90 overvloedig plaats, zoodat wij U in overweging geven U te dezer zake tot den Rijksarchivaris in de provincie Utrecht te wenden. Burgemeester en Wethouders der gemeente Utrecht, De Burgemeester, (get.) A. F. van Lijnden. De Secretaris, (get.) J. Bool. Aan het Bestuur van de Vereeniging van Archivarissen in Nederland, adres den Heer Mr. P. Q. Bos, te 's-Gravenhage. Gemeentebestuur van Amsterdam. No. 15970/314 A. S. Amsterdam, 16 October 1912. Naar aanleiding van Uw schrijven van 21 September 1912, betreffende het openstellen van „behoorlijk verzorgde gemeentelijke archiefdepöts" ten behoeve van archieven van kleine gemeenten, hebben wij de eer U medetedeelen, dat de archieven dezer gemeente in den loop van het volgende jaar in een nieuw depot zullen worden ondergebracht en dat, ook met het oog op de plaatsruimte, eerst dan zal kunnen worden overwogen wat te dien aanzien kan worden gedaan. Burgemeester en Wethouders van Amsterdam, (get.) A. Röell. de Secretaris, (get. J. A. Baëza. Aan de Vereeniging van Archivarissen in Nederland. Gemeente Rotterdam. No. 2513. Onderwerp: Rotterdam, den 21 November 1912. Archief. Wij hadden de eer te ontvangen Uw schrijven van 21 Sep tember j.l., waarbij, onder toezending van afdrukken van een aan Uwe Vereeniging uitgebracht verslag en de in Utrecht gehouden vergadering aangenomen motie, in het bijzonder onze aandacht wordt gevestigd op de sub van genoemde motie betoogde wen- schelijkheid van het openstellen van behoorlijk verzorgde gemeente- 91 lijke archiefdepóts ten behoeve van de opname van archieven van kleine gemeenten. In verband daarmede is het ons aangenaam U te kunnen mededeelen, dat het archiefdepót onzer Gemeente voor de opneming van archieven, welke in de stad zelf zijn ontstaan, zijn deuren altijd open heeft gesteld en dat eventueel die opneming ook voor andere archieven zeer zeker in overweging zal kunnen worden genomen, doch dat wij ons begrijpelijkerwijze de vrijheid moeten voorbehouden in dat opzicht elk voorkomend geval op zich zelf te beoordeelen. Burgemeester en Wethouders van Rotterdam, De Secretaris, De Burgemeester, (get.) Heynsius. (get.) Zimmerman. Aan het Bestuur der Vereeniging van Archivarissen in Nederland. No. 16/158. Onderwerp: Leiden, den 14n December 1912. Openstelling Gemeentearchief. Naar aanleiding Uwer missive van 21 September j.l. hebben wij de eer U mede te deelen, dat ons College, erkennende de wenschelijkheid om aan de archieven van naburige gemeenten plaatsing te verleenen in het gemeentelijk archiefdepöt, gaarne bereid is om eventueele aanvragen daartoe van naburige gemeenten, in overweging te nemen. Burgemeester en Wethouders van Leiden, (get.) N. C. de Gijselaar, Burgemeester, (get.) Van Heijst, Secretaris. Aan het Bestuur der Vereeniging van Archivarissen in Nederland te 's-Gravenhage. Wij vertrouwen, dat de Commissie het „frappez fort, frappez tou- joursdoor onzen Voorzitter in zijne toespraak op de jaarvergadering in 1911 uitgesproken, gedachtig zal blijven.

Nederlandsch Archievenblad | 1913 | | pagina 5