196 Bosch en omgekeerd was, zooals reeds gemeld is, in het Voorloopig Verslag over de begrooting van Binnenlandsche Zaken de vraag gedaan, of de Regeering dergelijke ambtenaren naar eigen keuze verplaatsen kon, dan wel of daartoe hunne toestemming gevraagd werd. In de Memorie van Antwoord komt hierover het volgende voor „Nu het Kon. Besluit van 26 Maart 1912, krachtens hetwelk de Rijks archivaris te Zwolle van standplaats zou wisselen met zijn ambtgenoot te 's-Hertogenbosch, sedert is ingetrokken, omdat de strafvervolging tegen laatstgenoemden ambtenaar werd voortgezet, meent de ondergeteekende zich van beschouwingen te dezer zake te mogen onthouden. Intusschen moet de Regeering zich het recht blijven vindiceeren, om in het belang van den dienst ambtenaren ook tegen hun zin te verplaatsen." Verbouwing van het Binnenhof. In de vergadering van 4 April heeft de Eerste Kamer het wetsontwerp betreffende de verbouwing en uitbreiding van de departementen op het Binnenhof met 34 tegen 4 stemmen aangenomen. Pensioenregeling voor de gemeente-ambtenaren. Door het Bestuur onzer Vereeniging is het volgende adres aan de Tweede Kamer gericht Aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Geeft met verschuldigden eerbied te kennen Het Bestuur van de Vereeniging van Archivarissen in Nederland, dat het eenerzijds met belangstelling heeft kennis genomen van de wetsontwerpen, houdende pensioenregeling voor de gemeente-ambtenaren en voor hunne weduwen en weezen, en de indiening daarvan waardeert; dat het anderzijds zich volkomen bewust is van het ernstige bezwaar, dat in de aanneming dezer wetsontwerpen voor de tegenwoordige gemeente ambtenaren gelegen is met het oog op het groote bedrag, hetwelk wegens inkoop van diensten, welke vóór 1913 zijn bewezen, op hen zou kunnen worden verhaald. Reden waarom het zich geheel aansluit bij hetgeen hieromtrent door het Hoofdbestuur van den Nederlandschen bond van gemeente-ambtenaren in diens tot Uwe vergadering gericht adres d.d. 18 December 1912 is opgemerkt en de hoop uitspreekt, dat bij de wet een regeling moge Dit adres is afgedrukt in het Weekblad voor den Nederl. Bond van Ge meente-ambtenaren 19 Dec. 1912. Red. 197 worden getroffen, waarmede aan de bezwaren van de ambtenaren worde tegemoet gekomen. 't Welk doende enz. Het Bestuur voornoemd: S. Muller Fz., waarn. Voorzitter. E. Wiersum, waarn. Secretaris. Utrecht, 10 April 1913. Rotterdam, Dr. A. Hulshof, toegelaten als privaat-docent in middeleeuwsche ge schiedenis en palaeographie aan de Utrechtsche universiteit, heeft 30 Mei 1913 zijn lessen geopend met een voordracht over historiographie der middeleeuwsche geschiedenis van Nederland. N. R. C., 31 Mei 1913. Archaeologisch en historisch congres te Gent. Dit congres zal gehouden worden van 8—13 Augustus 1913. Voorzitters van het Uitvoerend Comité zijn de heeren Pirenne en Van den Gheyn, een van de vier onder-voorzitters is de Gentsche gemeente-archivaris V. van der Haeghen, penningmeester de heer R. Schoorman, ambtenaar aan het Rijksarchief te Gent. In de afdeeling geschiedenis zullen o.a. spreken de volgende heeren G. des Marez, over het Corpus inscriptionum belgicarum. E. Dony, over Kleine archieven. J. Cuvelier, over Contemporaine archieven. G. des Marez, over Contemporaine economische archieven, en J. Velle, over Oorsprong en techniek der zeeverzekering te Antwerpen in de 16e eeuw. De jaarvergadering der Vereeniging van archivarissen in Nederland zal gehouden worden te Haarlem op Woensdag 2 Juli 1913, in het Rijksarchiefgebouw. De heer Dr. P. A. Meilink, commies aan het Rijksarchief in Groningen, zal een voordracht houden over „het Personaatwezen in de Middeleeuwen".

Nederlandsch Archievenblad | 1912 | | pagina 23