108 Idem betaelt aan Gillis Stercke, stoelmaecker, voor die leveringhe van 24 Spaensche stoelen tot zeven schellyngen tstuck, videlicet 8 8 sc. Item noch voor die leveringhe van 2 notelare lessenaren, commende op 1 19 sc. Item noch voor die leverynghe van eenen vauwende Spaenschen stoel, bedraghende 18 sc., commende tsamen die voor- screven partyen ter somme van elff ponden, vijff schellingen, naer uuytwysen drye syne acquyten, hierop dienende. Alsoo hier die voorscreven somme van11 5 sc. In margine: Dese stoelen heeft den deur- waerdere van den camere in bewaernisse. Die lessenaren die voorscreven pensionaris ende secretaris. Desen stoel moet die voorscreven deurwaerdere verandtwoorden. Item betaelt aen Hans Lambert voor die leve rynghe van negen tinne groote scrijfflayen tot 12 sc. grooten tstuck die somme van vijff ponden 8 sc. grooten, naer uuytwysen synen acquyte, hierop dienende. Alsoo hier die voorscreven somme van 5 8 sc. In margine: Die pensionaris ende secretaris moeten hieraff verandtwoorden, ende diedeurwaerdere voorscreven. Item voor die goude ende zilvere gewichte betaelt 14 sc., blijckende by den acquyte ende quytancie, hierop dienende. Alsoo hier die voor screven somme van 14 sc. In margine: Hieraff sullen die secretaris ende pensionaris verandtwoorden. Item betaelt voor eene groote schoone scrijf- schaeylle 24 sc., blijckende by den acquyte, hierop dienende. Alsoo hier de voorscreven somme van 24 sc. In margine: Toucheert den voorscreven pensionaris, secretaris ende deurwaerdere te ver andtwoorden. Item betaelt aen den scrijnmaecker voor die leverynge ende d'innesetten van de spiegelen, voor 109 den comptoire dienende, die somme van vier ponden 19 sc. 8 gr. naer uuytwysen den acquyte, hierop dienende. Alsoo hier de voorscreven somme van 4 19 sc. 8 gr. In margine: Toucheert den secretaris ende pensionaris van dese spigelen te verandtwoorden. Somma daerop dat bedrage die voorscreven acquyten compt op 31 8 sc. 10 gr. Item betaelt aen drye paer latoene candelaers met 4 keerssnuyters tot 4 sc. 4 gr. tpaer, compt hier tsamen 15 sc. 6 d. In margine: De voorscreven deurwaerdere moet dese verandtwoorden, maer sijn verwisselt als hiernaer volght. Item aen een halve dozyne comptoir-pennemissen tot 7 stuvers tstuck, item aen 4 caskens om zegel- garen inne te sluyten, item aen 4 dozynen ballekens van fynen zegelgaren, item aen zeven lange comptoir- schaeren betaelt tsamen die somme van 39 sc. 8 gr. In margine: Hieraff moeten verandtwoorden die pensionaris, secretaris ende deurwaerder voor screven. Item betaelt aen 15 santschootelkens, zoo groote als cleyne, tot diverssche reysen gesonden, item aen santlepels, aen 12 oncen Spaens oft lackwas, aen twee bessemen met yvoren hechten, ende aen vier santloopers tsamen 29 sc. 10 gr. In margine: Ad idem. Item betaelt soo aen den boeckbinder van de voorscreven registers, aen den tinnegieter van der tinne scrijfflayen, ende oock aen den stoelmaecker, omdat zy hun werck haesten ende advanceren souden, tot diverssche stonden, zoe aen bier als voor eenen drynckpenninck, gelijck my dat belast was by de missyven van den Staten van Zeelandt, om die groote haeste, die zy hadden van de registers ende andere dingen, die somme van 13 sc. 10 gr. Item betaelt voor 4 groote vischmanden om die registers, scrijfflayen ende anderen huysraet inne te packen, item voor het hoy, tot diverssche

Nederlandsch Archievenblad | 1912 | | pagina 4