110 stonden gehaelt om den huysraet in tpacken te conserveren, item aen die aerbeyders om die regis ters van (den) boeckbinder tot mijn gebracht te hebben, ende tot diverssche reysen die gepackte manden, Spaensche stoelen gepackt ende gevoert te hebben, item voor die coorden ende packgaren, item voor den knecht van den tinnegieter, die de scrijfflayen gebracht heett, betaelt tot diverssche reysen, alzoo dyckwijls als die meublen gesonden zijn geweest, dwelck is geweest wel tot 7 oft 8 reysen toe, compt hier tsamen die somme van Item noch betaelt aen eenen Veneetschen zandt- looper van ivoor ende ebbenhout In margine: Hieraff moeten verandtwoorden die pensionaris, secretaris ende deurwaerdere. Item noch betaelt aen zess schaille tablen, zoo groote als cleyne, zommige van 2 oft 3 voeten In margine: Hieraff moeten verandtwoorden die voorscreven pensionaris ende secretaris. Item betaelt aen 1200 legpenningen, waeraff 300 gebleven sijn tot behouve van den comptoire van den grooten Zeeuwschen thol op die wachte van Antwerpen, weghende die voorscreven 1200 penningen 24 marcken tot 15 stuvers elck marck, compt hier In margine: Is hiermede versien die camere van den Rade, rekencamere ende comptoir. Item aen 2 ivoren appels, om te cachetteren, aen vier spongiën, aen vier taeffel- of comptoir- bessemen, aen comptoirstocxkens, aen dobbel clad- ders met enckele ende cleyne cladderkens, aen borstelbessemen, met noch aen meer andere rom melingen van borstelentot diverssche reysen gesonden, aen vijff pinsoenen, aen gemeyn was, tsamen betaelt In margine: Hieraff is kennelick den pen sionaris ende secretaris, ende moeten eensdeels verandtwoorden, alsoock die voorscreven deur waerdere. 111 Item noch betaelt aen een halff dozyne bellen, zoo groote als cleyne 19 sc. 10 d. In margine: Hieraff sijn sommighe gehangen zommige zijn te verandtwoorden als boven. Item noch betaelt aen 3 ellen 3 vierendeelen groen laecken, zoo om die Spaensche stoelen als om die lessenaers te beclene, tot 8 sc. d'elle 30 sc. In margine: Desen Spaenschen stoel moet verandtwoorden die voorscreven deurwaerdere, ende die lessenaers die pensionaris ende secretaris, als voren is geseyt. Item voor die zyde fringen, zoo van de voor screven lessenaers, lange ende cortte, alsoock voor die fringen van den Spaenschen stoel, lange ende corte, tsamen betaelt 39 sc. 2 gr. Item betaelt aen den Brabantschen thol voor het vertollen van de voorscreven 24 stoelen tot eenen grooten tstuck, videlicet 2 sc. Item noch betaelt aen den Brabantschen thol voor het vertollen van alle die manden, packen ende huysraet, die den voorscreven Staten van Zeelandt aengaen, dwelck is tot 7 oft 8 reysen toe geschiethebbe met hen verdynght, ende is geësti- meert geweest tot 42 tot 2 d. van elk pondt VI., compt ergo hier 7 sc. Item noch betaelt aen twee lanternen tot 5 sc. tstuck, met een halve dozyne hoornekens om keerssen uuyt te doene, midtsgaders voor die bleckpypen om in die candelaers te zetten, betaelt tsamen 13 sc. 101/, In margine: Hieraff moet verandtwoorden die voorscreven deurwaerder. Item noch betaelt aen 12 latoene candelaers, boven die wisselynghe van zess andre, metten fatsoene van de gaeten te maecken in de pypen, tsamen betaelt 32 sc. In margine: Hieraff moet verandtwoorden die voorscreven deurwaerdre.

Nederlandsch Archievenblad | 1912 | | pagina 5