120 Berghen opten Zoom doen condt ende kennelicken eenen yegelicken cer tificerende voor de gerechte waerheyt, dat op huyden date deser ten ernstighen versoucken ende vervolghe van jouffrouwe Joanne Alexandre, weduwe wylen Qeraerts de Haze, overleden in Indiën in de stadt, genaempt Panama, voor ons persoonelicke gecompareert zijn deersame ende discrete persoonen heer ende meester Jacob Visscher, canoniek ende pastoor der collegiaelder prochiekercke van Berghen, oudt ontrent XL1I1 jaeren, heer Ghijsbrecht Boeyens, presbitre ende cappellaen in derzelver kereke, open- baer notaris geapprobeert zijnde, oudt ontrent LXVI jaeren, Cornelis de Clerck, borgermeestere buyten der bancke deser stadt, oudt ontrent XLVI jaeren, Cornelis de Heere, onse medebroeder in schependomme, oudt ontrent XXXVIII jaeren, ende Jeronimus van der Heyden, oudt ontrent zevenenvijftich jaerenende hebben eendrachtelicke verclaert, gethuyght ende geaffirmeert by hunnen eeden, henlyeden ende elcken van hen besondere by den schouteth deser stadt aen den heylighen gestaeft, als dat zylyeden zeer wel gekent hebben den voorscreven Geraerdt de Haze, gebooren van Bruessele, ende dat zy van gelijcken oyck zeer wel kennen der voorscreven Janneke Alexandre zijn weduwe, ende dat zy wel weten, dat dezelve Geraert is geweest wettich man van der voorscreven jouffrouwe Joanna Alexandre, getrout ende gehoudt naerder weth ende ordinantie van der Heyliger Roomsscher kereken, ende dat zy zoo in houwelicken state te zamen geleeft hebben ende dat zy geduerende ende hangende hunnen huwelicke te zamen vercreghen hebben een wettighe dochtere, genaempt Anna de Hase, ende dat zy oyck vastelick wel weten, dat de voorscreven Gerardt by der voorscreven jouffrouwe Joanna zijnder wettiger huysvrouwe egheen andere erfgenamen oft kinderen, zoon oft dochter, achtergelaten en heeft dan de voorscreven Anna de Hase, zijn dochter, ende dat de voorscreven Geraert de Haze voor de tweede reyse is gereyst van Berghen naer Indiën in zekere stadt, genaempt Panama, des is geleden ontrent 10 jaeren, alwaer hy is overleeden, alsoo zy zeyden verstaen te hebbendat zy oyck insgelicx wel weten ende oyck openbaer is, dat egheenen anderen Gherardt de Haze wettich man der voorscreven jouffrouwe Joanne Alexandre ende vader der voorschreven Anna de Haze, zijn dochtere, (geweest is). Seggende de voorscreven heer ende meester Jacob Visschere voor redenen zijnder wetentheyt van den voorscreven wettelicken houwelijcke, dat hy als pastoor wesende, gelijck voorscreven is, bevonden ende gelezen heeft in den registre, berustende in den cappittelhuyse alhier, gehouden ter eeuwiger memorien van allen denghenen, die binnen dezelve prochie in houwelijcken state versamen, dat de voorscreven Gerardt de Haze ende de voorscreven jo. Joanna Alexandre in houwelijcke vergadert zijn in den jaere XVCXXXII lestleden; ende de voorscreven 121 heer Ghijsbrecht Boeyens, dat hy mede ende by ende aene is geweest int contracteren van den houwelijcke des voorscreven Geraerts ende jouffrouwe Joanna ende de voorscreven Cornelis de Clerck, burgermeester, Cornelis de Heere, schepenen, ende Jeronimus van der Heyden, rent- meestere, dat zy, alleer de voorscreven Geraert eerstmael naer Indiën reysde ende oyck naerdyen hy naer langhe jaeren wederom me eens thuys gecom- men was uuyt Perrouw, met hem Gerardt ende zyne huysvrouwe jouffrouwe Joanne Alexandre dagelicx converseerden ende groote vryentschap te zamen hielden. Ende want recht ende redene requireert ende dat men oyck schuldich ende gehouden is in allen rechtveerdigen zaken der waerheyt getuygenisse te gevene, zonderlinge des versocht zijnde, soo hebben wy borgermeesteren ende schepenen voorscreven in oirconden der waerheyt den zeghel ten zaken der voorcreven stadt hier onder aen behoorlijck doen hanghen den Ven July anno 1560. Actum Va July anno XVC tzestich. Present: Rouck ende Pottere. C. d. W. Bibliographie der werken van Nederlandsche archivarissen over 1914 door Prof. dr. H. Brugmans. Joh. H. Been. De paascheieren van Jochum Pietersz. Geïllustreerd door O. Geerling. Alkmaar, Gebr. Kluitman. 8°. Een lastige keuze. Geïllustreerd door O. Geerling. Alkmaar, Gebr. Kluitman. 8°. Om een keizerskroon. Een verhaal uit de honderd dagen. Geïl lustreerd door O. Geerling. Alkmaar, Gebr. Kluitman. 8°. M. van der Staal. Op leven en dood. Geschiedenis van den grooten oorlog. Met een beschrijving der voorgeschiedenis van Joh. H. Been. Rotterdam, Drukkerij Libertas. Afl. 1 15. W. J. J. C. Bijleveld. Aanteekeningen over de familie De Raineval uit de collection de fiches ter Waalsche bibliotheek te Leiden. De Wapenheraut, XVIII, 136 vlg. q In deze bibliographie zijn niet opgenomen: 1°. De verslagen, door ver schillende archivarissen krachtens hun instructie uitgebracht, met de daarbij behoo- rende bijlagen. 2°. Studiën van geringen omvang, boekbeoordeelingen enz., ook de bijdragen in het Nieuw Nederlandsch Biographisch Woordenboek. 3°. De artikelen, opgenomen in het Nederlandsch Archievenblad, die gemakkelijk in de inhoudsopgave zijn na te zien. Ter voorkoming van abuizen blijft de samensteller met nadruk aan dringen op toezending van overdrukken ten behoeve van deze bibliographie.

Nederlandsch Archievenblad | 1914 | | pagina 15