Jbel(ttwiHil, 1913/1914. No 2 Orgaan van de VEREENIGING VAN ARCHIVARISSEN in Nederland. Bijdragen voor dit tijdschrift te zenden aan Dr. K. HEERINGA te Middelburg/ Ons eerelid. De zeventigste verjaardag van Jhr. Mr. Victor de Stuers op 20 October j.l. heeft buitengewoon groote belangstelling gewekt in allerlei kringen. Een comité, bestaande uit de heeren Dr. P. J. H. Cuypers, P. B. J. Ferf, J. A. Frederiks, Mr. C. C. Geertsema, Dr. A. A W Hubrecht Mr. S. Muller Fzn., Jhr. Mr. G. L. M. H. Ruvs de Beerenbrouck, Mr.' E. G. C. Scheidius, Jhr. Mr. Th. Serraris, Mr. M. Tydeman Jr., M. P. Voute en Jhr. B. W. F. van Riemsdijk had zich gevormd, met het plan een borstbeeld van den jubilaris in marmer te doen uitvoeren door Toon Dupuis en dit als gedenkteeken aan het Rijk ter plaatsing in het Rijks museum te schenken. Dit plan is tot uitvoering gekomen. Dr. Cuypers heeft namens 503 vereerders van den oud-referendaris het beeld aangeboden, waarbij een opdracht gevoegd was met de namen der deelnemers De opdracht luidde: „Aan Jonkheer Meester Victor de Stuers, den onvermoeiden strijder voor de belangen der Nederlandsche Kunst en Wetenschap, wordt ter gelegenheid van zijn 70sten verjaardag deze herinnering aan zijne werk- zaamheid aangeboden door zijn dankbare vrienden. De gezondheidstoestand van Jhr. De Stuers veroorloofde geen per soonlijke bezoeken. Een uitzondering werd gemaakt, behalve voor Dr. Cuypers, voor den Minister van Binnenlandsche Zaken, die vergezeld van zijn ambtgenoot van Buitenlandsche Zaken, den jubilaris de inededeeling sfrsi»aVarfapg Goedgekeurd bij Kon. besl. van 29 Sept. 1891. De abonnementsprijs van het Ned. Archievenblad bedraagt per jaargang ƒ4.50; voor het buitenland 5 25 De jaargang loopt van Sept.—Aug.

Nederlandsch Archievenblad | 1913 | | pagina 1