170 „Is gelezen eene missive van het Algemeen Bestuur in dato dezes, nr. 20, met last om zeker schip met archiven van het Bureau van Enregistratie, alhier gearresteerd, vrij te laten en de archiven naar den Haag te zenden of wel aan den gemachtigde van den Heer Commissaris- generaal tot de finantien (Twent) af te geven. En is dientengevolge gemelde vaartuyg uyt het arrest ontslagen en de archiven ter dispositie van gemelde gemachtigde gesteld". E. W. Bibliographie der werken van Nederlandsche archivarissen over 1912 door Prof. dr. H. Bruomans. J. Acquoy. Cameraarsrekeningen van Deventer. Uitgegeven op last van het Gemeentebestuur, VII, 3. Deventer, A. E. Kluwer. 8°. Joh. H. Been. Dagen en daden van admiraal Dubbelwit (Witte Cornelisz. de With). Met een portret. 2e druk. Baarn, Hollandia-Drukkerij. 16°. De tocht naar Paradijsland. Met illustraties van Johan Braakensiek. Utrecht, A. W. Bruna en Zoon. 8°. De wonderbare avonturen van Jan Visch en zijn maat. Met illustraties van H. Heijenbroek. Utrecht, A. W. Bruna en Zoon. gr. 8". Historische fragmenten. 's-Gravenhage, C. Bredée. gr. 8°. J. von Pflugk Harttung. 18131815. Geïllustreerde geschiedenis van den vrijheidsoorlog. Met de geschiedenis van onze verlossing, door Joh. H. Been. Afl. 1 10. Rotterdam, J. M. Bredée's Boekhandel en Uitgevers-Maatschappij. Fol. W. J. J. C. Bijleveld. Uit de oude kerkregisters van Wehl. De Wapenheraut, XV, 375 vlg. Eenige aanteekeningen uit het oudste doopboek der R.-C. parochie Bunnik. T. a. p. 414 vlg. 171 R. Bijlsma. Oud-Rotterdamsche „cruydenierie". Rotterdamsch Jaarboekje, X, 91 vlg. Een oud-Rotterdamsch agrariërsgeslacht. T. a. p. 100 vlg. L. G. N. Bouricius. Een jurisdictie-geschil in de vijftiende eeuw. Verslagen en Mededee- lingen der Vereeniging tot uitgaaf der bronnen van het oud-vaderlandsche recht, VI, 223 vlg. Joh. C. Breen. Kroniek van Amsterdam. Tiende Jaarboek der Vereeniging Amstelo- damum, 1 vlg. Een zware brand in 1597. T. a. p. 137 vlg. Geschiedenis der huizen Heerengracht 56 en 58. T. a. p. 165 vlg. Geschiedenis van het huis Heerengracht 436. T. a. p. 173 vlg. J. L. van Dalen. Oorkonden en regesten betreffende de stad Dordrecht en hare naaste omgeving tijdens het grafelijke huis van Holland, 1006—1299. Bijdragen en Mededeelingen van het Historisch Genootschap, XXXIII, 115 vlg. P. H. Doppler. Een gevecht met doodelijken afloop tusschen soldaten en inwoners der heerlijkheid Wijlre. Maasgouw, XXXIV, 1 vlg. Benoeming van Jacob Ignatius baron de Surlet, graaf van Liedekercke, tot Luiksch hoogschout van Maastricht. T. a. p. 27 vlg. Koperen en tinnen huisraad in vroegere eeuwen. T. a. p. 39 vlg. Ode op den voormaligen kruittoren te Maastricht, gesloopt in 1868. T. a. p. 47 vlg. Inbezitstelling van de heerlijkheid en kasteel Leuth met Meeswijck en Eysden in 1619. T. a. p. 49 vlg. Bijdrage tot de geschiedenis der munt van de Hertogen van Brabant te Maastricht gedurende de Middeleeuwen tot 1632. T. a. p. 55 vlg. Gebruiken bij verpachting, verhuring, verkoop enz. in de 17de eeuw te Maastricht en omstreken in voege. T. a. p. 68 vlg. Bescheiden nopens den laathof „Eynraade" te Vaals in 1616. T. a. p. 79 vlg. J. M. H. Eversen. Begrafenis van Joncker Hendrick van Holzet, genaamd Oost tot Liebeck en diens echtgenoote Maria van Eynatten in 1557. Maasgouw, XXXIV, 6 vlg. In deze bibliographie zijn niet opgenomen: 1°. De verslagen, door ver schillende archivarissen krachtens hun instructie uitgebracht, met de daarbij behoo- rende bijlagen. 2°. Studiën van geringen omvang, boekbeoordeelingen enz., ook de bijdragen in het Nieuw Nederlandsch Biographisch Woordenboek. 3°. De artikelen, opgenomen in het Nederlandsch Archievenblad, die gemakkelijk in de inhoudsopgave zijn na te zien. Ter voorkoming van abuizen blijft de samensteller niet nadruk aandringen op toezending van overdrukken ten behoeve van deze bibliographie.

Nederlandsch Archievenblad | 1912 | | pagina 10