56 Beschrijving der Verzamelingen. Alkmaar. Voortgegaan werd met de vervaardiging van een kaartcatalogus van het archief. Amersfoort. Met de werkzaamheden werd geregeld voort gegaan. Amsterdam. De regeling der gildearchieven werd geheel herzien. Ook de registers en portefeuilles met stukken betreffende de liquidatie der gilden werden geordend en beschreven. Van de archieven, in bruikleen afgestaan door de directie van den Oosterschen handel en reederijen, werd een inventaris opgemaakt. De beschrijving van de boedelpapieren der weeskamer werd geregeld voortgezet, de naamklapper op'deze papieren werd uitgebreid. Met het overschrijven op losse kaarten van de doopacten werd, teruggaande tot het jaar 1745, doorgegaan, de lexicografische regeling dezer acten kwam gereed tot het jaar 1751. De verzameling namen van gehuwde en ingeboren poorters werd tot het jaar 1650 geordend. Het topografisch register op de serie 1780 tot 1803 van de Kwijtscheldingen bleef in bewerking. Breda. De doop- en trouwboeken der Groote Kerk zijn thans geheel alphabetisch-lexicografisch bewerkt. Zij omvatten de jaren 1637 1810. B r i e 1 1 e. In het afgeloopen jaar werd voortgegaan met het bewerken der notariëele acten van de Brielsche notarissen uit de 17e en 18e eeuw. Op de gemaakte uittreksels werd tegelijkertijd een alfabetisch register vervaardigd. Deventer. De nadere beschrijving en regeling der stukken, behoorende tot het tijdvak der Republiek, werd voortgezet. Dordrecht. De regestenlijst met daarbij behoorende indices werd geheel afgedrukt. De bewerking van het archief van 1572—1795 werd voortgezet, evenals het op kaarten brengen der doopregisters. Van het laatste zijn de jaren 1572-1597, 1604 en 1615-1619 voltooid. Eindhoven. Gedurende het afgeloopen jaar werd doorgegaan met de verdere ordening van het archief. Gouda. De bestaande inventaris werd aangevuld en verbeterd. Voorts kwam gereed een summiere inventaris van het archief der beide gasthuizen (St. Catharina en St. Elizabeth), die door de regenten dezer stichtingen in druk werd uitgegeven. sGravenhage. De rechterlijke archieven werden in het begin van het jaar voorloopig beschreven en geordend; de inventaris is reeds in druk verschenen. 57 De beschrijving der losse stukken behoorende tot de boedels in administratie bij de weeskamers, schoot goed op. De bescheiden van 400 boedels werden geordend. De schifting der archieven na 1813, in 1911 begonnen, werd voorgezet. De klapper op de appointements-registers van burgemeester en schepenen vorderde van 1742—1772. Begonnen werd met het vervaardigen van een klapper (op fiches) op de geheele serie van trouw-, doop- en begraafregisters. Op 31 December waren ongeveer 15000 fiches beschreven. De klapper (op fiches) van de notarieele archieven wier bewerking door de vereeniging „Die Haghe" onder toezicht van den archivaris geschiedt kwam voor alle notarissen over het tijdperk 1597—1650, en voor de meeste uit de volgende 10 jaren gereed. Van verschillende kleinere werkzaamheden valt te vermelden de bewerking van het in 1811 samengestelde Registre civique. Groningen. De ordening en inventarisatie der oudste afdeeling van het stadsarchief (tot 1594) werd voortgezet. De beschrijving der deelen, charters en verdere „losse stukken" kwam gereed; rest nog de regeling der verschillende dossiers uit de 15e en 16e eeuw. Ook met de ordening der bescheiden, berustende op het bureau van den rentmeester der stadsbezittingen (en' voor het meerendeel afkomstig van den voormaligen rentmeester der stadsvenen) werd geregeld doorgegaan. Meer in het bijzonder werd de beschrijving der uitgebreide verzameling kaarten en teekeningen ter hand genomen en voltooid. Haarlem. De belangrijkste transportacten uit de jaren 1590— 1680 werden op fiches gebracht. Hoorn. De Rijksarchivaris in Noord-Holland deelt in zijn jaarverslag mede, dat de inventaris van het in zijn depót geordend en beschreven archief dezer stad weldra ter perse gelegd zal worden. Kampen. Met de inventariseering van het archief'werd geregeld voortgegaan. Leeuwarden. Indices werden vervaardigd op de doop- en trouwboeken der Jansenistenkerk en der vijf Roomsch-Katholieke kerken, welke eertijds te Leeuwarden bestonden. Een alfabetische index op de resolutien van den magistraat, loopende over het tijdvak van 17481795, kwam gereed. Leiden. De catalogus van de archieven der Godshuizen werd ter perse gelegd. De beschrijving van de in bewerking zijnde archieven werd voort gezet. Van die der stadsheerlijkheden kwamen het zeer omvangrijke

Nederlandsch Archievenblad | 1913 | | pagina 9