58 archief van Zoeterwoude met de daarmee verbonden archieven van Stompwijk, Hilsveen, Leidschendam en Tedingerbroek, en dat van Leiderdorp gereed, en met het archief van Oegstgeest werd een begin gemaakt. Van de kloosterarchieven werd dat van het klooster Rodenburg te Zoeterwoude voltooid, terwijl van de kleinere gildearchieven er 31 gereed kwamen. Op het bevolkingsregister van 1581 werd een alfabetische klapper vervaardigd. De reeds afgeschreven fiches van de doopboeken der Pieterskerk werden over de jaren 1745 1764 gecollationeerd. Daarna werden de fiches voor den klapper op de Liste civique van 1811, te zamen 5721 stuks, gecollationeerd en gealfabetiseerd. Voorts werd begonnen met het indeelen van de doopfiches der verschillende kerken over 1661 —1700, waarmee men vorderde tot de letter H. Ten slotte werd voortgewerkt aan het op fiches brengen van de namen der bruiden uit de huwelijksaankondigingen. Maastricht. Voltooid werd de bewerking van het oudste der zoogenaamde „Verdragboeken", dateerende van het jaar 1379. Voortgezet werd de bewerking van de oude pastoreele doopregisters. Middelburg. Met de inventariseering van het notarieel archief werd voortgegaan, voor zoover andere arbeid dit toeliet. Roermond. Aan de ordening van het oud-archief werd door een drietal ambtenaren ter gemeente-secretarie met ijver voortgewerkt. Rotterdam. De inventaris van het archief van den kerkeraad der Evangelisch-Luthersche gemeente is in bewerking en zal waar schijnlijk in 1913 geheel gereed komen. Verder werden geïnventariseerd de deelen en stukken, overge nomen van het bureau voor de ontvangst der plaatselijke belastingen, van het bureau van den gemeenteontvanger, van het pensioenbureau en van het bureau voor militaire zaken; voorts het archief van den polder Kralingen. Voortgezet werd de beschrijving van de kaarten, plannen en teekeningen, in het vorige jaar overgenomen van de Centrale secretarie. Indices werden gemaakt op het register „Resolutiën, dispositiën, concessiën en vergunningen van burgemeesters en regeerders", 1693 1730, dl. 4 en 5; op het afzonderlijk verbaal van den burgemeester over 1808; op het resolutieboek van burgemeester en weesmeesters betreffende de afgifte van gelden door de weeskamer, 1728—1794; op het register van inwoning, 1811 1817. De alfabetische index op de geslachtsnamen, voorkomende in het protocol van notaris Isaac Troost over 1599, werd voltooid. Schiedam. De archieven van Oud- en Nieuw-Mathenesse en 59 Nieuwland, het archief van den gemeenteontvanger, verschillende archieven van commissiën, het archief van de opgeheven gemeente lijke bank van leening, enz. werden zooveel mogelijk systematisch en chronologisch gerangschikt. Tilburg. De klapper op de trouwboeken kwam gereed over de jaren 17121810, en bijna gereed over de jaren 1 679—1712. Hij is alfabetisch-lexicografisch ingericht. Utrecht. Terwijl de catalogus van het archief van kerk voogden ten vorigen jare gereed gekomen was, werd in dit jaar de laatste hand gelegd aan de bewerking van den catalogus der door regenten van het Gereformeerd burgerweeshuis gedeponeerde archieven, waarmede mr. J. G. C. Joosting te Assen zich welwillend belast had. Beide catalogi zijn te zamen ter perse gelegd. Voorts werd gewerkt aan de voltooiing van den catalogus der in het gemeente-archief opgenomen archieven van de Utrechtsche kloosters. Bewerkt werden de archieven van het St. Maria Magdalena-klooster, het St. Nicolaas-klooster en het St. Brigitten-klooster. De afwerking van dezen catatogus mag met zekerheid in 1913 verwacht worden. De index op den inventaris van het archief der stad Utrecht vorderde naar wenschdit werk zal eveneens in 1913 afloopen. De bewerking der transportregisters en decreetboeken met het oog op de geschiedenis der perceelen aan de Oude Gracht werd van 1612 teruggaande voortgezet tot 1595. Vlaardingen. De beschrijving en inventariseering van het oud-archief werd voortgezet en tot een goed einde gebracht. Geïnventariseerd werd verder het ten stadhuize gedeponeerde archief van de voormalige commissie van beheer over eenige ver beterde wegen onder de gemeenten De Lier, Maasland, Hof van Delft, Vlaardinger-Ambacht en Vlaardingen. In overleg met de derde afdeeling der secretarie werden plannen beraamd en reeds gedeeltelijk uitgevoerd tot het maken van kaarten- klappers op verschillende onderdeden van het archief. Gereed kwamen een klapper op de voornaamste onderwerpen, welke in de laatste 30 jaar door den gemeenteraad zijn behandeld, en een naar kaartvorm ingerichte staat van alle gemeente-eigendommen, terwijl een kaarten- klapper op de sinds 1880 ingevolge politieverordening tot wederop zegging verleende vergunningen in bewerking is. Aanwinsten. Alkmaar. Bij den inwendigen herbouw van het stadhuis werd een bundel processtukken uit de 17e eeuw gevonden. Ten

Nederlandsch Archievenblad | 1913 | | pagina 10