194 Bij Kon. besluit van 28 Maart 1913 is, met ingang van 1 April, benoemd tot klerk bij het Rijksarchief in NoordhollandO. van Es, te Haarlem. Bij Kon. besluit van 19 Maart 1913 is, met ingang van 1 April, benoemd tot binder-portier bij het Rijksarchief in Noordbrabant H. Wagenaar, thans concierge-boekbinder bij die instelling. Bij beschikking van den minister van binnenlandsche zaken is, met ingang van 1 April, benoemd bij het Algemeen Rijksarchief te 's-Gra- venhage tot boekbinder, J. Nanning, te 's-Gravenhage, en tot bediende, M. J. Sjaak, te 's-Gravenhage. N. R. C., 20 Maart 1913. Gemeente-archivaris Haarlem. Op de voordracht voor archivaris der gemeente Haarlem waren geplaatst de heerenJhr. H. H. Röell, adjunct-archivaris van Haarlem, Mr. A. Meerkamp van Embden, commies aan het Oud-archief der gemeente Leiden en Mr. A. de Bussy, tijdelijk ambtenaar aan het Rijksarchief in Utrecht. B. en W. stelden voor, den nieuwen titularis een jaarwedde te geven van 1000.De Raad besloot dienovereenkomstig en benoemde met groote meerderheid van stemmen in zijn vergadering van 23 April 1913 Jhr. H. H. Röell. Voor de door deze benoeming ontstane vacature van adjunct-archivaris zijn thans sollicitanten opgeroepen op eene jaarwedde van f 300. Schrif telijke aanmelding vóór 15 Juni 1913 bij den Burgemeester. Wijziging archiefverordening Rotterdam. De Raad der gemeente Rotterdam heeft in zijne vergadering van 10 April 1913 vast gesteld de Verordening tot wijziging der Verordening op het Archief der gemeente Rotterdam, Gemeenteblad 1894, no. 13, in hoofdzaak hierop neerkomende, dat de in de verordening vervatte bepalingen omtrent de toegankelijkheid van de bij de gemeente berustende oude rechterlijke archieven mede tot de notarieele archieven worden uitgestrekt. De nieuwe Verordening is opgenomen in het Gemeenteblad van 6 Mei 1913, no. 21. Gemeente-archief Venlo. In de op 19 Maart 1913 gehouden vergadering van den gemeenteraad van Venlo werd een voorstel van B. en W. tot het in orde maken en inventariseeren van het oud-archief der gemeente aangenomen. Een en ander werd opgedragen aan den heer Hanssen, archivaris te Roermond, voor 2000, te verdeelen over vier jaren. N. R. C., 20 Maart 1913. 195 Archiefgebouw te Deventer. In de vergadering van den Raad der gemeente Deventer van 22 April 1913 werd op voorstel van B. en W. besloten om het Landshuis, waarin thans zijn ondergebracht het bureau van politie en het oud-archief, geheel te doen inrichten als bureau van politie en in verband daarmede te bepalen, dat het gebouw van de vroegere school A bij het raadhuis zal worden getrokken en bestemd zal worden voor de berging van het nieuw- en oud-archief. N. R. C., 23 April 1913. Nieuwe archiefvondst. Bij het ordenen van het archief van Nuenen zijn stukken van groote beteekenis ontdekt uit de 14e, 15e en 16e eeuw. Het oudste dagteekent van 1300. Er is ook een belangrijke koopbrief van hertog Jan van Brabant bij. N. R. C., 13 Mei 1913. Verzameling-Hartkamp te Amsterdam. Het Gemeenteblad van Amsterdam van 20 Maart 1913 bevat een voorstel van B. en W. tot aankoop voor de som van 6000, van de geheele verzameling-Hartkamp, brochures, tijdschriften, artikelen, courantenuitknipsels, prenten enz., met uitzondering van de rubriek tentoonstellingen. Bij raadsbesluit van 2 April 1913, no. 390, goedgekeurd door Gede puteerde Staten 16 April 1913, no. 57, werden B. en W. tot den aankoop gemachtigd. Koninklijke belangstelling in archieven. Bij het bezoek, dat H. M. de Koningin-Moeder op Vrijdag 11 April aan het gebouw van het departement van Buitenlandsche zaken aan het Plein in Den Haag bracht, ging H. M. ook in het onderhuis, om ingevolge Haar verlangen, het archief te zien. Tevens werd de kluis bezichtigd, welke dient als bergplaats van de tractaten met vreemde mogendheden. N. R. C., 11 April 1913. Bij Kon. besluit van 22 Maart 1913 is herbenoemd tot kantonrechter plaatsvervanger in het kanton Kampen, mr. J. Nanninga Uitterdijk, ge meente-archivaris van Kampen. Bij Kon. besluit van 2 April 1913 is benoemd tot lid der commissie belast met het afnemen der diplomatieke examens dr. H. T. Colenbrander, directeur van het bureau der commissie voor 's Rijks geschiedkundige publicatiën. Verplaatsing van rijksarchivarissen. Naar aanleiding van de voorgenomen verplaatsing van den rijksarchivaris te Zwolle naar Den

Nederlandsch Archievenblad | 1912 | | pagina 22