86 een begin gemaakt. Gereed kwamen de inventarissen van de proto collen der notarissen van Delfshaven, Oost- en West-Blommersdijk genaamd Cool, Charlois, Katendrecht en Kralingen. Geïnventariseerd werden verder: 1° het archief der N V. „Rotter- damsche Kookschool"; 2" het archief van de kiesvereeniging „Burger plicht"; 3° het archief van de tooneelgezelschappena. directie Le Gras, Van Zuylen en Haspels, b. directie Le Gras en Haspels; 4° het archief van den snuifmolenaar jan Koops en het archief van den zeilmaker en papierhandelaar Nicolaas Hoos; 5° het archief van de Vereeniging van patroons in de Graphische vakken. Voorts werd gemaakt een alphabetische lijst van in voorraad zijnde ordonnantiën, reglementen, alteraties enz. Het door de secretarie-afdeeling Financiën op het archief gede poneerd duplicaat van het register der op naam staande obligatiën der gemeente werd bijgehouden. Schiedam. De samenstelling van den inventaris van het rechterlijk archief, in 1915 weder ter hand genomen, kon door de afwezigheid van den archivaris wegens mobilisatieplichten slechts zeer langzaam vorderen. Utrecht. De inventariseering van de archieven der Vereenigde gods- en gasthuizen werd voortgezet. Het archief van het St. Bartho- lomeusgasthuis werd afgewerkt; het niet zeer omvangrijke archief van het H. Kruis-gasthuis werd ter hand genomen en voltooid daarna was het omvangrijke en zeer bewerkelijke archief van de Armen-noodhulp aan de beurt, dat nagenoeg werd afgewerkt. De indices op de drie verschenen afdeelingen van den laatsten archiefinventaris (de archieven der gilden, broederschappen, godshuizen en kloosters, en de door Kerkvoogden en door Regenten van het Burgerweeshuis gedeponeerde archieven) werden voltooid. Het in het net schrijven van de regesten der middeleeuwsche registers van certification en procuratiën kwam reeds in het begin van 1915 gereed, waarna werd begonnen met het bewerken van den index op deze omvangrijke regestenlijst. Voorts werd nog begonnen met het maken van een index op de re gisters van decreten der schepenbank en op de agenda van den archivaris. Vlaardingen. Voortgegaan werd met het maken van klappers op de doopboeken. Er is gegronde hoop deze in 1916 gereed te krijgen. Aanwinsten. Amsterdam. De overbrenging van de notarieele protocollen van de bewaarplaats aan de Leidschekade naar het archiefdepöt ving 87 onder leiding van den Rijksarchivaris in Noord-Holland in September aan en was na ruim vijf weken voltooid. De overdrachtsinventaris bevat 17420 nummers. Delft. Ten geschenke werden ontvangen het archief van Cura toren van het gymnasium en het archief van de Commissie voor de herdenking van Rembrandt's 300sten geboortedag (1906). Deventer. Van het Rijk werden in bruikleen ontvangen: 1° een register bevattende „collateraal ende 50ste penning' der stad Deventer over de jaren 1765-1806, 2 deelen, en 2° „Protocol van Colmschate van den 50sten pennink" over de jaren 1722— 1805, 1 deel. Gouda. Uit een erflating werden ontvangen een tweetal belangrijke deelen, afkomstig van Willem Frederiksz. van der Hoeve, schepen en burgemeester van Gouda, 1762—1792. 's-Gravenhage. In bruikleen werd verkregen het hoogst belangrijke archief van de Haagsche Sint Joris-broederschap, of die der oude schutterij, later weidscher maar onjuist „Confrérie van de ridders van Sint Joris" genoemd. (De inventaris is als bijlage van het archiefverslag gedrukt.) Haarlem. Ten geschenke werd ontvangen het notulenboek der Geneeskundige Armencommissie, 1851 1882. 's-Hertogenbosch. Van den Rijksarchivaris in Noord-Brabant werden een aantal stukken overgenomen. Leiden. Ten geschenke werden ontvangen 21 transporten en andere bescheiden betreffende Leiden. Maastricht. Ten geschenke werden ontvangen eenige losse bescheiden betrekking hebbende op het bataljon der voormalige dienst doende schutterij te Maastricht. Nijmegen. Van den Algemeenen Rijksarchivaris werd door bemiddeling van den Rijksarchivaris in Gelderland verkregen een portefeuille met archiefstukken en handschriften, afkomstig van Coen- raad Neomagus Singendonk, schepen en lid van den Raad der stad Nijmegen. Rotterdam. Overgenomen werden archivalia (meuw-arcniei) van de secretarieafdeeling „Financiën", van het bureau „Onderwijs", van de Bouw politie, van het bureau van den Gemeente-ontvanger en van den Waterschout. Voorts werden in het depot geplaatst de archieven van de N. V. „Rotterdamsche Kookschool"; de kiesvereeniging „Burger plicht" de tooneelgezelschappen onder directie van a. Le Gras, Van Zuylen'en Haspels, b. Le Gras en Haspels; de firma J. Koops en N. Hoos; de Vereeniging van Patroons in de Graphische vakken. Bij de ordening door den archivaris der Synode van het archief

Nederlandsch Archievenblad | 1916 | | pagina 8