a) tftëshi S 1916/191Y. Na s- Orgaan van de VEREENIGING VAN ARCHIVARISSEN in Nedsrland. Bijdragen voor dit tijdschrift te zenden aan Dr. K. HEERINGA te Middelburg. C. L. de Leur. De redacteur van dit tijdschrift verzoekt mij, om hier eenige regelen te wijden aan de nagedachtenis van De Leur, en ik doe dit gaarne, omdat ik van meening ben, dat de overledene dit ten volle verdient. Men heeft mij van verschillende zijden gecondoleerd met zijn overlijden, en ik be greep dit geheel. Wij allen worden door zijn heengaan dagelijks in allerlei opzichten ontriefd; maar er is meer: ik hield persoonlijk veel van hem, en ieder oogenblik is het mij nog eene vreemde en pijnlijke leegte, den trouwen medewerker niet meer om mij te weten. De Leur had geene geletterde opvoeding, bijna geene opvoeding gehad. Hij was dan ook geen wetenschappelijk ambtenaar van het gemeente archief: eerst sedert eenige jaren was hij bevorderd tot adjunct-commies. En toch meen ik, dat hij zöo goed als menig lid onzer Vereeniging recht zou gehad hebben op de plaats in ons midden, die hem door de formeele bepaling van art. 1 onthouden werd. Toen hij in 1890 tot mij kwam, was hij gewoon bediende bij de firma Bom, waar hij als bindersknecht zijne intrede had gedaan. Hij was binder en tot zijn dood toe heeft hij zich ook beziggehouden met werkzaamheden voor de materieele verzorging van boeken en archiefstukken. Hij bond nog wel eens voor mij en andere gepriviligiëerden, en hij deed het goed. Maar ook in het zaponneeren had hij het vèr gebracht: ik heb eens door een zéér bevoegden hooren verklaren, dat men op het Utrechtsche archief het beste zaponneerde. Maar sedert hij op het gemeente-archief geplaatst was, geraakte het §^^'s^s^^'s?F'5?S-'5^'S^-^'®®-'e^'^'^W'^'^'e2s-W'e3S,'^'5^v^'5^«?r' Goedgekeurd bij Kon. besl. van 29 Sept. 1891. De abonnementsprijs van het Ned. Archievenblad bedraagt per jaargang 4.50; voor het buitenland 5.25. De jaargang loopt van Sept. Aug.

Nederlandsch Archievenblad | 1916 | | pagina 1