66 afgewerkt over de jaren 17451811; die op de doopboeken der Pieterskerk, welke reeds tot het jaar 1795 bewerkt waren, werden verder afgeschreven over de jaren 17961809 en daarna gecolla tioneerd. Tenslotte werd op verzoek van het gemeentebestuur van Sas- senheim het archief dier gemeente door den volontair geordend. Maastricht. De bewerking der oude pastoreele doopregisters werd voortgezet. Van den klapper op de geboorte- en doopregisters der St. Nicolaasparochie werd deel II voltooid, terwijl dl. III binnen een paar maanden gereed zal zijn. Voorts werd een begin gemaakt met den klapper op de doopregisters der St. Jacobsparochie. De in 1913 begonnen inventarisatie en ordening eener groote hoeveelheid moderne ontwerpen en plannen, schetsen en teekeningen, betrekking hebbende op het aanleggen van nieuwe verkeerswegen, het traceeren van voormalige vestingterreinen enz., werd, na een tijd lang voortgezet te zijn, voorloopig stopgezet. Middelburg. De inventariseering van het notarieel archief kwam gereed. Purmerend. De beschrijving van het gemeentearchief van Purmerend (door de goede zorgen van den Rijksarchivaris in Noord- Holland) kwam gereedde inventaris is als bijlage van het verslag van gemetden Rijksarchivaris gedrukt. Rotterdam. De inventaris van het archief van den Kerkeraad der Evangelisch-Luthersche gemeente kwam gereed. Indices werden vervaardigd ophet oud-memoriael van Burge- meesteren, 16321644; de resolutien van de Vroedschap voor de Gedeputeerden ter dagvaart, 15871599; de missiven aan Burge- meesteren, 16501656; het crimineel sententieboek, 15291581; en het register van buitenlandsche paspoorten, 18291835. Schiedam. Er werd in den aanvang van 1914 een begin gemaakt met de samenstelling van een inventaris der oude rechterlijke archieven van Schiedam c.a. Utrecht. De druk van den supplement-inventaris van het stads archief, die reeds ten vorigen jare begonnen was, werd gedurende 1914 voortgezet en kwam tegen het einde van het jaar gereed. Door de verschijning van dezen catalogus is de beschrijving van het oude stadsarchief geheel voltooid. Met den inventaris van de archieven der Vereenigde gods- en gasthuizen de eenige die aan de beschrijving der in het stads archief gedeponeerde oude archieven van verschillende corporatien nog ontbreekt, werd een begin gemaakt. De beschrijving van het verreweg omvangrijkste archief, dat van het St. Barbara-gasthuis, 67 is afgewerkt; die van het archief van het St. Bartholomeus-gasthuis is ongeveer half voltooid. De inventaris zal tien archieven omvatten, waarvan de vijf laatste evenwel niet omvangrijk zijn. Vermoedelijk zal het werk in 1915 nog niet geheel gereed komen. Voorts werd begonnen met het vervaardigen van een index van persoonsnamen op den geheelen catalogus der in het stadsarchief gedeponeerde oude archieven (waarvan de genoemde inventaris der gasthuis-archieven het vierde en laatste stuk zal vormen). De bewerking van de geschiedenis der perceelen van de Oude Gracht volgens de transportregisters werd, teruggaande, voortgezet tot 1577. Hiermede is het werk over het tijdvak 15771811 voltooidhet kan voorloopig niet voortgezet worden, tenzij eerst indices vervaardigd zijn ook op de middeleeuwsche transportregisters, die over de geheele 16e eeuw bewaard zijn. De behandeling der voor de persoonsgeschiedenis van het middel eeuwsche Utrecht belangrijke registers van certificatien en procuratien werd in 1914 hervat. Tenslotte werd het archief der opgeheven Utrechtsche sociëteit Sic Semper dat ten geschenke was ontvangen geordend en geïnventariseerd. (De inventaris is als bijlage bij het jaarverslag van den archivaris gedrukt.) Vlaardingen. Het ordenen van nieuw ten archieve gebrachte stukken geschiedde, voorzoover de gebrekkige bergruimte dit toeliet, zoo goed mogelijk, terwijl verder zooveel mogelijk met het maken van klappers werd voortgegaan. Vlissingen. Van de ten geschenke ontvangen archieven van het Gasthuis en de Engelsche kerk werden inventarissen opgemaakt, die achter het jaarverslag afgedrukt zijn. V. Aanwinsten. Alkmaar. Ten geschenke werd ontvangen het derde en laatste deel van het notulenboek van de sociëteit „Eendragt", 18601865. Amsterdam. Alle stukken in portefeuilles over alle afdeelingen der Secretarie, loopende van 1812 tot 1824, met de indicateurs werden van het stadhuis naar het archiefdepöt overgebracht. Breda. Bij de ingebruikneming der nieuwe lokalen, bestemd voor de gemeente-secretarie, werden de kerkelijke registers, op den burgerlijken stand betrekking hebbende, onder de hoede van den gemeente-archivaris gesteld. Delft. Commissarissen van het voormalig St. Lucasgilde schonken het rekeningboek van dat gilde, loopende over de jaren 17231913. Goes. Van den Rijksarchivaris in Zeeland werd ontvangen:

Nederlandsch Archievenblad | 1915 | | pagina 14