tttOlMl 1919/1916. No. 3. Orgaan van de VEREENIGING VAN ARCHIVARISSEN in Nederland. Ons eerelid. Victor de Stuers, de groote strijder, is heengegaan; wij zullen zijne sterke stem nooit meer hooren. Nu zal meer kalmte komen over onze kleine wereldnu zal men meer vergeven en ook meer waardeeren. Dat heeft men wel te veel nagelaten in den laatsten tijd, en het heeft zijne laatste, smartelijke levensjaren verbitterd. De wereld heeft een kort ge heugen men weet reeds niet nauwkeurig meer, wat hij eigenlijk gedaan heeftmen kent alleen in vage omtrekken nog zijn levenswerk. En de jonge generatie, die luide en beslist spreekt zooals de jeugd dat gaarne doet, heeft andere begrippen dan hij had. Zoo kan het oningewijden wel eens schijnen, dat bijna alles wat hij deed verkeerd is geweest. Maar zulk eene meening zou even ondankbaar zijn als onwaar. Niet alles, wat hij deed, was onberispelijkmaar dat, wat hij geschapen heeft, was altijd onvergelijkelijk veel beter dan het oude, dat het vervingzijn levenswerk is groot geweest en bewonderenswaardig. Zéér veel heeft hij liefgehad, sprak de Minister van Binnenlandsche Zaken van morgen bij zijne uitvaart, en hij had gelijk. Boven alles had hij de zaak lief, die hij levenslang verdedigd heeft, maar ook de menschen. De heer Ruys de Beerenbrouck gewaagde in zijn antwoord van eene vriend schap zonder breuk van zes en zestig jaren. Ik sta verre bij hem achter, eene kwarteeuw. Maar ook ik mag toch roemen in eene vriendschap, die een wol- kenloozen hemel heeft gekend van meer dan veertig jaren en die een geluk is geweest in mijn leven. Ik heb te danken voor de standvastige genegen- Goedgekeurd bij Kon. besl. van 29 Sept. 1891. De abonnementsprijs van het Ned. Archievenblad bedraagt per jaargang ƒ4.50; voor het buitenland 5.25. De jaargang loopt van Sept.—Aug. Bijdragen voor dit tijdschrift te zenden aan Dr. K. HEERINGA te Middelburg.

Nederlandsch Archievenblad | 1915 | | pagina 1