1913/1914. No. 3. Orgaan van de VEREENIGING VAN ARCHIVARISSEN in Nederland. Onze Voorzitter. Op 2 Februari heeft Mr. Dr. S. Muller Fz. zijne veertig-jarige ambtsvervulling als gemeente-archivaris van Utrecht herdacht. Op den morgen van dien dag bevonden zich in het archiefgebouw het college van burgemeester en wethouders van Utrecht, de commissie, welke zich had gevormd om den jubilaris een huldeblijk aan te bieden, welke commissie bestond uit de heeren Mr. A. baron van Lynden, Mr. G. H. van Bolhuis, Mr. R. Fruin, Prof. Dr. P. D. Chantepie de la Saussaye, Mr. W. H. de Beaufort, Prof. Dr. W. Vogelsang, Prof. Dr. G. W. Kernkamp, Dr. W. A. F. Bannier, Mr. W. C. Schuylenburg en C. L. de Leur, benevens familieleden van Mr. Muller. De burgemeester, die het eerst het woord nam, beschreef in het kort de verdiensten van Mr. Muller ten opzichte van het gemeentearchief en het stedelijk museum van oudheden, van Utrecht's kunst en Utrecht's geschiedenis, en uitte zijne voldoening over diens bereidwilligheid om de gemeente nog de vruchten van zijn arbeid te blijven doen genieten. De jubilaris wees in zijn antwoord op de aangename verstandhouding, welke in de afgeloopen jaren tusschen het gemeentebestuur en hem heeft bestaan, en zeide dat hij zich had laten vinden nog eenigen tijd aan te blijven, omdat er nog veel is te doen en het ambt hem lief is. Had de eerste spreker er in het voorbijgaan op gewezen, dat de arbeid van Mr. Muller verder reikt dan de grenzen der gemeente Utrecht, ffXïs'?X?'?X^'^'êX5,'ïX5s'ëgs's?s,'ï^v5^-gj Goedgekeurd bij Kon. besl. van 29 Sept. 1891. De abonnementsprijs van het Ned. Archievenblad bedraagt per jaargang 4.50; voor het buitenland 5.25. De jaargang loopt van Sept.Aug. Bijdragen voor dit tijdschrift te zenden aan Dr. K. HEERINGA te Middelburg.

Nederlandsch Archievenblad | 1913 | | pagina 1