mime 191S/1016. No. 4. Orgaan van de VEREENIGING VAN ARCHIVARISSEN in Nederland. Uittreksel uit de notulen der jaarvergadering van de Vereeni- ging van Archivarissen te Arnhem, 8 Juli 1915 Aan de orde is de behandeling van de voorstellen van den heer Wiersum, luidende als volgt: 1. Onze Vereeniging wende zich tot het bestuur van het Neder- landsch Economisch-historisch archief, met het verzoek, om de opgespoorde handels- en bedrijfsarchieven van elke plaats, waar een of meer openbare archiefdepots aanwezig zijn, zoo mogelijk in een dier depots te deponeeren. 2. Onze Vereeniging wende zich tot het bestuur van de Nederland- sche Handelshoogeschool met het verzoek, om de Rotterdamsche handels- en bedrijfsarchieven alsnog in het verzamelplan van het Economisch archief der hoogeschool op te nemen. De Voorzitter acht het standpunt, dat de heer Wiersum ons wil laten innemen, onaannemelijk, omdat het Nederlandsch Economisch-historisch archief van dit plan niet zal willen wetendeze vereeniging zal geen lust hebben, om ter wille van ons hare statuten te wijzigen. Hij zou gaarne vernemen, hoe de leden over deze voorstellen denken. De heer Overvoorde kan zich niet geheel met de redactie van de tweede stelling vereenigen. De Economische archieven hangen nauw samen Ter bevordering van eene vruchtbare discussie op de eerstvolgende jaar vergadering wordt hier opgenomen, wat ten vorigen jare is besproken, maar niet afgehandeld. ST&Y^ ST^'3*9v«89v«*S>^^^'5^'sSsv j^'Sx? W-Sftr^^SX?" Goedgekeurd bij Kon. besl. van 29 Sept. 1891. De abonnementsprijs van het Ned. Archievenblad bedraagt per jaargang 4.50; voor het buitenland 5.25. De jaargang loopt van Sept.—Aug. Bijdragen voor dit tijdschrift te zenden aan Dr. K. HEERINGA te Middelburg.

Nederlandsch Archievenblad | 1915 | | pagina 1