiddag van de uren, dat het archief is opengesteld. Sinds het Raadsbesluit van 18 October 1916, no. 13 is het archief van 1012'/j en van 2 4 uur geopend. 's-H e rtogen bosch. Het lokaal, waarin de archieven bewaard worden, bevindt zich in goeden staat. De werkkamer van den archivaris echter laat veel te wenschen over. Tweemaal heeft tenge volge van hevige regens een groote doorwatering plaats gehad. Gelukkig ontstond daardoor geen schade aan archiefbescheiden. De gebrekkige kolenkachel blijft brandgevaar opleveren. Leeuwarden. Het nieuwe, brandvrije archiefvertrek is een groote aanwinst. Het heeft den toets van vochtigheid goed door staan en slechts de verre ligging van de werkkamer van de archivaris is een bezwaar. In de bovenvertrekken van het stadhuis is een ander deel der archieven, op het brandgevaar na, uitstekend geplaatst. Het hulparchief op den zolder van Gemeenteschool no. 2 laat echter steeds veel te wenschen overin die bergplaats kan geen afdoende verbetering worden gebracht. Leiden. De inrichting van het gebouw is bevredigend. Be schikbaarstelling van meerdere berg- en sorteerruimte blijft gewenscht. Een vergrooting van het archiefgebouw zal eerlang noodzakelijk zijn. De toestand van de woning van den concierge is onbevre digend. Maastricht. Verlichting en ventilatie der archieflokalen laten niets te wenschen. Vocht wordt geweerd door een constante en gelijkmatige verwarming. Brandgevaar is zoo goed als uitgesloten, tengevolge der bij de inrichting van het gebouw genomen maatregelen.

Nederlandsch Archievenblad | 1917 | | pagina 31