174 Bronnen voor de geschiedenis der kerkelijke rechtspraak in het bisdom Utrecht in de Middeleeuwen. Derde afdeeling. De begrenzing van de rechtspraken der kerkelijke rechters onderling. Vierde deel. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff. Werken der Vereeniging tot uitgaaf der bronnen van het oud-vaderlandsche recht. Tweede Reeks, no. 14. Bij de gratie Gods. Openbare les bij de opening van zijne lessen als privaat-docent in het oude vaderlandsche recht aan de rijks-universiteit te Groningen den 3den December 1912. Leiden, Boekhandel en drukkerij v.h. E. J. Brill, gr. 8°. Drentsch Plakkaatboek. I. 1412—1633. Leiden, Boekhandel en drukkerij v.h. E. J. Brill, fol. F. J. L. Kramer. Historische herinneringen in oud-Nassau. Onze Eeuw, II, 215 vlg. B. Lonsain. Het portiershuisje bij de Steentilpoort (met plaat). Groningsche Volks almanak voor 1913, 33 vlg. P. A. Meilink. De Groningsche parochiekerken vóór de Reductie. Groningsche Volks almanak voor 1913, 204 vlg. De Nederlandsche Hanzesteden tot het laatste kwartaal der XlVe eeuw. 's Gravenhage, Martinus Nijhoff, 8°. Groningsche dissertatie. P. A. N. S. van Meurs. Een zuster in het klooster Nazareth te Oen. Nederlandsch Archief voor Kerkgeschiedenis. Nieuwe Serie, IX, 380 vlg. H. C. H. Moquette. Een lastige pupil. Rotterdamsch Jaarboekje, X, 53 vlg. Th. Morren Haagsche straatnamen. II. Die Haghe. Bijdragen en Mededeelingen, 1911 (1912), 153 vlg. S. Muller Fz. Instelling eener leenkamer in 1571. Verslagen en Mededeelingen der Vereeniging tot uitgaaf der bronnen van het oud-vaderlandsche recht, VI, 271 vlg. 175 Een bouwwerk van den Dombouwmeester Jacob van der Borch. Bulletin van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond. Tweede serie, IV, 313 vlg. Het nieuw aangekocht familieportret van den admiraal De Ruyter. T. a. p. 137 vlg. Zijdebalen. Met platen. Overdruk. Utrecht, A. Oosthoek. Fol. Vereerpenningen. Tijdschrift van het Kon. Ned. Genootschap van munt- en penningkunde. 1912, 50 vlg., 133 vlg. J. C. Overvoorde. Een weinig bekend altaarstuk van Cornelis Engebrechtsz. Bulletin van den Nederlandschen Oudheidkundigen Bond. Tweede Serie, IV, 303 vlg., V, 47 vlg. Huize Torenzicht te Poeldijk. T. a. p. 48 vlg. Vergankelijkheid. Jaarboekje voor geschiedenis en oudheidkunde van Leiden en Rijnland, 1912, 80. Van reizen en trekken. T. a. p. 143 vlg. Advies van Burgemeesters en Gerecht van Leiden aan de Staten van Holland over de Acta van de in 1578 te Dordrecht gehouden synode. Nederlandsch Archief voor Kerkgeschiedenis. Nieuwe Serie, IX, 117 vlg. H. H. Röell. Pastoors en kapelaans te Haarlem in de 18de eeuw. Bijdragen voor de geschiedenis van het bisdom van Haarlem, XXXIV, 260 vlg. Tafelhouders van leening te Bergen-op-Zoom. Taxandria, XIX, 307 vlg. Rekeningen der stad Nijmegen. 13821543. III. 1521 1526. Nijmegen, L. C. G. Malmberg. 8°. Met J. C. J. Kleyntjes. Eer Gelre was (van de achtste tot de elfde eeuw). Gelre. Bijdragen en Mededeelingen, XV, 157 vlg. Het Nijmeegsche schippersgild en zijn antependium. Oud-Holland, XXX, 9 vlg. M. Schoengen. Geschiedenis van het onderwijs in Nederland. Afl. 2 en 3. Amsterdam, H. Meulenhoff. 8°. W. C. Schuylenburg. Catalogussen van de bij het stadsarchief bewaarde archieven. Tweede afdeeling. De aan de stad Utrecht in bewaring gegeven archieven van kerkvoogden der Nederduitsch Hervormde Gemeente en van regenten van het Gereformeerde Burgerweeshuis. Utrecht, W. Leydenroth. 8°. Met J. G. C. Joosting. J. G. C. JOOSTING. Zie W. C. SCHUYLENBURG. H. D. J. VAN SCHEVICHAVEN.

Nederlandsch Archievenblad | 1912 | | pagina 12