126 eem'ging tot uitgaaf der bronnen van het oud-vaderlandsche recht. Tweede reeks, no. 16. 's Qravenhage, Martinus Nijhoff. 8°. Van den Heuvel tot Beischlingen, gezegd Bartolotti Rijnders. De Navorscher, LXIII, 173 vlg. De ondergang der kerkelijke rechtspraak in het bisdom Utrecht. Rechtshistoi ische opstellen, aangeboden aan S. J. Fockema Andreae (Haarlem, 1914), 114 vlg. De oude indeeling der provincie Groningen. Groningsche Volks almanak voor 1915, 185 vlg. F. J. L. KrSmer. Het Jong-Turken-Comité en de Balkan-bond. Onze Eeuw, XIV, 2, 393 vlg. L. W. A. M. Lasonder. De archieven van de rechtbanken, weeskamers en notarissen, die over het tegenwoordige grondgebied der provincie Zeeland gefungeerd hebben. De Zeeuwsche eilanden. 1456—1811 (1852). Rijks-Archief-depot in de provincie Zeeland, 's Gravenhage, Martinus Nijhoff. 8°. Th. van Rheineck Leyssius. Lijste van de heeren balliuwen, burgemeesters, schepenen, raden der stad Goes, mitsgaders der kiezers en subalterne collegiën, voor zooverre dezelve uit de oude notulen en andere aanteekeningen hebben kunnen worden nagespeurd. Maandblad van hel Genealogisch-heraldisch Genoot schap „De Nederlandsche Leeuw", XXXII, 15 vlg. Stamreeks Leyssius. T. a. p. 379 vlg. B. Lonsain. Mensinge te Roden. Nieuw Drentsche Volksalmanak voor 1914, 73 vlg. De torenwachter op den Martinitoren te Groningen. Groningsche Volksalmanak voor 1915, 90 vlg. De Groningsche nachtwacht. T. a. p. 99 vlg. A. H. Martens van Sevenhoven. Archief van het kapittel van St. Marie op het hof te 's Gravenhage. Algemeen Rijksarchief, 's Gravenhage, Martinus Nijhoff. 8°. A. Meerkamp van Embden. Stadsrekeningen van Leiden. 13901434. II. 1425—1434. Werken uitgegeven door het Historisch Genootschap. Derde serie, no. 34, Amsterdam, Johannes Müller. 8°. 127 Appel in Zeeuwsche strafzaken tijdens de Republiek. Rechtshistorische opstellen, aangeboden aan S. J. Fockema Andreae (Haarlem, 1914), 311 vlg. P. A. N. S. van Meurs. De erfenis van de Brederode's. Oud-Holland, XXXII, 105 vlg. H. C. H. Moquette. Rotterdammers in dienst van Venetië. Rotterdamsch Jaarboekje. Tweede Reeks, II, 33 vlg. S. Muller Fz. Catalogus van het archief. Supplement, bijvoegselen en indices. Openbare verzamelingen der gemeente Utrecht. Utrecht, W. Leydenroth. 8°. (Met C. L. de Leur.) Catalogus van den topographischen atlas der provincie Utrecht. Utrecht, A. Oosthoek. 8°. Schetsen uit de middeleeuwen. Nieuwe bundel. Amsterdam, S. L. van Looy. 8°. De oudste goederenlijst der Abdij van Egmond. Bijdragen en Mede- deelingen van het Historisch Genootschap, XXXV, 1 vlg. Het forum academicum der Utrechtsche hoogeschool. Rechtshisto rische opstellen, aangeboden aan S. J. Fockema Andreae (Haarlem, 1914), 219 vlg. Beschilderde plafonds. Bulletin van den Nederlandschen Oudheid kundigen Bond. Tweede Serie, VII, 21 vlg. De Utrechtsche monumenten, 18131913. Sloopend herboren Ne derland, III. Buiten, VIII, 20 vlg. Het verbod van den Katholieken godsdienst in de provincie Utrecht in 1581. Nederlandsch Archief voor kerkgeschiedenis. Nieuwe Serie, XI, 97 vlg. Gemeente-Archief Leiden. Archieven van de stadsheerlijkheden en van de vroonwateren. Inventarissen en regestenlijsten. Leiden, G. F. Théonville. 8°. Huisnamen te Leiden. Jaarboekje voor geschiedenis en oudheidkunde van Leiden en Rijnland, 1914, 31 vlg. De Leidsche ambachtsbroederschappen. Rechtshistorische opstellen, aangeboden aan S. J. Fockema Andreae (Haarlem, 1914), 334 vlg. De ordonnanties voor de Leidsche ambachtsbroederschappen. Verslagen en Mededeelingen der Vereeniging tot uitgaaf der bronnen van het oud- vaderlandsche recht, VI, 537 vlg. Rede bij de uitreiking der bekroning volgens het fonds Gijsberti J. C. OVERVOORDE.

Nederlandsch Archievenblad | 1914 | | pagina 18